Головна Право Місцева прокуратура доступна до громадян

Місцева прокуратура доступна до громадян

Для забезпечення доступності громадян в органи прокуратури, реалізації прав, визначених Законом України «Про звернення громадян», Червоноградською місцевою прокуратурою щоденно в робочі дні організовано особистий прийом громадян оперативними працівниками.

Також особистий прийом здійснюється керівником Червоноградської місцевої прокуратури згідно з графіком: в середу з 14 до 17 год. в приміщенні Жовківського відділення місцевої прокуратури (вул. Святої Трійці, 10, м. Жовква); в четвер з 10 до 13 год. в м. Червоноград по вул. Св. Володимира, 15; з 14 до 17 год. в четвер в приміщенні Сокальського відділення місцевої прокуратури (вул. Шептицького, 157).

Окрім цього, забезпечено можливість прийому звернень в електронній формі на офіційну електронну адресу skarga_chervonograd@oblprok.lviv.ua.

При цьому, слід пам’ятати, що у зв’язку з останніми законодавчими та конституційними змінами, органи прокуратури уповноважені на підтримання публічного обвинувачення в суді, організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням та представництво інтересів держави в суді у виключних випадках. Також прокуратура здійснює координацію правоохоронних органів щодо протидії злочинності та корупції.

Водночас, органи прокуратури на сьогоднішній день не наділені повноваженнями щодо проведення загальнонаглядових перевірок, а також на здійснення представництва інтересів громадян в суді.

В зв’язку з наведеним, Червоноградська місцева прокуратура роз’яснює, що відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян», якщо питання, порушені в одержаному зверненні, не входять до повноважень місцевої прокуратури, воно підлягає пересиланню за належністю відповідному органу чи посадовій особі.

Також функціонують Червоноградський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що за адресою: м. Червоноград, проспект Шевченка, 21, Сокальське (вул. Адама Міцкевича, 5), Соснівське (вул. Галицька, 3а), Жовківське (вул. Запорізька, 4) та РаваРуське бюро правової допомоги (вул. Ярослава Мудрого, 8), куди мешканці вправі звернутись для отримання консультацій чи правової допомоги щодо захисту та поновлення їхніх прав, з питань, які не відносяться до компетенції місцевої прокуратури.

Робота щодо забезпечення доступності до органів прокуратури, публічності її діяльності та ефективної взаємодії з засобами масової інформації триває.

Наталія ІВАНОЙКО, начальник Сокальського відділу Червоноградської місцевої прокуратури.