Головна Листи І ВЗИМКУ В САДУ Є РОБОТА

І ВЗИМКУ В САДУ Є РОБОТА

Цьогоріч зима вдалася на славу з помірними морозами і снігами. Тож в саду додалось роботи. Щоб захистити молоді насадження від зайців і гризунів раніше обв’язував штамби дерев старим використаним матеріалом, мішковиною. Все це забирало багато часу. Тому вирішив використовувати новий матеріал, а саме, звичайні пластикові пляшки (від 1 до 2 л). Шийку і дно обрізаю, утворений циліндр розрізаю уздовж і надягаю на дерево. В залежності від висоти стовбура пляшки натягую одну на одну, місце з’єднання обмотую скочем. Навколо стовбура ретельно утрамбовую сніг, щоб захистити кореневу систему від вимерзання і мишей.
В кінці січняпочаток лютого проводиться заготівка прищеп. Живці відбираємо добре визрілі не менше 56 дм діаметром. Зрізуємо однорічні пагони на живці з відрізком дворічної деревини (12 см). За таких умов прищепа краще збережеться і добре приживлюватиметься. Зрізані пагони необхідно негайно закласти на збереження, попередньо їх протирають вологою ганчіркою. Зберігають у вологому піску або вологій тирсі. Щоб лід не поламав гілки дерев в саду, радив би садівникам за кілька днів до передбачуваного обледеніння, оприскайте дерево розчином 0,5 кг вапна, 1,5 кг просіяного піску на відро води. Суспензія має бути густою. Коли погода поліпшиться достатньо, струхнути гілку і льодяна кірка відпаде разом з висохлим розчином.
Приймаю попередні замовлення на посадковий матеріал елітних сортів колючкового і безколючкового агрусу (ранній, середній, пізній). Кущі захищені від борошнистої роси, ягода 812 грам (як залізна гривня), порічки (ягода крупноплідна), смородина (ягода 3,97,2 грам, як велика спіла вишня), гумі, жимолость.
Детальніше можна дізнатись за телефонами: 0980660700, 0934204270.
Михайло МАРУЩАК, с. Скоморохи.