Головна Листи КУДИ ВЕДЕ ШЛЯХ СЛАВЕТНОГО НАРОДУ?

КУДИ ВЕДЕ ШЛЯХ СЛАВЕТНОГО НАРОДУ?

Народне прислів’я гласить: «Життя прожити – не поле перейти». То ж ті, кому вже за 70 років, багато бачили та пере­жили за свій вік, терпіли голод, хо­лод і розруху, викликану війною. Але люди мали надію на краще життя, відчували відповідальність один перед одним, кожен старався допомогти, співчували біді, коли та приходила в чийсь дім, ділились шматком хліба, молилися й щиро вірили, що Господь допоможе пере­жити труднощі. В кожній сім’ї було від трьох до семи дітей, та навіть більше. В домі існувала злагода та любов, старші діти допомагали мо­лодшим. Hа жаль, не було вибо­ру одежі в магазинах як сьогодні, тому в сім’ях молодшим дітям при­ходилось доношувати одяг стар­ших, проте, не було так багато гра­бежів і злочинів як тепер. Кожного року ціни на товари першої необхід­ності знижувались, люди починали жити все краще з кожним роком і були відкриті для спілкування. В селах по вечорах збиралися дівчата та хлопці на вечорниці, співали на­родні пісні, іноді лунала музика у вихідні дні, хоч не було великого вибору в що зодягнутися і чим хар­чу­ватися, але в людей була радість. Також варто згадати, що не було великої кількості захворювань як в даний час, а про термін «наркома­нія» ніхто не чув.

Раніше не легкі були часи, якщо порівняти із сьогоденням. Проте зараз люди живуть в добротних будинках, мають не так багато дітей і не можуть дати собі ради, а якщо сім’я має трьох дітей, то вже вважа­ється багатодітною. Однак, злагоди в родинах немає, зростає статисти­ка розлучень молодих сімей, люди не можуть жити в комфорті через умови, які їм створила держава. Вже сьогодні відкрито говорять, що українців було до Незалежності 52 мільйони, а за 30 років стало менше – аж до тридцяти мільйонів, знище­ні фабрики й заводи, багато земля­ків залишились без роботи і в пошу­ках кращої долі покидають неньку-Україну.

Нашу країну огорнула криза, на­род бідує та намагається вижити, можновладці не розуміють життя простих громадян, вони огородили себе поліцією, приватною охороною та законами, які самі пишуть, а простий народ ледве зводить кінці з кінцями. Проте, рано чи пізно нас­тане час, коли прийдеться за все відповісти, як перед українцями так і перед Богом. Та чорна сила, яка на­сміхається з простого народу, гово­рить, що не потрібно багато гро­мадян, достатньо від 5 до 15 мільйонів.

Ми бачимо як сьогодні правлять можновладці, ведуть паразитичний спосіб життя і провадять народ до знищення, тому хочетьcя запитати вас, а за що чи за кого загинула «Небесна сотня»? За яку ідею мер­зли та голодували на Майдані мирні протестуючі? За кого батьки втрача­ють своїх дітей на війні з російським агресором, і як проходитиме їхня старість?

Але в цьому не має нічого дивно­го. Люди відступили від Бога, багат­ство й розкішне життя стало їхнім ідолом. Вони забули Божий Закон про любов до Творця та ближнього, і коли отримують високі державні посади та владу, не завжди добро­чесно виконують свої обов’язки.

В Євангелії (послання апостола Павла до Тимофія 3:1-5) написано, що в кінці людського життя наста­нуть тяжкі часи і це пророцтво фак­тично збулося. Сьогодні люди по правді стали самозакоханими, гро­шолюбними, зарозумілими, горди­ми та не уважними, не вдячними, безбожними, не стриманими, чер­ствими, ненависниками добра, зрад­никами та нахабними. Вони мають вид благочестя, проте це не так. Задумайтеся, куди ми рухаємося та в якому часі живемо, що чекає в майбутньому людей похилого віку?

Михайло БЛИСТІВ,
с. Хоробрів.