Головна Листи ЛЮДЯМ… ПОРОЖНІ ОБІЦЯНКИ

ЛЮДЯМ… ПОРОЖНІ ОБІЦЯНКИ

Три доби (12-14 вересня) жителі сіл Перетоки та Ільковичі перекривали дороги міжобласного значення ЧервоноградПеретоки в Ільковичах та Ромоші. Ці відтинки жителі сіл називають кілометрами «дорожнього пекла…» Бо через них ні в Перетоки, ані в Ромош не хоче їхати на виклик карета невідкладної допомоги, рейсовий автобус, і навіть «Школярик». А як мешканцям дістатись до райцентру на роботу чи в справах, бо комусь потрібно до пенсійного чи в управління соціального захисту, Сокальську центральну лікарню?!

Ніхто з керівників району навіть не замислився, бо вже роками тут дорога в аварійному стані. По ній важко пройти, не те щоб везти дитину на візочку. З відчаю мешканці цих сіл знову вдалися до акції протесту (попередня була влітку). Вони вкрай обурені станом доріг в своїх селах та не вірять обіцянкам місцевої влади. Адже вона вкотре нічого не робить, щоб тут відремонтувати цей відтинок дороги. Торік навіть виділили гроші на її ремонт, проте не використали. Жителі Перетік побоюються знову наступити на ті ж самі граблі, адже знову виділили гроші – дев’ять мільйонів гривень на її ремонт, а «АвтомагістральПівдень», яка перемогла у тендері, чомусь вичікує, щоб приступити до роботи.

Учасників акції підтримала громадська організація «Народне Слово – Закон», бо розділяє їхні вимоги.

Голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай, приїхавши до пікетувальників, пообіцяв, що з середи, 19 вересня, сюди перекинуть дорожню техніку та дорожники приступлять до ремонту. Відтак мітингувальники зняли блокування дороги на чотири дні. Однак заявили: якщо влада до них не дослухається, то вже з 19 вересня продовжать блокувати дороги і це робитимуть доти поки влада не прийме радикальне рішення щодо її ремонту в Перетоках. Та цього разу обіцяють блокувати дорогу державного значення в селі Бояничі, на кільцевій, щоб зупинити рух транспорту з Волині на Львівщину і навпаки…

Сподіваємось, що влада таки дослухається до людей! Протестувальники налаштовані стояти до переможного кінця, допоки голова Львівської ОДА Олег Синютка не дасть команди розпочати ремонт цього відтинка дороги. А то в нас, як у тій казці – один киває на іншого: підрядник – на голову РДА, голова РДА – на підрядника і звертається з листомпроханням до голови ОДА. Місцевим мешканцям ніколи розбиратися, хто винен, проте у їхнього терпіння є теж межа, яку, думаю, не варто переступати.

Євгенія ШУТОВСЬКА,•голова громадської організації «Народне Слово – Закон».