Головна Листи Надзвичайники у Сокалі рятували лебедів від льодяної пастки

Надзвичайники у Сокалі рятували лебедів від льодяної пастки

Протягом дня 8 лютого на пункт зв’язку 22 держав­ної пожежно-рятувальної частини двічі надходило повідомлення про те, що в Сокалі по вул. Сонячній та вул. Б. Хмельницького на річці Західний Буг примерзли лебеді на кризі та не можуть самостійно вибратись.

До місця виклику виїхали рятувальники Сокаля, побачивши на льоду примерзлих близько 15 лебе­дів. Щоб дістатися до птахів, бійці ДСНС за допо­могою човна, багра та мотузки спустилися на кригу та почали пробивати до лебедів дорогу. Під час чого звільнили їх від льодової пастки та випустили на воду, а двох, які дуже довго перебували на кризі та не в змозі самостійно пересуватись, передали волонтерам зоозахисту.

Віталій МАТВІЙКО,
провідний інспектор Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівськійобласті.

* * *

Як повідомила на своїй сторінці у Фейсбук Христина Прокопчук-Чапаріна, «лебедів відігріли, поставили їжу і воду…. і лишили до ранку в спокої.

9 лютого їх стан не покращився. Вони відмовились від їжі. Я подзвонила в Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр і попросила допо­моги. Віктор Євгенович Червоний сказав, що їм потрібна медична допомога і треба везти у Львів. Дорога і погодні умови – це жах. Слава Богу доїхали. Лебедів пере­дали в руки лікарів. На даний момент їх капають.

З попереднього огляду в Забузького обморожені лапи, до речі, це лебідь. У іншого що – невідомо, це – лебідка. Вона не тримає голову, але пробує вставати на лапки.

Вчора вранці спілкувалась з п. Віктором. На жаль, лебідка померла в 00.07 ночі. У лебедя поки що стан не покращився. Прокапаний і проколотий. Ветеринари оглянуть і більш детально скажуть. Лапи – одна тепла, одна – холодна. Тож невідомо як далі буде.

Якщо бачите знесиленого чи обмороженого лебедя – дзвоніть на 101, і чекайте на місці ряту­вальників…»