Головна Листи Нове медичне обладнання для лікарні придбали в рамках проєкту “Польща-Білорусь-Україна”

Нове медичне обладнання для лікарні придбали в рамках проєкту “Польща-Білорусь-Україна”

Основне багатство людини – це її здоров’я, бо його не купиш ні за які гроші. Усі хочуть бути здоровими, але хвороба, на жаль, не вибирає – і коли вона постукає у домівку людини – то хворий хапається за лікування як за рятівну соломинку. Однак, аби лікування було ефективним – потрібно правильно поставити діагноз. З кожним роком є певний прогрес у медицині, лікарі використовують для обстеження і лікування новітні технології, найсучасніше обладнання. На жаль, це медичне обладнання є дуже дороговартісним, і придбати його районним лікарням не завжди під силу.

Тому справжнім цінним подарунком для пацієнтів Сокальської лікарні стало придбання найсучаснішого медичного обладнання. Сокальська районна рада брала участь в міжнародному проєкті з транскордонного співробітництва «Польща-Біло-русь-Україна». Мета його – забезпечення оперативного та якісного екстренного медичного реагування на прикордонній території.

По проєкту «На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування в небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі і України», для сокальської лікарні закупили: електрокардіографи моделі ЕСС-2150 (З шт.) на суму 173,4 тис. грн.; ультрасонограф (ультразвукова діагностична система СВіі 8) -1193,2 тис. грн.; наркозно-дихальна система (апарат для анестезії І_іоп) -1401,91 тис. грн.; манекен-тренажер для дорослих серцево-легеневої реанімації «Тарас-М М1К» – 68,506 тис. грн.

«Це те обладнання, яке було вкрай необхідним для нашої лікарні. Наркозно-дихальний апарат – один з найпотужніших, фірми «□ОИ», зараз на ньому працюють лікарі в реанімаційному відділенні. Досі у нас такого апарату не було», – зазначив головний лікар Сокальської районної лікарні Роман Швед.

Олександр Босий, завідувач реанімаційним відділенням та Юліан Макачка, лікар-анестезіолог, демонструючи нове сучасне обладнання у відділенні інтенсивної терапії і не можуть натішитись. Досі тут були лише старі апарати, придбані в 90-х роках, про такий потужний вони лише мріяли.

«Наркозно-дихальний апарат має інтелектуальне оснащення, що допомагає проводити вентиляцію легень, як короткострокову, так і довгострокову. А ще дозволяє лікарю під час операції проводити сучасні види анестезії, зокрема, інгаляційними анестетиками. Апарат має сучасні види вентиляції, він найкраще адаптований до пацієнта, дозволяє лікарям, які проводять операцію, моніторити стан пацієнта. В операційні дні в лікарні ми проводимо 4-6 операцій, на цьому новому наркозно-дихальному апараті постійно працюємо. Він дозволив нам вже врятувати кілька життів, зокрема, на початку року врятували життя молодій жінці, у якої була позаматкова вагітність, сильна кровотеча. Для лікаря такий апарат – справжня знахідка», – відзначив лікар-анестезіолог Юліан Макачка.

Придбання такого сучасного медичного обладнання значно покращило якість надання медичних послуг для жителів нашого району.

Ольга РОМАНЮК.

Фото автора.