Головна Листи ЩАСТЯ В ЛЮДСЬКОМУ ЖИТТІ

ЩАСТЯ В ЛЮДСЬКОМУ ЖИТТІ

Від раннього дитинства рідні й близькі бажають нам щастя. Вже в юності мріємо про щасливе майбутнє. Солодкі мрії про щастя ледь не сягають білих хмаринок. А воно, щастя, біля нас повсюди. З нами весь час рідні люди, милі друзі, домашній затишок. Це ж щастя! Рожевіє світанок, сходить сонце. Ми бачимо! За вікном защебетав соловейко. Ми чуємо! На грядці достигла полуничка – смакуємо. Мандруємо по рідному краю, спокійно вчимось, працюємо, молимось. Ми вільні! Співаємо, забавляємось, слава Богу. Хіба це не щастя? А ще кому вдалось подружнє життя, хто поєднав свою долю з коханим добрим другом, в кого добрі діти, – велике щастя.
Щастя пізнається тоді, коли, не дай, Боже, скуштуємо нещастя. Видатні люди кажуть, що щастя – це відсутність нещастя. Запитаймо у дітей із сиротинців, що таке щастя. Запитаймо у хворої людини, у того, хто в неволі, і, навіть, у голодної людини, почуємо переконливу відповідь.

Звичайно, є в людини й вищі задуми. Здається, що в них щастя. Хочеться жити в достатку, допомогти дітям, дехто мріє помандрувати світом. У надмірному багатстві нема щастя, там страх, неспокій, зависть. Щастя – в нашій душі, коли тішимось тим, що маємо, коли в нас чисте сумління, коли допоможемо недужому оздоровитися, коли спокій в душі.Тоді хочеться полюбуватись квіткою, молодою яблунею, що так виросла через літо…

Древні мудреці казали, що на землі справжнього щастя нема, кожній людині багато чого не вистачає до повного задоволення, часом серце оповите тугою, смутком. Євангельська мудрість вчить, що повне щастя є тільки в Небі. Людина тягнеться до щастя небесного. Поєвангельськи це щастя називається Блаженство. Стараймося заслужити його. Живімо з Богом, бо Слово Боже і добре слово – їжа людського серця.

Щоденне щастя загостить до нас, коли щоранку після солодкого сну всміхнемося новому дню, подякуємо Богу за спокійну ніч, попросимо здоров’я і благословення на весь день для родини. Щоб Господь помагав дітям у праці, Дух Святий щоб зіслав внукам розуміння в навчанні, допомагав у вихованні.

Навчімося щоранку зустрічати щастя – 365 разів на рік.
Доброго здоров’я всім! Тут найбільше щастя.
Вдячного слова від людей, поваги! І тут щастя.
Будьмо всі щасливі!

Марія КАЛЮГА-КАЩУК, с. Скоморохи.