Головна Листи Щоб писали лиш один діагноз: Здоровий. В Тартакові відкрили нову амбулаторію загальної...

Щоб писали лиш один діагноз: Здоровий. В Тартакові відкрили нову амбулаторію загальної практики сімейної медицини

Як ми вже інформували, 23 серпня освячено оновлену Тартаківську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. В урочистостях взяли участь голова Сокальської районної ради Микола Пасько, головний лікар центральної районної лікарні Роман Швед, депутат Львівської обласної ради Сергій Касян, Тартаківський сільський голова Степан Орловський, духовенство, колектив амбулаторії. Гості щиро вітали громаду із такої важливою подією, зичили всім міцного здоров’я та бажали відвідувати медичну установу лише для профілактики та консультацій.

Освятили приміщення та автомобіль настоятель церкви Івана Хрестителя ПЦУ Василь Михайлишин та настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ Богдан Лилик.
о. Богдан Лилик:

– Нехай Господь Бог благословить цей колектив, амбулаторію, автомобіль на службу громаді в ім’я здоров’я. Сьогодні особливий день для тартаківської громади, який свідчить, що ми рухаємось вперед, що не все так погано у нашій державі. Можливо не так, як би хотіли, але це надихає нас і дає стимул до праці, щоб наша нація була здоровою і усміхненою. Але для цього потрібно багато ще працювати. І нехай Господь дає сили і терпеливості до хворих, щоб ми були свідомими свого обов’язку, який на нас покладений. Зичу добра, здоров’я і Божого благословення.
о. Василь Михайлишин:

– Приміщення, які стояли занедбаними нині переображаються для добра і користі людей. Це свідчення того, що в старе можна вдихнути новий подих і воно буде використовуватися. Бажаю, щоб колективу тут легко працювалося, щоб сюди приходили люди для профілактики захворювання, а не через хворобу. Щоб не боялися сюди звертатися за медичною допомогою, хвалили місцевих лікарів. Адже треба розуміти, що лікує не лікар, а Господь. Лікар – це інструмент, яким Господь допомагає людям. Дарую амбулаторії підкову із святих православної церкви, зокрема, архієрея православної церкви та хірурга Ясенецького, бажаю колективу успіхів у роботі та завжди приступати до неї з молитвою та писати один діагноз «здоровий».

Голова районної ради Микола Пасько:

– Напевно символічно, що ми з вами взяли участь у такій благочесній події, особливо хочу подякувати отцям, які тут присутні. Коли ми оглядали Тартаківську амбулаторію з керівництвом Сокальської ЦРЛ і згадували, що буквально зробили за останні роки, наскільки змінилася медицина у районі: це ФАПи у Мурованому, Двірцях, Смикові, Лешкові, Варяжі. Це величезна праця всіх людей, організацій, які долучилися до покращення роботи закладів охорони здоров’я в районі. А скільки ми зробили для Центральної районної лікарні! Скільки зробили у відділеннях, які належать до її структури. Не так давно відкривали відремонтоване хірургічне відділення, де вклали мільйон гривень з районного бюджету, навіть трохи більше. Зміни відбуваються не так швидко, якби нам хотілося, але всетаки вони йдуть. Це людям видно. Згадую попередню каденцію, коли ми зайшли у дитячий місцевий садочок, який був ще у старому приміщенні. Тепер у Тартакові є НВК, діти мають комфортні умови. Ми згадували дорогу, яка збудована. Спільно із районного і сільського бюджетів вона була профінансована, хоча не знаходиться ні на сільському балансі, ні на районному. Ми пройшли величезну дорогу, щоб відкрити приміщення амбулаторії в Тартакові.

Говоримо про те, що великі кошти були вкладені в освітні заклади і ваші діти ходять до школи, і бачите ті позитивні зміни. Цього року чималі кошти будуть виділятися, щоб перекрити дах школи і зберегти приміщення. З 2015 року розпочалася підготовка документів, проектнокошторисної документації. Великі кошти задіяли з районного бюджету. Перемогли у конкурсі двох мікропроектів Львівської обласної ради. За це дякую всім, хто їх створював, хто їх дофінансовував з небюджетних внесків, обласній раді за створення такої програми мікропроектів. Якщо взяти поетапно з 2015 року, сьогодні стоїмо і відриваємо це приміщення. Амбулаторія наглядно ілюструє, які зусилля потрібно прикладати для того, щоб був фінальний результат. Тому хочу подякувати усім причетним до прийняття рішень і фінансування, щоб цей об’єкт приніс користь громаді, пацієнтам. Ви самі для себе зробили амбулаторію, створили умови праці. Це величезний успіх. Знаю, що без ваших рук, без бажань, без волонтерського руху лікарів, які тут знаходяться, не було б цього приміщення і не була б облагороджена територія навколо. Всі ставлять у приклад волонтерський рух у Тартакові по палацу. Це все правильно і показово. Але не менше зусиль, а може й більше, доклали й тут, щоб була амбулаторія. Тому цінуйте своє місце праці, хотілось, щоб це цінували й жителі, які належать до Тартаківської сільської ради. І ще один штрих. Сьогодні був освячений автомобіль, придбаний на конфісковані у режиму Януковича кошти. Якщо ви, як колектив, громада, сільська, районна, обласна ради і аж до Кабінету Міністрів скеровують зусилля, то буде результат. І за ці кошти будуються дві нові амбулаторії у селах Волиця й Волсвин.
М. Пасько вручив подяку від районної ради та Сокальської РДА колективу

Тартаківської амбулаторії за значний внесок у розвиток галузі охорони здоров’я району та високий професіоналізм, відданість обраній справі та надання якісних медичних послуг населенню Сокальщини та побажав міцного здоров’я, родинного щастя та благополуччя.

Головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед:

– Можу сказати, що ще в 2013 році, дякуючи сільському голові Степанові Орловському, мали можливість вибрати це приміщення. Думали, перший чи другий поверх, а потім визначилися, що краще буде перший поверх, оскільки сюди приходитимуть хворі. Приємно коли ставиться ціль і вона досягнута.

Амбулаторія робилася поетапно. Коштів спочатку було мало, але крок за роком включився колектив, потім громада. Фактично перемогли у двох мікропроектах і при фінансовій допомозі депутатів районної ради та сприянні керівництва районної ради їх завершили. Що таке амбулаторія? Це фахова медицина, максимально наближена до пацієнтів, до населення і знаходиться на цій території. Бажаю колективу наснаги, лікарям, які працюють тут, здоров’я, щоб ваша праця завжди була вдячною, щоб пацієнти вам довіряли своє здоров’я, любили та успіхів у роботі. Ми завжди вас підтримаємо.

Заступник головного лікаря Сокальської ЦРЛ Сергій Касян:

– Згадую 2012 рік, коли Тартаківська сільська рада прийняла рішення про передачу цього приміщення Сокальській ЦРЛ. І тоді був виділений перший транш – сто тисяч гривень. А потім процес зупинився. Були виділені кошти з районного та обласного бюджетів (транш по сімейній медицині на придбання обладнання), перемоги в двох мікропроектах. У результаті цього зроблена величезна робота. Але я, в першу чергу, хочу подякувати громадам Сокальського району та Тартаківській, які доклалися до цього, бо ви були жертводавцями, і ви платите податки. За ці кошти зроблена амбулаторія. Бажаю її процвітання, щоб сюди приходили і ставали на облік все більше і більше вагітних, і щоб вона багатобагато років працювала на благо громади.
Головний лікар Тартаківської амбулаторії Ростислав Фенчин:

– Я уже 28 років працюю в Тартаківській амбулаторії. Коли прийшов сюди, був наймолодшим за віком, умови праці у нас були не найкращі. А зараз у нас молодий енергійний колектив, у приміщенні чисто та затишно. Дуже тішуся, що дякуючи районній владі, адміністрації лікарні, сільському голові, громаді, такими потугами у кілька етапів відремонтували це старе приміщення. Нині можемо побачити на фотографіях як воно виглядало. Це ніби небо і земля. Це буде цікаво порівняти. Сьогодні ми можемо працювати у відповідних умовах. Маємо тепер денний стаціонар. До нас щодень приходять пацієнти, яким надаємо великий спектр медичних послуг. Обіцяю, що ще краще працюватимемо, щоб було менше хворих.

У цьому приміщенні колись був магазин. Фактично ми починали роботи з нуля у три етапи: з внутрішнього ремонту, зовнішнього, а потім перекривали дах. Багато допоміг, крім районної влади, адміністрації ЦРЛ, сільський голова Степан Орловський. Зокрема, асфальт навколо будинку, благоустрій території, це дякуючи йому. Ще вдячний підприємцю Андрію Кацюрі, який безкоштовно надавав техніку; та депутату районної ради Олегу Іванчині – за фінансову допомогу в реалізації мікропроекту.
У амбулаторії працюють сімейний лікар, педіатр, стоматолог, лабораторія, надаємо фізіотерапевтичні послуги. Є електрокардіограф. Має бути запроваджено телемедицину. Це коли ми хворого обстежуємо і при потребі можемо у телемедичному режимі проконсультуватися зі спеціалістами обласної клінічної лікарні. Таке має бути. Місяць тому отримали автомобіль. Амбулаторія обслуговує мешканців населених пунктів Перв’ятичі, Спасів, Романівка, Тартаків, Копитів, хоча є й пацієнти з інших сіл, які обрали тут сімейного лікаря.

Привітали колектив Тартаківської АЗПСМ молодь села Поториця на чолі з сільським головою Тарасом Юхимом та директором Народного дому Юлією Новосад, які брали участь у велопробігу, приуроченому Дню Державного Прапора України.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.