Головна Свято Відсвяткували день села Велике на Сокальщині

Відсвяткували день села Велике на Сокальщині

З ОПТИМІЗМОМ У КРАЩЕ МАЙБУТНЄ…

Велике (Вілька Поторицька) – українське село, що виникло на рубежі XVII та XVIII століть, за свою багатовікову історію зазнало різних бід та негараздів, та в прагненні до кращого життя щоразу відновлювалось та розбудовувалось.

Відсвяткувати день села Велике завітали Поторицький сільський голова Тарас Юхим, директор Сокальського районного народного дому Ольга Мамуладзе, які привітали його мешканців зі святом.

Поринув в історію села Велике, якому виповнилося 353 роки, завідувач місцевого Народного дому Віктор Бочек. Зокрема, він зупинився на деяких історичних даних 17661899 років. У Поториці разом з Вількою і Бендюгою нараховувалось 144 хати, в яких мешкало 1100 осіб. Територія охоплювала одинадцять квадратних км. У 1940ому вільківчан було виселено під Рава-Руську. А вже через сім років, другий раз, у села Комарів і Волиця (колонія). Тоді ж хати спалили прикордонники застави, залишилося тільки чотири будинки.

У 1953 році, коли заснувалося звірогосподарство, люди почали повертатися в село Вілька, вже незабаром було 52 двори, розпочалося будівництво.

За роки Незалежності України, жителі села брали участь у багатьох патріотичних заходах: посвяті Прапора, посвятили могилу та церкву, їздили на Майдан у Київ, брали участь у Революції Гідності, п’ятеро
хлопців безпосередньо були в зоні АТО.

Гарна була й концертна програма. Дякуємо за видовищні танцювальні постановки колективу «Жвирківські візерунки» при церкві Святого Духа смт. Жвирка та їх керівнику Мар’яні Блащук, а також Оксані Глущенко за феєричне бульбашкове шоу та запальні танці з дітками, музичному гурту «Експрес» з Горбкова, та DJ Володі з Комарева за музичний супровід.

І, звичайно, величезне спасибі нашим голосистим вільківчанкам (Надія Шумило, Надія Калиш, Соломія Зубик, Вікторія Лісовецька, Юля Вишняк, Ліля Хімко, Аня Алієва, Марія Чунис, Марія Ничай, бандуристка Софія Ничай), які радували нас своїм співом, та пані Олені за смачний коровай.

Свято села, меценатами якого виступили ТзОВ «Галичхутро» (Василь Муха), підприємці Ігор Гузар, Іван Казмірчук, Марія Тарадаха та депутат обласної ради Сергій Касян, тривало допізна. І воно придавало оптимізму і віри в краще майбутнє. Адже наш український народ того вартий!

Світлана БІЛЯНСЬКА, жителька с. Велике.