Головна Листи СТАРГОРОДЦІ ВШАНУВАЛИ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

СТАРГОРОДЦІ ВШАНУВАЛИ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

14 жовтня об’єднує чотири величні свята – День українського Козацтва, День створення УПА, День Захисника України, свято Покрови Присвятої Богородиці. В с. Старгород в цей день храмовий праздник. В церкві святу Літургію відправили парох о. Степан Ділай, о. Ігор Пунь (с. Лешків), о. Роман Ткачик (с. Хоробрів), о. Роман Білецький (с. Завишень), о. Володимир Кметь (м. Нововолинськ).

Опісля святкова процесія вирушила на сільський майдан до пам’ятника «Героїв Небесної Сотні та борцям за волю України», де відбулася панахида. Присутні молитовно вшанували пам’ять борців за українську державу та поіменно вояків УПА з сіл Тудорковичі, Войславичі, Старгород, Пісочне, колишнього села Печигори.

Віче розпочалося виконанням гімну України. Священик Степан Ділай привітав усіх з святами, наголосивши, що Пречиста Богородиця вважалася покровителькою і заступницею славного війська козацького та всього українського люду.

Виконуюча обов’язки Тудорковицького сільського голови Світлана Дейнека зазначила, що 75 років тому створилася УПА, наша народна армія, яка стала символом незламної боротьби нашої нації проти кривавого фашизму та сталінізму.
Більше півсотні жителів наших сіл влилися в ряди УПА. Героїчно захищали села від загарбників сотня УПА «ВовкиІІІ», де командиром був Семен Приступа«Давид» з с. Тудорковичі. Під час облави у червні 1947го року, влаштованої енкаведистами на присілок Шихтори, «Давид» був важко поранений. Він віддав друзям документи і зброю, а в критичний момент, щоб не потрапити до рук ворога, підірвав себе гранатою.

І сьогодні наші краяни боронять Україну від агресора. Захищали і зараз захищають її територіальну цілісність на сході в зоні АТО молоді хлопці з сіл нашої сільради, яких назвали поіменно. Церковний хор побажав їм «Многая літа». Віче закінчилося духовним гімном «Боже єдиний, великий…», який багатоголосо линув над селом.

Володимир ОПУЛЬСЬКИЙ, с. Старгород.