Головна Політика НА СЕСІЇ СОКАЛЬСЬКОЇ МІСЬКРАДИ ВИСНОВКИ ЩОДО ПІДРЯДНИКІВ ЗРОБЛЕНІ…

НА СЕСІЇ СОКАЛЬСЬКОЇ МІСЬКРАДИ ВИСНОВКИ ЩОДО ПІДРЯДНИКІВ ЗРОБЛЕНІ…

Відбулася ХХV сесії VII скликання Сокальської міської ради. На порядку денному було 23 питання. Депутати затвердили Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки комунального майна територіальної громади міста. Підтримали Положення про оренду комунального майна територіальної громади міста Сокаль, Методики розрахунку і порядку використання орендної плати та Типового договору.

Як зазначила начальник юридичного відділу міської ради Христина Чернявська, «майна як такого в нас залишилось не багато. А для того, щоб передати ці об’єкти в оренду, необхідно оновити дане положення». Після внесення поправок Богдана Шклянки про збільшення процентної ставки в окремих випадках, депутати проголосували за це Положення. Далі затвердили перелік об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Сокаля, які підлягають приватизації, надання в оренду та надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки комунального майна для подальшої його реалізації та надання в оренду. Нині у власності міської ради є п’ять вільних приміщень, зокрема, підвальне по вул. А. Шептицького, 37; нежитлове по вул. Чайковського, Семенюка, Шептицького, 47, Шептицького, 34.
Юрій Товарянський запропонував виключити з цього переліку приміщення за адресою А. Шептицького, 34 (синагоги) запропонував, щоб місто взяло його під патронаж та, виконавши певні ремонтні роботи, розмістити у ньому міський центр дозвілля для дітей та молоді. Між депутатами виникла певна дискусія чи потрібно міській раді «звалювати» на свої плечі ще й цей об’єкт, адже сума потрібна буде чимала. Хоча жоден із міських обранців не заперечував, що двадцятитисячному Сокалю потрібен такий центр. Наталія Конічик висловила думку, що логічно б було там розмістити Сокальський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Після ґрунтовного обговорення депутати дійшли спільної думки, що треба залучити кошти інвесторів, взяти участь в обласному конкурсі мікропроектів, в міжнародних грантах. Христина Чернявська запропонувала залишити в переліку цей об’єкт, вивести його в окреме оголошення з призначенням «центр дозвілля». Відповідними депутатськими комісіями розробити умови конкурсу надання цього приміщення в оренду, прописати в кожному пункті безпосередньо умови; а в разі, якщо конкурс не відбудеться, винести питання на чергову сесію. Разом з цим, паралельно можна готувати проект, який подати та реалізувати.

Про стан боротьби зі злочинністю і порушенням громадського порядку в м. Сокаль доповів майор поліції Володимир Чесак. Депутати мали змогу висловити свої зауваження та побажання щодо роботи відділку поліції у місті.

Про програму розвитку цивільного захисту, забезпечення техногенної та пожежної безпеки у Сокалі на 20172018 роки доповів начальник Сокальського районного сектору ГУ ДСНС України у Львівській області Олег Тимчак. Він нагадав, що ця програма успішно реалізована у 20152016 рр. (було закуплено компресор). Рішенням пропонувалося виділити кошти на закупівлю електроінструментів. Як пояснив головний МНСник району, є багато пожеж в приватному секторі, коли час втрачається на очікування працівника РЕМу, котрий знеструмить потрібні будівлі (приблизно на це йде від 10 до 30 хв.). А за виділені міською радою кошти зможуть закупити штангу, електрорукавиці та ін. (працівники відповідні навчання пройшли). Усе необхідне обладнання коштує в межах 20 тис. грн. О. Тимчак виокремив окремою проблемою дошкільні заклади міста. Усім відомо про трагічний випадок в Одесі, тому ще більше уваги у районі намагаються приділити освітнім закладам. У рішенні пропонувалось також виділити кошти для перевірки пожежних кранів, гідрантів та ін. Проблеми є із протипожежними сигналізаціями (вони відсутні). На один садочок для купівлі потрібно від 100 тисяч гривень.
У зв’язку із створенням Великомостівської ОТГ Мар’яна Климців поцікавилась чи припиниться фінансування частини в м. Великі Мости. Так як немає механізму переходу з державних частин на ОТГ і реорганізації підприємства не буде, то частина залишається в підпорядкуванні Сокальського районного сектору. О. Тимчак добавив, що йде тенденція на збільшення частин, так у наступному році планується у новоутворенній громаді створити місцеву пожежну команду. Таку ж на добровільній основі вже створено в Хороброві. Та добавив, що частина в Великих Мостах розрахована в більшості на гасіння торфів.

Про Програму соціального захисту окремих категорій населення м. Сокаль на 2017 рік доповів Володимир Огінський. Відповідно до програми депутати підтримали співфінансування в сумі 56,5 тис. грн., це приблизно 10% від того, що скерував район.

Наступним рішенням депутати внесли зміни до Програми фінансової підтримки КП «Сокальтеплокомуненерго» на 20162017 роки. За інформацією керівника Олега Юзефика, на сьогоднішній день підприємство немає заборгованості перед бюджетом, а також по заробітній платі. Основною кредиторською заборгованістю залишається борг за природничий газ. Керівник зазначив, що в законі про державний бюджет на наступний рік знову не закладена різниця в тарифах, яка склалася з 2012 по 2015 рр.
Щодо злісних неплатників за послуги, то з ними також працюють. Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України, якщо протягом двох місяців споживач не оплачує послугу, то підприємство подає відповідні списки і тим особам не нараховується субсидія.

Заступник міського голови Сергій Марчук наголосив, що мова йде про виділення субвенції «Сокальтеплокомуненерго» в сумі 411 тис. 435 грн. на погашення заборгованості за газ за три місяці. В цьому випадку зможуть переукласти договір на реструктуризацію.

Юрій Товарянський висловив думку, що це в черговий раз багатим просто віддаються гроші. «Ніхто зимою газ не перекриє! За що платити? За те що в нас вкрали гроші?», – добавив депутат.

Наступним питанням у порядку денному було затвердження програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення на 20172018 роки. Відповідне звернення надійшло до міської ради від Сокальської районної асоціації інвалідів. Вони просили передбачити кошти та прийняти Програму доступності міста для осіб з обмеженими можливостями. А саме: приведення у відповідність тротуарів шляхом пониження бордюр. Програма розроблена міською радою на 2017– 2018 рр. і до кінця цього року виділяються кошти в сумі 30 тис. грн. на облаштування пішохідних переходів та пониження бордюр.

Після цього депутати внесли зміни до показників бюджету міста Сокаля на 2017 рік та затвердили головою постійної депутатської комісії з питань комунального господарства Богдану Гук.

Відповідно до статтей 14,15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» Вадиму Кондратюку 10.11.2015 року було присвоєно 8 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах ІV категорії класифікації посад в органах місцевого самоврядування (рішення І сесії VІІ скликання Сокальської міської ради №1 від 10.11.2015 року). Згідно з ч. 7 ст. 15 Закону через два роки присвоюється черговий ранг. З 10 листопада 2017 року міському голові м. Сокаль присвоюється черговий 7 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах ІV категорії класифікації посад в органах місцевого самоврядування.
Подальшим рішенням депутати затвердити порядок виплати винагороди державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відділу адміністративних послуг виконавчого комітету Сокальської міської ради. Ця винагорода є обов’язковою до виплати згідно зі законом. Державний реєстратор речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відділу адміністративних послуг Сокальської міської ради, який належно виконує повноваження, визначені Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», має право на винагороду у розмірі:
– до 10% – за рахунок коштів, отриманих за справляння адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно стосовно майна, що знаходиться в межах міста Сокаль;
– від 10% до 15% – за рахунок коштів, отриманих за справляння адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно стосовно майна, що знаходиться в іншій адміністративнотериторіальній одиниці.
Інформацію про виконання ремонтних робіт на автодорогах міста Сокаль, ремонт вулиць та міжбудинкових проїздів та щодо облаштування спортивного майданчика в міському парку надав заступник міського голови Сергій Марчук. Питання розглядалося на попередній сесії міської ради, у рішенні якої було прописано, щоб інформацію про стан проведення робіт надали і на наступній сесії міської ради.

С. Марчук повідомив, що практично завершено ремонтні роботи вул. Шашкевича. Однак, є декілька доріг на який ремонт цього року так і не проводитиметься. Щодо недоліків, то повідомив, що складено актпретензію за порушення умов договору про неналежне надання послуг.

Депутати висловлювали обурення тим, що роботи проводяться в дощову погоду. Василь Возняк поцікавився чому не здійснювались ніякі ремонтні роботи поки тиждень була сонячна і тепла погода «коли є погода то дороги не ремонтуються, як тільки впаде дощ – зразу починається ремонт».

Як депутати, так і містяни погоджуються з тим, що такого жахливого ремонту як перехрестя вулиць Тартаківська та Шашкевича ще не було. Заступник міського голови пояснив, що від початку ремонтних робіт щось не складалося. 26 вересня було підписано договір з львівською фірмою «Сапфір». Вони здійснили фрезерування і… пропали. Міською радою було прийнято рішення про розірвання договору (не заплатили їм навіть авансу) та укладено угоду з ПП «Сантехмонтаж». Цьому підряднику оплачено аванс у сумі 163 тис. 961 грн. для закупки матеріалів. Більше жодних коштів їм не перераховано.

«Вина у цих дорожніх катавасіях міської ради,– зазначила Мар’яна Климців. – Тому що люди не мають жодної інформації, а відповідно щось додумують, перекручують, придумують. Чому ніхто не знав про «Сапфір», який «пропав»? Чому не здійснюється інформування мешканців на сайті міської ради, через місцеві ЗМІ?»

Богдан Шклянка зауважив, що за місяць часу зроблено не так уже й багато, як би цього хотілося. «Даний папірець (авт. актпретензія) не має жодного значення, оскільки без підпису». На що Сергій Марчук відповів: «Це не папірець. Якщо підрядник не захоче підписувати акт, то ми маємо право підписати самі комісійно і відправляємо його гарантійним листом». Також додав, що зустрічався з директором підприємства на перехресті. Він визнав свою провину та сказав, що переробить і зробить усе, як передбачено проектнокошторисною документацією.

Про незадоволення виконаними роботами на перехресті говорив і голова земельної комісії Віталій Трошин. «Це можна прийняти лише як нижній попередній шар».

Ігор Кіраль поцікавився, в зв’язку з чим було прийнято рішення на перехресті бордюри не поставити, а покласти. Це рішення не відповідає жодним стандартам. «Ми усі погоджуємося, що перехрестя цього року є прикладом безвідповідальності та халатності. Ми ще таких ремонтів не мали. Чи зроблено висновки, та як плануєте працювати у наступному році?», – добавив депутат. Заступник міського голови на його висловлювання відповів так: «Особисто не бачу жодного порушення в покладених бордюрах, оскільки там плануємо поставити турнікет. Якщо ж є такі претензії, то ті бордюри поставимо так, як ви хочете». Ігор Кіраль уточнив «не ми хочемо, а передбачено стандартами». Щодо роботи у наступному році, то С. Марчук запевнив, що висновків зроблено чимало, особливо по підрядниках.

Доповідач довів до відома депутатів, що є невикористані кошти так, як на деяких дорогах уже не будуть здійснюватись ремонтні роботи. А саме по вул. Шептицького, Кармелюка, Драгоманова та Св. Володимира. Щодо провалля по вул. Св. Володимира, то постараються «законсервувати його і на наступний рік здійснити усі необхідні роботи». Юрій Товарянський не радив цього робити, оскільки відразу дзвонитиме на урядову «гарячу лінію». «Ви мені обіцяли, що роботи будуть зроблені. Провалля розширюється, вже майже дійшло до фундаменту будинку. З квітня жодних робіт не робилось, хоча кошти виділено. Люди скаржаться, що вже й у будинку пішла тріщина».

Після тривалого обговорення інформацію заступника міського голови взяли до відома та перейшли до наступного питання.
До Сокальської міської ради звернулась Асоціація ветеранів, політв’язнів, репресованих України з проханням взяти на баланс міської ради пам’ятник Борцям за волю України, який знаходиться на новому цвинтарі. Коли ж опрацьовувалося питання, то виявилося, що на балансі міської ради немає жодного пам’ятника культурної спадщини. Тоді міська рада звернулась з відповідним листом до відділу культури Сокальської РДА, який надав повний перелік пам’ятників, що знаходяться в Сокалі (всього 9). Відповідно до цього, проектом рішення пропонувалось взяти усі пам’ятники на баланс КП «Сокальжитлокомунсервіс». Так, як у депутатів виникло чимало питань до проекту рішення, то вирішили підтримати звернення, а все решта доопрацювати.

До депутатів звернувся директор КП «Сокальводоканал» Ігор Лащук з проханням посприяти прийняттю нових тарифів на водопостачання та водовідведення. Відповідні розрахунки були подані до міської ради ще 27 червня. Двічі інформація друкувалася у часописі «Голос з-над Бугу» (27 липня та 31 серпня). Однак виконавчим комітетом міської ради не були підтримані. Члени виконкому запропонували розкласти тарифи таким чином, щоб для населення вартість була нижчою, ніж для підприємців. У свою чергу керівник комунального підприємства повідомив, що відповідно до закону всі тарифи для фізичних та юридичних осіб мають мати одну сталу цифру.

З таким твердженням не погодився секретар міської ради Ігор Сидор. «Відповідно до поданої інформації, на виконкомі тарифи для населення збільшуються майже у два рази, для юридичних осіб навпаки – зменшуються. Члени виконкому поцікавились, чому не можна зробити тариф диференційований (збільшити для юридичних осіб за рахунок чого зменшиться для населення)». Також добавив, що відповідно до поданої на виконком порівняльної таблиці статистики по Львівській обл. в половині міст різниця у тарифах відчутна (в деяких пунктах вона складає 15 грн.).
У цьому питанні мова не йшла чи варто піднімати тариф (упродовж декількох років він не змінювався, а ціни, в т. ч. на електроенергію, зросли), дискутували про можливість його диференціації. Оскільки питання було про інформацію керівника КП, то депутати просто взяли її до відома.

Далі говорили про готовність міста до опалювального сезону. Першим доповідав керівник КП «Сокальтеплокомуненерго» Олег Юзефик. Він повідомив, що станом на цей день усі три котельні запущено, усі дитячі дошкільні установи опалюються. Юрій Товарянський поцікавився чи готові будинки внутрішньо до опалювального сезону, оскільки даний вид робіт є одним із найдорожчих у тарифі.•О. Юзефик відповів, що на кожен об’єкт складено акт готовності до початку опалювального сезону. КП «Сокальжитлокомунсервіс» надало ці акти, однак до кожного з 29 актів були зауваження. Керівник КП «Сокальжитлокомунсервіс» Валерій Демідюк додав: «усе, що ми могли, зробили».

Наступним рішенням депутати збільшили статутний капітал КП «Сокальжитлокомунсервіс». Підприємство придбало на 62 тис. грн. обладнання для ремонту доріг, тому згідно з чинним законодавством потрібно збільшити статутний капіл КП на цю суму.

Останнім на першому пленарному засіданні розглянули питання про списання з балансу багатоквартирних будинків. Воно довго обговорювалось на одній з попередніх сесій, однак і цього разу депутати приділили йому багато уваги.
Юрій Товарянський висловив незадоволення таким проектом рішення: «ці будинки справно платили КП, однак роками жодних послуг не отримували. Куди ідуть кошти? Є будинки в центрі міста гостроаварійні. Цим рішенням на кого ви їх залишаєте?»

На попередньому розгляді цього питання доповідала п. Рекус і запевнила, що всі мешканці повідомлені про списання. Один із мешканців такого будинку Олег Лащук повідомив, що це неправда. Ніхто їх не повідомляв. Поцікавився у керівника КП апарату міської ради, що тепер мають робити мешканці аварійного будинку. Так, як всі платежі здійснювали вчасно, а роботи – ні, то, можливо, варто з регресним позовом звертатись? З цього питання депутати дискутували довго.
Віталій Трошин висловив думку, що навіть, якщо залишити будинки на балансі комунального підприємства, нічого не зміниться. Так чи інакше, але підприємство не має коштів на здійснення робіт. Запропонував наступний варіант: «створюємо комісію, яка вивчає питання. Тоді чи за рахунок міської ради, чи ще частково за рахунок власників беремось і почергово ремонтуємо ті будинки. Бо від того, чи ми залишаємо їх, чи ні, нічого не змінюється, вони просто «висять».

Жодного рішення з цього питання не прийнято, бо не було достатньої кількості депутатів для кворуму.
Друге пленарне засідання відбулось 31 жовтня. На ньому депутати розглянули земельні питання, депутатські запити та звернення.

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.