Головна Листи Степан Сохнацький – лісівник за покликанням і фахом

Степан Сохнацький – лісівник за покликанням і фахом

Видатний філософ усіх часів Григорій Сковорода писав, що кожна людина повинна займатись тією справою, до якої вона має потяг і схильність. Тоді її діяльність принесе суспільну користь. У цьому і криється секрет процвітаючого суспільства.
Людина, про яку піде мова, дуже правильно (як можемо стверджувати сьогодні) обрала професію, і у своїй нелегкій роботі досягла неабияких успіхів. Степан Сохнацький – лісівник за покликанням і фахом. Керівник державного підприємства «Жовківське лісове господарство», що охоплює територію Жовківського, Сокальського та Кам’янкаБузького районів, тридцять чотири гектари лісових масивів, та робочий колектив понад двісті людей, вміло веде господарську діяльність і примножує здобутки організації.

У Жовківському лісгоспі п. Степан працює з 1991 року, до цього працював в Радехівському лісовому господарстві. Своє головне завдання як керівника Степан Сохнацький бачить у тому, щоб перетворити його на потужне високорентабельне підприємство. Тому веде пошук можливостей інвестування в модернізацію матеріальнотехнічної бази. Окрім цього, «Жовківське лісове господарство» під керівництвом п. Степана, бере активну участь у зміцненні обороноздатності держави. Це, зокрема, гуманітарна допомога, добровільні внески та ремонт техніки для армії. В зону АТО для фортифікаційних споруд підприємство за власні кошти транспортувало залізницею вже сотні кубів лісу. Нині ДП «Жовківське лісове господарство» – одне з найбільших платників податків до бюджетів усіх рівнів у Сокальському та Жовківському районах. Усе це свідчить про високий професіоналізм директора Степана Сохнацького.

За 29 років діяльності в лісівничій галузі керівнику «Жовківського лісового господарства» є на що оглянутись. Сотні ділянок стрункого прозорого лісу, посадженого десятки років тому. Окрім цього, хотілося б згадати ще одне захоплення нашого керівника. Ще в 1991 році започаткував дендрарій на території В’язівського лісництва. Тут зібрано багато видів рідкісних і рослинекзотів. Щоліта тут квітнуть магнолії, гібіскуси, тюльпанове дерево, азалії, гортензії, катальпа та багато ін. Для Степана Степановича це хобі, що супроводжує його професійну діяльність і виконує екологопросвітницьке
значення, щоб показати усю досконалість природи.

Першочергове завдання лісівника – відновлювати лісистість, плекати ліс, усвідомлювати те, що його потрібно передати майбутнім поколінням. І з цим завданням очільник «Жовківського лісового господарства» справляється на відмінно. За словами Степана Сохнацького, «для того, щоб Україна стала процвітаючою країною, потрібно, щоб у всіх сферах діяльності і на усіх рівнях були практикуючі християни, фахівці і патріоти. Люди, які збуджують свою совість, а совість – голос Божий в душі людини, вже на правильному шляху. Я не можу керувати літаком чи робити операцію, але докладаю максимум зусиль, щоб робити свою справу професійно. А не бути патріотом – це злочин і гріх в такий важкий час для держави».

За дорученням колективу ДП «Жовківське лісове господарство» – прессекретар Галина МУРАВСЬКА.