Головна Листи В Сокалі вшанували пам’ять учасників національно-виз­вольних змагань

В Сокалі вшанували пам’ять учасників національно-виз­вольних змагань

НА ВІВТАР НЕЗАЛЕЖНОСТІ ПОКЛАЛИ СВОЄ ЖИТТЯ…

20 листопада, напередодні Дня Гідності та Свободи, в Сокалі вшанували пам’ять учасників національно-виз­вольних змагань, які ціною власного життя, вірою у тор­жество справедливості, від­стоювали гідність, свободу і незалежність України. Біля стели пам’яті Героям Небес­ної Сотні, що біля кафед­рального храму св. ап. Петра і Павла, відбулося віче. Панахиду відслужив священник Михайло Ментух. Він наголо­сив, що серед Героїв Небес­ної Сотні були люди різного віку, яких на цей героїчний чин спонукали патріотизм, свідомість, переживання за долю нашої держави, україн­ського народу. о. Михайло розповів притчу про сіяча, зерно і кукіль, наголосивши, що тим добрим зерном, яке проросло і дало плоди, були хлопці та дівчата з Майдану Гідності, які загинули, відсто­юючи незалежність держави, її розвиток в європейському співтоваристві. На жаль, се­ред добірного зерна проріс кукіль – це люди, які сіють зло, проросійські настрої, не дають спокійно розвиватися Україні. Але ніхто не зможе знищити українців, бо наш народ вибраний Богом. І ми маємо бути свідомими, бути патріотами, брати приклад з Героїв Небесної Сотні, випо­лювати кукіль з нашого жит­тя, чесно й совісно працювати на благо України.

…Сім років нас відділяє від трагічних подій 2013 року, які стали початком Революції Гідності. Ведуча заходу На­дія Ганіткевич, нагадала при­сутнім, як це було: «Після жорстокого побиття молоді та студентів «беркутівцями» на Майдані Незалежності, в ніч на 30 листопада 2013 ро­ку, мирна акція протесту пе­ретворилася на громадян­ську непокору. На вулиці міст України вийшли сотні тисяч людей. Боротьба громадян за свої права, яка одержала назву Євромайдан, а згодом Революції Гідності, стала наймасштабнішою подією в новітній історії України. Укра­їнці показали усьому світові, що є сильною, суверенною і незалежною нацією, можуть постояти за власну честь і свободу».

Депутат обласної ради, учасник АТО/ООС Сергій Ка­сян наголосив, що «відзнача­ємо День Гідності та Свобо-ди, який встановлено на згад-ку про початок двох револю­цій – Помаранчевої 2004 року та Революції Гідності 2013-ого. Обидві ці події продемонстрували світові ба­жання українського суспіль­ства – на гідне життя в цивілізованій незалежній держа­ві. Вшановуємо муж­ність і патріотизм всіх, хто загинув під час тих подій, а також згадуємо наших зем­ляків-сокальчан, які прямо з Май­дану пішли на фронти росій­сько-української війни аби відстояти територіальну цілісність держави. Вічна пам’ять всім загиблим!».

Голова Сокальської район­ної державної адміністрації Ігор Дацюк звернув увагу, що сім років тому багато хто з присутніх були очевидцями цих подій на Майдані Неза­лежності в Києві та майдані в Сокалі. «Сім років, мало це чи багато?! У свідомості лю­дей – багато, бо пережито чимало, загинули сотні гро­мадян. Ці події дали старт змінам в нашій країні. На жаль, в історії – це лише мить… Переконаний, що не на марно пролита кров на Майдані, як і в час російсько-української війни… Українські патріоти поклали свої голови за те, аби наші діти і внуки жили в іншій державі. Вірю, що ми спільно побудуємо українську державу, про яку мріяли наші діди та батьки. Слава Україні!».

– Так випадає, що значимі для України події відбува­ються у листопадові дні, – зазначив Сокальський місь­кий голова Вадим Кондра­тюк. – Під час Помаранчевої революції та Революції Гід­ності український народ об’єднався, щоб відстояти демократичні цінності, євро­пейське майбутнє нашої держави. Учасники другої революції не боячись за власне життя, йшли з кий­ками і дерев’яними щита­ми проти озброєних спецпри­значенців. Згодом багато учасників «Євромайдану» пішли добровольцями на фронт і захищали й захища­ють територіальну цілісність нашої держави.

Він закликав присутніх зав­жди пам’ятати і розповідати своїм дітям та внукам про той героїчний чин, який здій­снили Герої Небесної Сотні і Герої російсько-української війни.

Заступник голови районної ради Василь Бойко наголо­сив на значущості сьогодніш­ньої дати. «Сьогодні ми разом помолилися за тих Гeро­їв, які ціною свого життя і здоров’я здобули і відстояли нашу українську незалежну державу. Направду, це вели­кий подвиг і велике щастя, що ні один сокальчанин не загинув на Майдані. Однак, наші земляки загинули на українсько-російській війні. Вони віддали найдорожче за нашу неньку-Україну – жит­тя, і ми це маємо пам’ятати, як і те, що війна не закінчила­ся: Крим, частина Луганської й Донецької областей й досі окуповані загарбниками. І зараз наші побратими зі зброєю в руках, відстоюють свободу і європейський вибір нашої незалежної України. Будьмо гідними тих героїв, які віддали життя за Україну. Вічна пам’ять Героям!»

Військовий комісар Со­кальського райвійськкомату Любомир Бродюк наголосив: «Всі ми пам’ятаємо, що По­маранчева революція була мирною і безкровною, а Ре­волюція Гідності переросла в народний спротив, коли злочинна влада Януковича 2013 року дала наказ сило­викам стріляти по власному народові. Понад 100 хлопців і дівчат загинули, понад 2000 поранених. Після Революції Гідності на українців чекало ще одне випробування – це російсько-українська війна. Майданівці першими стали на захист територіальної ці­лісності держави й показува­ли неабияку мужність та ге­роїзм, беручи участь у воєн-них операціях… Схиляю го­лову перед Героями Небес­ної Сотні, які віддали своє життя за Україну. Пролита кров зобов’язує кожного з нас усвідомити відповідаль­ність за долю України, за її майбутнє. Ці хлопці й дівчата показали нам приклад як треба відстоювати нашу дер­жаву»…

Учасники віче хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять Небесної Сотні та загиблих земляків, учасників антитерористичної операції, які пішли на поклик свого серця і віддали життя за Батьківщину. Очільники влади району та міста під звуки пісні «Плине кача» по­клали квіти до підніжжя сте­ли, а військові віддали шану полеглим. На честь Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів АТО прозвучав Гімн України. На жаль, через ка­рантинні обмеження віче було малолюдним.

Сотня активістів Майдану пожертвували найціннішим, що у них було. Вони віддали свої життя за своїх рідних та за кожного з нас. Вони стоя­ли до кінця, не злякавшись погроз і пострілів. Це люди, подвиг яких ми будемо па­м’ятати вічно, їхня мужність переказуватиметься з поко­ління в покоління, вони – Герої нашого часу.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.