Головна Листи Жінки, дівчата, юнаки тут гуртуються аби допомогти нашим воїнам у боротьбі з...

Жінки, дівчата, юнаки тут гуртуються аби допомогти нашим воїнам у боротьбі з ворогом

«МИ З ВАМИ, НАШІ ЗАХИСНИКИ!..»

В обласному штабі гуманітарної допомоги, що знаходиться у Со­кальському народному домі, з са­мого ранку наче у вулику: хтось допомагає сортувати і вивантажу­вати допомогу, хтось плете маску­вальні сітки, а дехто розрізає тканину на клаптики… Волонтерів все більшає. І для всіх тут є робота… Серед них побачила Ольгу Мазу­рок. Вона – підприємець, яка з пер­ших днів агресії Росії організувала інших активістів, разом з якими розпочали плести маскувальні сіт­ки у Народному домі. Нині його сцена стала майстернею з їх виго­товлення. Пані Ольга наголосила, що «жінки, дівчата, юнаки тут гуртуються аби допомогти нашим воїнам у боротьбі з ворогом, який топче українську землю. За десять днів волонтери сплели понад тися­чу метрів сітки. Люди дуже активні, допомагають один одному. За ці дні ми згуртувалися і набули нави­ків. Нині працюємо, як на автоматі. Із сіл до нас звертаються, запиту­ють, що потрібно для роботи. Коли даєш клич, всі відразу відгукуються і роблять те, що треба. Дякуємо і жителям навколишніх сіл, які пере­дають нам вареники, налисники, аби нас підтримати. Кажуть: «Ви тільки плетіть»… Кожен з нас усві­домлює, що робимо все для того, щоб перемогти ворога. І для цього всім людям треба щось робити».

Уже шостий день разом з мамою плете сітки Анастасія Мельничук. «Коли прийшли сюди, думали, що хтось навчить плести їх, але, на жаль, ні у нікого з присутніх у цьому не було досвіду. То ми просто диви­лися в Інтернеті та вчилися як плести сітки. З кожним разом у нас виходить краще і краще. І ми вже навчаємо інших».

Леся Мельничук зазначила, що за ці дні уже сплетено багато сіток. Десь 50, а може більше. Вона роз­повіла, що у Сокалі є декілька ло­кацій, де в’яжуть сітки, зокрема, в дитячій та дорослій бібліотеках, в Будинку дитячо-юнацької творчос­ті. «Чим більше зробимо сіток, тим буде краще для ЗСУ. Хлопці їх ви­користовують не тільки як накидку, але і настил. Будемо робити до ос­таннього дня, аби вони мали сили нас боронити. Ми віримо в перемо­гу!», – сказала пані Леся.

А пані Марія додає, що філію з плетіння маскувальних сіток ще відкрили в Сокальському профе­сійному ліцеї, де спільно з сокаль­цями плетуть їх біженці, серед яких діти та дорослі.

Разом з друзями приходить сюди щодня й сокальчанка Ольга Снітко: «Віримо, що переможемо клятого ворога. Єднаймося і допомагаймо нашій армії». Вони плетуть сітки, ріжуть і сортують тканини на корот­кі й на довгі шматки.

Пліч-о-пліч з сокальцями працює й киянка, на жаль, не захотіла наз­ватися. Зі сльозами на очах, сказа­ла, що їй зараз дуже важко, бо всі думки як там батьки, які залишили­ся у Києві, а тут, в’яжучи сітку, допо­магає українським солдатам висто­яти перед ворогом. Серед волонтерів і мама двох хлопців, які нині воюють на фронті… Разом жінки підтримують одна одну.

Допомагають плести сітки люди старшого віку та старшокласники сокальських шкіл. «Ми допома­гаємо Збройним силам України на тому рівні, на якому можемо. І ра­зом з друзями щодень приходимо сюди плести сітки», – наголосили вони.

Матеріали для плетення сіток приносять жителі всієї Сокальської громади, допомагає й ДП «Дат­ський текстиль», сокальчани дос­тавляють ще й рибальські сітки, – розповіла керівник гуманітарного штабу Ольга Мамуладзе. – З кож­ного села привозять й іншу допо­могу. Тут фіксуємо все, вносимо у таблицю. Потім відправляємо на Львів, Київ, і на блокпости. Звідки є запит, туди й відправляємо. Ось і на Ірпінь відвантажили машину з медикаментами, одягом і харча­ми… До нас приїжджає допомога з Європи: вчора була з Іспанії, Польщі, Німеччини… Це, в основ­ному, дитячий одяг, медикаменти та продукти, які будуть для біжен­ців, які приїжджають до нас. При­ємно розуміти, що ми не одні, нас підтримує та допомагає весь світ».

Тим часом на сцені волонтери уже знімали одну сітку та швидко розправляли іншу… Запевнили, що приходитимуть сюди скільки треба, бо переконані, що маску­вальні сітки надійно прикривають від ворожого ока позиції ЗСУ. Це їхня подяка нашим захисникам, які захищають і бережуть нас. Ми з Вами, наші захисники. Все буде Україна.

Любов ЗАБЛОЦЬКА.