Головна Листи Жителі Угнівського старос­тинського округу також не забу­вають про самотніх та людей

Жителі Угнівського старос­тинського округу також не забу­вають про самотніх та людей

НАШІ ДОБРІ СПРАВИ НАБЛИЖАЮТЬ ПЕРЕМОГУ

Сьогодні кожен з нас задумуєть­ся над тим, чим можна бути ко­рисним громаді в цей складний час, та як допомогти українській армії чи внутрішньо переміщеним особам. Жителі Угнівського старос­тинського округу також не забу­вають про самотніх та людей, які потрапили у важкі життєві обста­вини.

Напередодні новорічних свят «Хоспіс» відвідали працівники гуманітарного штабу Белзької міської ради спільно з КЗ «Центр надання соціальних послуг», які орга­­нізували збір солодких пода­рунків для його пацієнтів. Вони та­кож привезли засоби особистої гігієни, побутову хімію, ковдри, рушники, посуд. Не забули про стареньких і учні Угнівської школи, які потішили їх своїм виступом та подарунками, які приготували власноруч. До цієї благодійної акції також долучилися учні Угнівського АБЛ. Майстрині закладу приготу­вали смаколики, якими пригощали літніх людей під гучну коляду. А учні ліцею підготували театралізо­ване дійство до дня святого Ми­колая.

Мешканці Угнова з початку пов­но­масштабного вторгнення росії в Україну долучаються до збору коштів та продуктів для потреб ЗСУ. Свій вагомий вклад роблять пра­цівники ліцею, які готують ва­реники і випікають пиріжки. Про­дукти та випічку громада передає в гуманітарний штаб м. Белз, звідки їх відправляють в гарячі точки до українських захисників.

Війна принесла українцям біль, розпач, сльози, розчарування, руї­ни. Але переживання жителів Га­личини не можна порівняти з тими, які довелось перенести жителям південних та східних територій України, Харкова, Ірпіня чи Бучі, де йшли воєнні дії. Тисячі людей, рятуючись від крилатих ракет, окупації і злочинних дій рашистів, були вимушені залишити рідні осе­лі аби врятувати своє життя та рідних. Багато з них знай­шли при­хисток на Белзщині, зок­рема, в Угнові. Більшість з них прожи­вають у гуртожитку лі­цею. Декілька сімей живуть і в приватному секторі. Одна з них – учасника АТО Анатолія Тка­ченка бере активну участь у житті міста. Анатолій Ткачен­ко разом зі сім’єю покинув рід­ний Лисичанськ і переїхав до нас. Тепер він працює в нашо­му ліцеї, старші діти нав­чаю­ться в школі, а молодші – хо­дять у садочок. Юлія Полян­ська з Сєвєродонецька прожи­ває з родиною у гуртожитку, нав­чається у ліцеї, разом з друзями брала активну участь у новорічних дійствах.

Працівники культури разом вирішили створити святкову атмосферу та подарувати кри­хітку радості діткам внутрішньо переміщених осіб. І організували для них напередодні святого Ми­колая святкове дійство аби позна­йо­мити їх з нашими тра­­диціями та відволік­ти від сумних думок. Кожна дитина отрима­ла подару­нок від місце­вих благодій­ників. На свято також запро­сили при­кордон­ників угнівсь­кої заста­ви, з якими давно під­триму­ємо друж­­ні зв’яз­ки. Ама­тори художньої са­мо­­­дія­ль­­ності Угнів­щи­ни взяли участь у фес­ти­ва­лі верте­пів, який від­бувся у Бел­зі. В ньому виступили вертепи з усіх старостин­ських окру­гів Белзької тери­торіаль­ної громади. Та­кий за­хід відбувся впер­ше і порадував гостей роз­маїттям костюмів, від­род­­женням забутих тра­дицій. Переможцем у фестивалі став вертеп села Ста­ївка. Під час заходу тривав благо­дійний ярмарок, на якому прода­вали традиційні страви. Сп­іль­­­ни­­ми зусиллями зібрано 12500 гривень, які будуть­­ передані на підтримку Збройних сил України.

Розуміємо, що українським війсь­ковим потрібна щоденна під­трим­ка. Ми усі рухаємося до єдиної цілі – наближення нашої перемоги. Наші військові – це крила надії. Віримо і надіємось, що добрі спра­ви, які робимо громадою, наб­лижа­ють нашу Перемогу.

Нехай щира молитва й тепло на­ших сердець зігрівають українських захисників на передовій та внут­рішньо переміщених осіб, яких до­ля привела в місто Угнів. Їм, як ніколи, потрібна увага, допомога і підтримка, наше надійне плече, бо нині кожен з нас проходить випро­бу­вання на людяність та любов до ближнього. Не забуваймо, що Україна – це всі ми!

Олеся САГАН,
староста Угнівського старостинського округу.