Головна Історія 29 січня Україна вшанувала пам’ять Героїв битви під Крутами

29 січня Україна вшанувала пам’ять Героїв битви під Крутами

«КРУТИ – НАША СЛАВА…»

29 січня Україна вшанувала пам’ять Героїв битви під Крутами. На Україн­ську Народну Республіку за наказом леніна з москви полізла чотиритисячна більшовицька орда петроградських і московських червоногвардійців під проводом полковника Михайла Мурав­йова, щоб знищити паростки держав­ності. Трагічний і водночас легендарний бій відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігів­щині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва.

Тоді ціною життів кількох десятків українських юнаків вдалось на чотири дні затримати наступ більшовиків на Київ, що дозволило підписати Брест­ський мир між Українською Народною Республікою і державами Четверного союзу. Цим документом Україна визна­валась самостійною державою із свої­ми кордонами. Це був бій за наше майбутнє.

Історія повторилася 24 лютого 2022 року. Путінська рашистська озброєна орда з кількох напрямків нахабно насу­нула на Україну. Планували її захопити за три дні, навіть прихопили парадну форму, щоб переможно прочоботати по Хрещатику… Скоро рік війні. ЗСУ героїзмом, любов’ю до Батьківщини здивували Європу, захід, продемон­стрували, що вони чи не перша армія світу. І світ збагнув, хто агресор, а хто миротворець. Україна надбала друзів. Віддаємо однакову шану Героям Крут і новітнім захисникам держави від зазіхань незмінного ворога.

У Червоноградському районі відбу­лося чимало заходів. В Народних до­мах та публічних бібліотеках прове­дено інформаційно-історичні години «Крути – наша слава, наша історія», були тематичні виставки книг «Крути – героїчна сторінка історії, переглянуто фільми «Крути 1918», «Герої України. Крути. Перша Незалежність», «Україна: забута історія. Крути: молода кров». До вшанування 105 річниці пам’яті загиблих Героїв Крут долучи­лись учні та вчителі навчальних зак­ладів, провівши акцію у соціальній мережі Facebook, де декламували вір­ші та співали пісні на патріотичну тематику.

Молодь була і залишається однією з рушійних сил, що наближають пере­могу України. Як на фронті, так і в ти­лу. Цінуємо подвиг кожного.

На знімку: члени Сокальського регіонального учнівського парла­менту з молодіжною організацією «Пласт» та старшокласниками під час віче-реквієму пам’яті Героїв Крут біля пам’ятника Т. Шевченку у Сокалі.

Фото Марії Вельган.