Головна Листи Жителька Старгорода в себе на городі вирощує дивовижні хризантеми

Жителька Старгорода в себе на городі вирощує дивовижні хризантеми

ХРИЗАНТЕМОВИЙ РАЙ

Жителі села Старгород уже не перший рік наприкінці осені мають можливість помилуватися дивовижною красою квіт­кового килиму, який «виткала» у себе на городі з хризантем Василина Угрин.

– Квіти – моє захоплення, хобі, – каже тридцятисемирічна жінка. – Вони дарунок від Господа, наче нагадування, що серед сірих кольорів буденності є щось яскраве, яке підкреслює, яким багатогранним і яс­кравим є світ. Потрібно тільки вміти поба­чити красу.

Василина бачить її і намагається пока­зати іншим. Квітникарку зайнятись виро­щуванням квітів підштовхнув брат Тарас Калинівський, який має квіткову крамни­цю у Великих Мостах. Вона посадила спершу декілька кущиків хризантем, які радували око своїм яскравим цвітом аж до морозів. Тоді й гадки не мала, що це стане її улюбленим хобі, яке приноситиме задоволення. Відтоді вже чотири роки займається вирощуванням хризантем. Висаджує їх у горшках в рядки по кольо­рах, що створює веселку з квітів. Такий собі куточок позитиву на городі, який лікує від депресії.

Чому саме хризантеми?

За словами п. Василини, ці квіти – цариці осені. Не­дарма така мудра нація, як японці, обра­ла хризантему своїм національним символом. Сонячна квітка, так називають її японці, прикрашає герб країни і красу­ється на «Ордені Хризантеми» – най­вищій, найпочеснішій нагороді Японії.

Василина Угрин
Василина Угрин

Пані Василина вирощує кулясті, муль­тифлорові багаторічні низько та середньорослі квіти. Хоч осінні рослини й некапризні, та догляду все ж потребують. Їх треба прополювати, поливати, піджив­лювати, щеплювати, захищати від шкід­ників і грибкових захворювань. На зиму декотрі види, аби не ви­мерзли, накривають, окремі пересаджують в горщики й ховають у льох. Допомага­ють жінці дивитися за цим веселково-квітковим дивом мама, старша донька й чо­ловік.

Василина Угрин намага­ється доглядати квіти не тільки інтуїтивно, а пра­вильно, за технологією. Вона багато читає, вишукує в інтернеті поради досвід­чених квітникарів…

– Мені цікаво поєднувати різні квіти, спостерігати, як виглядає букет, коли в ньо­му зібрано різні кольори, вивчати, які квіти гармонію­ють та підходять одне до одного. Я намагалася роз­містити все так, щоб одні квіти, відцвівши, змінюва­лися іншими, тому мій го­род «палає» різними кольо­рами аж до морозів, – гово­рить п. Ва­силина.

Жінка мріє, щоб не тільки восени її дім та город потопав у квітах, але й навесні. Вона замовила цибулини тюльпанів, і сподівається, що за декілька років зможе їх розвести, щоб засадити весь город.

Сусіди милуються квітковим раєм, про­сять сфотографувати або ж придбати квіти, щоб і собі додати жовтогарячі штрихи у квітниках. Крім цього цієї осені на старгородському цвинтарі могили за­майоріли різними кольорами хризантем. Василина пропонує односельцям квіти у горщиках, аби вони, разом зі свічками та молитвами, віднесли їх рідним, поділи­лись споминами та теплом із тими, кого вже немає серед живих.

Старгородці кажуть, що навкруги вже давно глибока осінь, а на подвір’ї та горо­ді Василини ніби ще загостювалося літо. Розмаїття хризантем, яскраве їхнє цвітін­ня додають оптимізму, бадьорості перед суворою зимою. Така собі територія пози­тиву в листопаді, яка приносить позитивні емоції, додає гарного настрою і лікує від депресії.

 

Світлана ДЕЙНЕКА,
с. Войславичі.

 

Фото з архіву Василини Угрин.