Головна Освіта БІЛЬШЕ МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ – НА РЕМОНТИ ШКІЛ

БІЛЬШЕ МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ – НА РЕМОНТИ ШКІЛ

У першу чергу на підготовку матеріальнотехнічної бази закладів загальної середньої освіти Сокальського району до нового навчального року були скеровані кошти, передбачені на зазначені цілі кошторисами утримання освітніх закладів. Їх обсяг склав 1104,6 тис. грн. В основному ці кошти направлені на освітні заклади в червнілипні поточного року і використані на проведення господарським способом поточного ремонту приміщень, будівель та споруд, придбання запчастин на поточний ремонт шкільних автобусів, виконання обов’язкових вимог органів державного контролю та нагляду по забезпеченню освітнього процесу. Зокрема: технічне опосвідчення та перезарядка вогнегасників, повірка приладів обліку енергоносіїв, проведення бактеорологічних, хімічних та паразитологічних досліджень води, повірка ваг, тощо.
Іншим напрямком підготовки шкіл до нового навчального року стала реалізація мікропроектів. Переможцем в галузі освіти Львівською обласною радою визнали тринадцять мікропроектів освітніх закладів нашого району, загальною вартістю 1967,1 тис. грн. Вісім з них передбачали придбання комп’ютерної техніки і меблів; чотири – виконання ремонтнобудівельних робіт по заміні покрівель, вікон та дверей, а також ремонту підлоги та один – придбання та обладнання дитячого ігрового майданчика.
На сьогодні (6 вересня – авт.) реалізація мікропроектів знаходиться в завершальній стадії, крім ремонту покрівлі Поторицької ЗШ ІІІІ ст., виконання заплановано на вересень поточного року.
Найбільш об’ємним напрямком підготовки шкіл до нового навчального року як за об’ємом коштів, так і за переліком, передбачених до придбання засобів, обладнання та матеріалів, стала реалізація державної програми «Нова українська школа». Загальний обсяг її фінансування по закладах освіти Сокальського району становить 3289,6 тис. грн. А це, зокрема, на придбання дидактичних матеріалів – 1355,8 тис. грн., закупівлю сучасних меблів для початкових класів – 936,0 тис. грн., придбання комп’ютерного обладнання та відповідного мультимедійного комплексу – 858,5 тис. грн.
Зважаючи на те, що закупівельні процедури по реалізації програми «Нова українська школа» були розпочаті 3 липня 2018 року (відразу після відповідного рішення сесії Сокальської районної ради), а також те, що по оголошеннях про закупівлю дидактичних матеріалів та сучасних меблів тричі закупівлі не відбулися через відсутність учасників, невідповідність поданих пропозицій тендерній документації, а також відмову переможців від укладення угоди, станом на 1 вересня по закладах освіти району забезпечено придбання комп’ютерної техніки на загальну вартість 610,5 тис. грн.
По дидактичних матеріалах та сучасних меблях розміщено наступні оголошення, результати по яких стане відомо 612 вересня. Згідно з ними, термін поставки як дидактичних матеріалів, так і сучасних меблів визначено на вересеньжовтень цього року. Така ситуація є проблемною по всій Україні, адже виробники не встигають забезпечити виконання замовлень.
По програмі розвитку освіти Львівщини на 20172020 рр., загальний обсяг фінансування по якій складає 5834,4 тис. грн. У серпні поточного року для закладів освіти Сокальщини придбано два шкільних автобуси, загальною вартістю 3700,0 тис. грн., комп’ютерне обладнання для Белзької опорної школи на 483,0 тис. грн. Цього місяця передбачаємо повне завершення реалізації зазначеної програми.
На вересень також заплановано освоєння коштів Державного бюджету на соціальноекономічний розвиток по двох об’єктах галузі освіти Сокальщини: на капітальний ремонт Волицької ЗШ ІІІІ ст. в обсязі 355,0 тис. грн. та на придбання комп’ютерної техніки (загальна сума 290,0 тис. грн.).
За кошти районного бюджету протягом червнясерпня виконані наступні основні проекти та види робіт по підготовці закладів освіти до нового навчального року:
– капітальний ремонт приміщень Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №4 під розміщення Інклюзивноресурсного центру;
– капітальний ремонт міжповерхового перекриття школи в с. Княже;
– капітальний ремонт котельні школи в селі Матів;
– поточний ремонт санвузлів шкіл у населених пунктах Скоморохи, Карів, Перетоки, Забужжя;
– встановлення вікон та дверей шкіл у смт. Жвирка, селах Завишень, Домашів;
– придбання покрівельних матеріалів для шкіл с. Муроване та с. Тудорковичі.
Вперше з метою захисту закладів освіти від пожеж було проведено обробку дерев’яних конструкцій даху в Горбківській ЗШ ІІІ ст., найближчим часом це також зроблять у школах Сокаля.
У повному обсязі для всіх шкіл та дошкільних закладів придбано вогнегасники.
Також підкреслю, що до початку навчального року вперше за останні десятиліття за рахунок бюджетних коштів закупили фарбу та інші матеріали для ремонту освітніх закладів. А раніше це закуповували за батьківські гроші.
За висновками робочих комісій з обстеження готовності шкіл до нового навчального року, цьогоріч навчальні заклади набагато краще були підготовлені.
Звичайно, ще чимало треба буде зробити. Але спільними зусиллями з депутатами районної ради, місцевих органів самоврядування, педагогами, подолаємо труднощі. У новому навчальному році всім бажаю нових успіхів, терпіння, удачі та оптимізму.
Микола МИСАК,
директор комунальної установи районної ради «Центр з обслуговування закладів освіти Сокальського району».