Головна Освіта СТЕНЯТИНСЬКА ШКОЛА ДОПОМАГАЄ ЗСУ

СТЕНЯТИНСЬКА ШКОЛА ДОПОМАГАЄ ЗСУ

«Нехай в Україні буде мир!», «Допоможемо бійцям!», «Повер­тайтесь додому живими!» – ці та інші лозунги чуємо щодня у школі, на вулиці, у соцмережах. Люди, збирають кошти, відправляють продукти, ліки, на передову. Напру­жена ситуація в нашій країні ви­магає рішучих дій від дорослих, та не залишила байдужими і дитячі серця. Учнівський та педагогічний колектив нашої школи долучився до благородних справ.

З перших днів війни плели маску­вальні сітки, заготовляли основи для них, збирали продукти харчу­вання, виготовляли протиавтомо­більні шипи-їжаки.

До плетіння і заготовок для сіток долучилося дуже багато людей, серед них і громадськість села, переселенці, і вчителі, учні, батьки. Сплели близько 500 м сіток.

Школа також стала приймаль­ним пунктом гуманітарної допомо­ги для багатьох волонтерів. Сюди односельці, колектив школи зноси­ли та звозили продукти харчу­вання, городину, закрутки, ліки.

Школярі початкових класів, щоб висловити свою любов і підтримку воїнам, писали листи-побажання та малювали малюнки. У листах були слова вдячності воїнам-захис­никам та побажання нашим героям з перемогою повернутися до рід­них домівок. Ці частиночки дитячої любові і поваги стають своєрідним оберегом для ЗСУ. Адже кожна листівка несе з собою тільки доб­ро, позитивну енергетику та захист. А там, на передовій, щирі слова неодмінно додадуть воїнам віри та витривалості, вбережуть від ворога.

З метою збору коштів на допомо­гу Збройним силам України, Наці­ональний банк у вересні органі­зував благодійну акцію «Смілива гривня», яка передбачала збір мо­нет номіналами 10, 50 копійок, а також 1, 2, 5 та 10 гривень. Учнів­ський парламент «Лідери змін» долучилися і про­вели у школі цю акцію. Усі класні колективи, вчи­телі активно взяли участь у благодій­ності. Було зіб­рано 440 грн., адже ко­жен розумів, що сьогодні завдяки воїнам ЗСУ ма­ємо можливість вчитися, працювати і найголовні­ше – жити на своїй рідній землі.

У жовтні організовали благодійний ярмарок. Уч­ні захотіли допомогти пораненому воїну, колишньому випускнику шко­ли. Тиждень школярі прода­вали різноманітні смаколики. От­римані гроші вони передали нашому за­хиснику, який потребував коштів на лікування і реабілітацію.

Представники учнівського само­врядування відвідали пораненого Василя. Школярі надихнулися зус­тріччю, побажали швидкого оду­жання і пообіцяли бути гідними українцями.

Протягом зимових місяців, учні разом з керівником школи і вчите­лем трудового навчання Романом Гесиком та з керівником художньо­го гуртка Оксаною Болібрух, виго­товляли окопні свічки, щоб нашим захисникам було трішки тепліше і світліше в холодних окопах. На зіб­рані кошти всього шкільного колек­тиву, закупили 250 кг парафіну. Діти впевнені, що свічки, які виго­товлені з любов’ю, будуть гріти і світити сильніше…

І у лютому, волонтери відправили допомогу у вигляді продуктів харчу­вання та окопних свічок на­шим хлопцям-військовим, які зна­ходяться у зоні бойових дій. За­хисники у Бах­муті та Соледарі отримали наші пе­редачі. Дякують кожному за своє­часну допомогу у такий не простий час, за те, що не залишаєтесь осто­ронь проблем тих, хто її потребує, а намагаєтеся внести частку душі і праці у спільну мету – перемогу!

Колектив закладу освіти постійно підтримує наших військових. Ос­таннім часом, було передано 3000 грн. до скарбнички на «Мавік», на залізну пташку, що літатиме у Бах­муті. Окрім цих коштів, ще придба­но гігієнічні засоби, розчин­ну каву у стікерах та газові балони на суму 550 грн. Беруть участь у придбанні військового споряджен­ня: маскха­лати, надколінники, ап­течки, так­тич­ні рукавиці, берці. За­хисники Бахмута дякують колективу школи за постійну підтрим­ку: кошти, про­дукти, основи під сіт­ки та багато іншого – так важливого для наших хлопців.

І ми щодня дякуємо ЗСУ за бо­ротьбу та захист, за можливість прокинутися вранці. Водночас тре­ба пам’ятати, що наша незалеж­ність і перемога у цій війні зале­жить від кожного з нас.

Надія ЗГУРСЬКА,
педагог-організатор Стенятинської ЗШ І-ІІІ ст.