Головна Освіта В Стенятинській школі відбулася зустріч з випускниками

В Стенятинській школі відбулася зустріч з випускниками

В першу суботу лютого традиційно у школах району проводять вечори зустрічі з випускниками. Цьогоріч в Стенятинській школі було подвійне свято зустріч поколінь випускників і урочистості з нагоди 50літнього ювілею школи. У навчальному закладі було, немов у вулику до рідної альмаматер з усіх куточків України з’їхались колишні випускники, гості.

Стенятинська школа багата своєю історією, освітянськими звершеннями, поколіннями мудрих педагогів і вдячними за науку випускниками. До ювілею у школі готувались заздалегідь: виготовили стінгазети з старими світлинами, історією школи, зробили презентацію, фотозони. Всі випускники з радістю ходили коридорами рідної школи, заходили у свої класи, сиділи за партами.

Цікаву концертно розважальну програму для всіх випускників, гостей, жителів села підготували учні та вчителі Стенятинської школи. Ведучими свята символічно були колишня випускниця школи Ірина Булка, випускниця 4 класу Анастасія Педа та випускник 11 класу Андрій Федашко. Кожне слово, сказане зі сцени, карбувалося в пам’яті випускників, бо воно про них про їхнє шкільне життя.

На початку всі присутні виконали Гімн України та помолилися. Священник Володимир Августовський поблагословив дітей, випускників, вчителів та вручив подарунок для школи книгу Катехизму.

Гостей та випускників з славним ювілеєм привітав директор школи Роман Гесик, розповівши про досягнення, що вдалось зробити для покращення навчання дітей протягом останніх років. Зокрема, у школі реалізовано багато проектів: замінено вікна та двері, капітально відремонтовано підлогу в спортивному залі, реконструйовано внутрішні туалети, замінено повністю систему опалення, встановлено біоочисні споруди, а також закуплено у школу три комплекти інтерактивного обладнання. Для покращення комфорту придбали меблі у три класи парти, стільці, навчальні дошки та інше. Тож для навчання створено найкращі умови. Р. Гесик подякував районній владі, відділу освіти, Центру з обслуговування закладів освіти Сокальського району, батькам за плідну співпрацю та спільне вирішення проблем школи.

Слово також мали попередні директори школи Богдан Лобода, який багато років очолював цей заклад, а також Іван Віра. Б. Лобода нині на заслуженому відпочинку, але добре пам’ятає, як нелегко було відкрити середню школу. Завдяки його великій праці з 2000 року в Стенятині є одинадцятирічка. Нині одна з найбільших сільських шкіл району, тут 186 учнів навчає 26 вчителів.

Зі славним ювілеєм вчителів та учнів привітав голова Сокальської районної ради Микола Пасько. Він зазначив, що важливим чинником у співпраці є ініціатива педагогів та батьків, а всі ініціативи районна рада завжди підтримує. Завдяки співфінансуванню в Стенятинській школі реалізовано чимало проектів, які покращують умови навчання для дітей. М. Пасько вручив грамоти та подяки від районної ради директору та вчителям, а також подарував шкільній бібліотеці збірки книг українських письменників.

До вітань також приєдналась начальник відділу освіти Сокальської РДА Руслана Антонюк, яка побажала вчителям та учням всіх гараздів та вручила колективу школи Почесну грамоту, а бібліотеці книги. Депутат районної ради Богдан Красько подарував учням новий волейбольний м’яч.

На святі також були присутні випускники, які 10, ЗО і 40 років тому закінчили школу, вони згадували шкільне життя, роки юності, дякували вчителям за те, що сіяли у їхні душі доброту і мудрість. Свої таланти для глядачів продемонстрували ансамбль вчителів школи, який виконав пісні «Дві дороги», «З Днем народження, школо!», учнівський колектив «Вишиванка», дует вчителів Івана Віри та Степана Боярчука, солістки Софія Федорук (6 клас) та Олеся Гурська (8 клас). Із запальними українськими танцями виступили вихованці танцювального колективу «Джерельце» (керівник Марія Кащук).

В цей день кожен згадав свою юність, шкільні роки, поділився спогадами з однокласниками, вчителями. Всі розійшлись, роз’їхались по домівках, а школа і далі зустрічає нове покоління учнів.

З ювілеєм, рідна школо!

Мар’яна ПЕДА, заступник директора Стенятинської школи.

Фото з архіву школи.