Головна Політика На сесії – найголовніші звернення про землю та дороги

На сесії – найголовніші звернення про землю та дороги

За пропозицією голови районної ради Миколи Паська, депутати хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять депутата районної ради VII скликання Петра Глушка, який відійшов у вічність 18 січня.

У порядку денному було дев’ятнадцять питань. Розглянувши, пропонований Президією порядок денний, депутати підтримали пропозицію включили ще три питання, водночас два зняли. Опісля перейшли до їх розгляду.

Першочерговим було звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення. Михайло Веклин повідомив, що до депутатів звернулася Асоціація фермерів та приватних землевласників Сокальщини з цього питання, значив, що «ми багато разів їздили до Києва пікетувати Верховну Радута добиватися свого. Нам такий законопроект, який був прийнятий в першому читанні, не підходить. Ми хочемо Закон, який є у Європі». За аналогічне звернення районні депутати вже голосували, однак прийняли рішення ще раз звернутися до чиновників (звернення надруковане в попередньому числі газети).

Наступним рішенням сесія збільшила межі села Княже на 297,1700 га, що було обумовлено Детальним планом території.

Завдяки міжнародному проекту «На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування в небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі і України» було придбано обладнання (апарат для анестезії вартістю майже 1,5 млн. грн.), яке районна рада передала на баланс Сокальській центральній районній лікарні.

Наступний блок питань стосувався перейменувань навчальних і позашкільних закладів міста Соснівка та затвердження їхніх статутів у новій редакції. Це питання виникло в зв’язку з приєднанням Соснівки до Сокальського району з 1 січня 2020 року. Відтепер, відповідно до рішень сесії, загальноосвітні школи №7 і №14 та навчально-вихований комплекс №13 будуть називатись Соснівські ліцеї №1, №2 та №3 Сокальської районної ради Львівської області. Культурні установи також перейменовані і отримали назви Будинок дитячої та юнацької творчості м. Соснівки Сокальської районної ради Львівської області і Соснівська дитяча музична школа Сокальської районної ради Львівської області.

Микола Пасько привітав керівників вищеназваних закладів освіти та культури Соснівки (а доповідали вищезазначені питання Ірина Катарина, Наталія Щербань, Ірина Мокрій, Степан Слука, Ернест Василишин) із завершенням процедури переходу до Сокальського району: «Однією з причин чому ми сьогодні проводимо позачергову сесію є можливість підготовки до отримання атестатів учням. Цьогоріч буде перший випуск, де в атестатах молодих жителів Соснівки буде писати Сокальський район».

Депутати підтримали проект рішення «Про затвердження Статуту Сокальської районної централізованої бібліотечної системи в новій редакції».

У зв’язку з потребою у співфінансуванні потенційних переможців обласного конкурсу мікропроєктів виникла необхідність внесення змін до показників районного бюджету на 2020 рік. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Леонова повідомила, що проєктом рішення пропонується виділити співфінансування з районного бюджету для 33 переможців у сумі 1 млн. 307 тис. грн.

Питання «Про затвердження Програми реаШвед. Він повідомив, що в обласному конкурсі мікропроєктів, десять здобули перемогу. У зв’язку з цим потрібно 408 тис. грн. для їх співфінансування.

Прийнято звернення «Про вжиття заходів щодо повернення адміністративної будівлі, що знаходиться за адресою м. Сокаль, вул. Шептицького, 26 в спільну комунальну власність територіальних громад Сокальського району». Так як в найближчому часі на нас чекає адміністративно-територіальна реформа, депутати вважають, що будівля повинна залишитись у власності громади.

Депутати також проголосували за такі звернення:

– до Президента України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо скасування плати за транспортування природного газу для побутових споживачів:

– до Прем’єр-міністра України Гончарука О. В., Міністра інфраструктури України Криклія В. А., голови Львівської обласної державної адміністрації Козицького М. З., голови Львівської обласної ради Ганущина О. 0. щодо виділення коштів на ремонт автодоріг загального користування місцевого значення у районі;

– до Президента України Володимира Зелен-ського, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, голови Державного агентства лісових ресурсів України Андрія Заблоцького, т. в. о. голови Державної екологічної інспекції України Єгора Фірсова, депутата Верховної Ради України Юрія Камельчука, голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького щодо створення ботанічного заказника загальнодержавного значення «Малополіський шафран» у Сокальському районі;

– до Президента України В. Зеленського, Прем’єр-міністра України 0. Гончарука, Міністра енергетики та захисту довкілля 0. Оржеля, голови Державного агентства лісових ресурсів України А. Заблоцького, депутата Верховної Ради України Ю. Камельчука, голови Львівської обласної державної адміністрації М. Козицького щодо створення національного природного парку «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара у Сокальському районі;

– до Львівської обласної державної адміністрації, Кабінету Міністрів України, Президента України щодо збереження Сокальського району Львівської області як окремої адміністративно-територіальної одиниці;

-до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, Міністра енергетики та захисту довкілля Олєксія Оржеля, т. в. о. голови Державної екологічної інспекції України Єгора Фірсова, депутата Верховної Ради України Юрія Камельчука, голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького, голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, депутатів Великомостівської міської ради щодо заборони створення регіонального сміттєзвалища чи полігону твердих побутових відходів на території Сокальського району та завезення ТВП з міста Львова та інших районів Львівської області, перевірки діяльності КП ЖКГ Вєликомостівської міської ради.

Юлія СОРОЧУК.

Фото автора

Прем’єр-міністру України Гончаруку О. В.

Міністру інфраструктури України Криклію В. А.

Голові Львівської обласної державної адміністрації Козицькому М. 3.

Голові Львівської обласної ради Гаанущину О. О.

ЗВЕРНЕННЯ

щодо виділення коштів на ремонт автодоріг загального користування місцевого значення у Сокальському районі Львівської області

До нас, депутатів Сокальської районної ради, звертаються мешканці Сокальського району, які занепокоєні жахливим станом деяких доріг у районі.

На ремонти доріг загального користування місцевого значення з обласного бюджету протягом 2017-2019 років виділено 23,3 млн. грн. (в т. ч. у 2017 році -8,5 млн. грн., у 2018 році – 11 млн. грн., у 2019 році – 3,8 млн. грн.), за що громада району і депутати Сокальської районної ради щиро вдячні Львівській обласній державній адміністрації та Львівській обласній раді, але на жаль цих коштів катастрофічно бракує, оскільки капітальний ремонт доріг почали проводити декілька років тому, стан дорожнього покриття в районі є незадовільним, а в деяких ділянках доріг і аварійним.

За вказаний період з державного бюджету на зазначені цілі виділено 8,0 млн. грн. (в т. ч. у 2018 році – 5,0 млн. грн., у 2019 році – 3,0 млн. грн).

Сокальська районна рада спільно з Сокальською РДА теж не стоять осторонь цих проблемних питань, і намагаються у межах своїх можливостей та компетенції вирішувати питання ремонту доріг. Згідно з Програмами «Дороги Сокальщини на 2015-17 роки» та «Дороги Сокальщини на 2018-2020 роки» протягом 2017-2019 років було виділено значну частину коштів від перевиконання дохідної частини районного бюджету на капітальний чи середній поточний ремонт автодоріг загального користування місцевого значення -46,172 млн. грн., зокрема: у 2017 році – 17,95 млн. грн., у 2018 році -19,4 млн. грн., у 2019 році – 8,822 млн. грн. Також, у 2016 році на ремонт доріг виділено кошти з районного бюджету на суму 14,5 млн. грн.

Окрім того, з бюджетів місцевих рад на ремонт доріг загального користування місцевого значення виділено 13,1 млн. грн. (у 2017 році – 4,2 млн. грн., у 2018 році – 7,5 млн. грн., у 2019 році -1,4 млн. грн.).

Таким чином, протягом 2017-2019 років з районного та бюджетів місцевих рад району на ремонт доріг загального користування місцевого значення виділено 59,272 млн. грн. або в 1,9 раза більше, ніж виділено коштів з обласного і державного бюджету на вказані цілі у цьому періоді.

Сподіваємось на Ваше розуміння цієї надзвичайно «болючої теми», враховуючи те, що Сокальський район є лідером по виділенню коштів з районного та місцевих бюджетів на ремонт доріг загального користування місцевого значення, просимо при розподілі коштів державного та обласного бюджетів виділити кошти на ремонт доріг загального користування місцевого значення у Сокальському районі Львівської області.

Прийнято на сесії скликання Сокальської районноїради Львівської області 11 лютого 2020року