Головна Освіта Здобувати освіту можна в європейських ВУЗ-ах, а отримані знання використовувати для розбудови...

Здобувати освіту можна в європейських ВУЗ-ах, а отримані знання використовувати для розбудови України

25 лютого Сокальщину відвідала делегація з Замойського повіту Республіки Польща у складі: директора школи №2 імені Зигмунда Клуковського в місті Щебжешин Малгожати Пілат і директора школи з охорони навколишнього середовища в місті Звежинець Вольдемара Гардяша, на чолі із віце-старостою Замойського повіту Вітольдом Маручем. Мета візиту – поспілкуватись із учнями 9-х класів, розповісти їм про можливості, які пропонують польські школи та запросити здобувати середню спеціальну освіту у Польщі.

Спочатку закордонні гості зустрілись з головою районної ради Миколою Паськом, заступником голови райради Василем Бойком, керуючою справами Любов Ребри-ною. Вони обговорили подальшу реалізацію спільного проекту між Сокальською районною радою та Замойським повітом «Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) і Сокаль-ському (Україна) у поєднанні з про-моцією екологічних проектів».

Відтак, у сесійній залі Сокальської районної ради зібрали старшокласники з навчальних закладів Поториці, Волиці, Жвирки, Забужжя та Сокальських загальноосвітніх шкіл №2 та №5. Директори, за допомогою візуальної презентації розповіли особливості навчального процесу в Польщі, напрями та спеціальності, за якими готують спеціалістів, як подолати мовний бар’єр та які умови проживання для іноземців. Учні також отримали друкований матеріал.

Під час зустрічі голова Сокальської районної ради Микола Пасько пообіцяв допомогти майбутнім абітурієнтам разом із батьками організувати візит до навчальних закладів міст Щебжешин та Звежинець Республіки Польща. Водночас, звертаючись до школярів, очільник районної ради наголошував, що перед ними зараз відкрито багато можливостей. І здобувати освіту молодь може не лише в Польщі, а й інших європейських вузах. Проте, вони повинні повертатись на Батьківщину і використовувати отримані знання для розвитку та розбудови України.