Головна Політика 2 лютого відбулось перше пленарне засідання XVІ сесії Сокальської районної ради

2 лютого відбулось перше пленарне засідання XVІ сесії Сокальської районної ради

на сесії Сокальської районної ради
на сесії Сокальської районної ради

Відкрили сесію традиційно виконанням державного гімну. Голова районної ради Микола Пасько у зв’язку з останніми подіями на Сході країни і загибеллю новітніх героїв біля Авдіївки, запропонував вшанувати їх пам’ять хвилиною мовчання.
Депутати розглянули питання порядку денного. В районну раду надійшли три пропозиції щодо нього. Перша – від Сокальського районного суду, який пропонував питання «Про затвердження списку народних засідателів для Сокальського районного суду Львівської області» виключити з порядку денного. Депутати підтримали цю поправку. Дві наступні – від Сокальської райдержадміністрації: про включення в порядок денний питання «Про підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників закладів, які фінансуються за рахунок коштів районного бюджету перед розглядом звернень» (підтримали) та виключити питання «Про визнання роботи голови Сокальської районної державної адміністрації Пелиха Олега Зіновійовича незадовільною» (не підтримали). У зв’язку з тим, що голова райдержадміністрації знаходиться на лікарняному, а розглядати питання без нього є неетичним, депутати перенесли його перед розглядом заяв і звернень, і розглянуть на другому пленарному засіданні. Порядок денний було затверджено в цілому.
Депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. Про затвердження Програми виплати одноразової адресної допомоги окремим категоріям громадян Сокальського району в 2017 році доповів заступник голови районної ради Василь Бойко. Він нагадав депутатам, що програма діяла у минулому році. Відповідно до неї депутати надають допомогу найменш захищеним категоріям населення. В основному, це учасники АТО або сім’ї, які є в складних життєвих ситуаціях, люди, котрі потребують кошти на складні операції. «Фактично – це є депутатський фонд», – зазначив В. Бойко.
Голова комісії з питань охорони здоров’я, молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення Микола Поліщук вніс поправку, якою депутати включили у перелік важкохворих. Він також звернув увагу на те, що люди, котрі йдуть на складну операцію лише в перший день витрачають велику суму коштів і збирати усі ці довідки, заставляти бігати по усіх інстанціях для нас є деякою мірою аморально. Обласна рада від цього відмовилась і він пропонує спростити цю процедуру. Також, була внесена поправка щодо збільшення суми з 200 тис. грн. до 370 тис. грн.
Володимир Пограничний висловив думку, що можливо доцільніше було б спрямувати ці кошти на цільове використання.
Олег Кожушко звернувся до автора поправки з пропозицією прописати ще механізм для оперативності отримання коштів. М. Поліщук погодився з тим, що минулого року депутати часто стикалися з тим, що кошти виділялися через тривалий час після звернення депутата. Але ж саме вони і передбачаються для того, щоб якнайшвидше можна було допомогти людині, котра потрапила у складну життєву ситуацію.
Ігор Гуз підтримав і програму, і поправку, запропонувавши депутатам допомогти учениці школи №2 м. Сокаль Віталіні Ільницькій.
Ярослав Гаврилів поцікавився чи людям, котрі подали документи наприкінці 2016ого, потрібно їх поновлювати. Микола Пасько пояснив, що є довідки, термін яких вже вийшов, тож їх потрібно буде поновити.
Також депутати пропонували, щоб кошти знаходились на окремому рахунку і видавались не пропорційно щомісяця протягом року, а коли до депутата звернуться за допомогою, щоб він міг оперативно допомогти. Загалом проект рішення з поправками набрав необхідну кількість голосів.
Далі районні обранці затвердили Програму розвитку місцевого самоврядування Сокальського району на 2017 рік. Згідно з нею передбачаються кошти на співфінансування всіх конкурсів, які проводитимуться за участю проектів, поданих від району. Також підтримано вступ Сокальської районної ради в Асоціацію рад Сокальщини.
Своїм рішенням депутати надали право вилучити з оперативного управління КЗ СРРЛО «Сокальська ЦРЛ» та передачу зі спільної комунальної власності територіальних громад Сокальського району в комунальну власність територіальної громади Хоробрівської сільської ради житлових приміщень. У частині лікарської амбулаторії проживає сім’я, яка хоче використати своє право на приватизацію державного житлового фонду.
Більш жвавим і насиченим на дискусії було питання про застосування електронних закупівель. Ігор Гуз запропонував зменшити суму: не менше 10 тис. грн. на закупівлю товарів та 50 тис. грн. для послуг і робіт та зазначив, що це не перевищує межі, встановлені Законом України «Про публічні закупівлі».
Олег Солодяк повідомив, що комісія розглядала цей проект. Беручи до уваги, що він знижує можливості згідно з чинним законодавством і Положенням районної ради, запропонував доопрацювати і розглянути на наступній сесії, щоб одне одному не суперечило. На що доповідач відповів, що проект рішення не суперечить Положенню районної ради. Роман Монастирський підтримав його.
Володимир Пограничний пристав на пропозицію депутата О. Солодяка, оскільки на комісії автор проекту рішення казав, що зніматиме це питання. Підсумовуючи депутатські обговорення головуючий пояснив, що регулювати поріг закупівель можуть лише для районної ради. Для облавтодору, сільських рад, відділу освіти, медицини – не можуть, адже усі вони приймають внутрішні Положення. Таке ж Положення прийняте і в Сокальській районній раді. Тепер необхідно внести в нього зміни, тому й потрібно доопрацювати питання. В результаті тривалого обговорення проект рішення не набрав необхідної кількості голосів.
Наступним депутати затвердили штатний розпис КП «Телерадіокомпанія «Сокаль» Сокальської районної ради. Генеральний директор Олександр Новацький пояснив, що така необхідність зумовлена тим, що на підприємстві є конфлікт інтересів, пов’язаний із безпосереднім підпорядкуванням до керівництва близької особи.
Далі перейшли до земельних питань. Районні обранці надали дозволи на продовження терміну оренди для низки різноманітних установ і організацій. Серед них і для Товариства Червоного Хреста, яке знаходиться у приміщенні Сокальської школи мистецтв ім. Віктора Матюка. Голова районного Товариства Червоного Хреста Леся Поліха ознайомила депутатів із діяльністю організації в районі.
На першому пленарному засіданні депутати затвердили список присяжних для Сокальського районного суду. Питання вже розглядалося на сесії районної ради, однак відбулись певні зміни в законодавстві. Згідно з ним збільшено кількість осіб, котрі будуть присяжними.
Сесія затвердила технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. А на дострокове припинення повноважень депутата районної ради Олега Славича не достатньо було голосів.
Про підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників закладів, які фінансуються за рахунок коштів районного бюджету доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Леонова. Згідно з Постановою №974 від 14.12.2016 р. піднімаються посадові оклади педагогічних працівників, які фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету. У п. 3 прописано, що органи місцевого самоврядування можуть приймати власне рішення про підвищення тарифних розрядів працівників закладів, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів до 1 вересня. Проектом рішення пропонувалося підвищити посадові оклади педагогічних працівників освітніх закладів, які фінансуються за рахунок коштів районного бюджету з 1 січня 2017 року.
Микола Поліщук просив у начальника фінуправління порівняльну характеристику в розрізі області, який ще район чи місто це зробили. За його словами, жоден район в області не підвищив тарифних розрядів.
Роман Монастирський зазначив, що «це буде прийнято в кожному районі. Вже більша половина сільських рад Сокальщини прийняла рішення в частині, що стосується дошкільних установ».
Одноголосно депутати підтримали це рішення (надруковане на 3-ій стор.), після чого було оголошено перерву до 8 лютого.
Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.
P.S. Згідно з рішенням президії Сокальської районної ради від 7 лютого друге пленарне засідання XVI сесії районної ради відбудеться у вівторок, 14 лютого. Початок о 10.00 год.
Про підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників закладів, які фінансуються за рахунок коштів районного бюджету

РІШЕННЯ №234 ХVI  сесії VІІ скликання від 2  лютого 2017 року

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 974 «Про внесення змін у додаток 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298», Сокальська районна рада Львівської області, – ВИРІШИЛА:
1. Підвищити посадові оклади педагогічних працівників закладів, які фінансуються за рахунок коштів районного бюджету, з 1 січня 2017 року, згідно з додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298 зі змінами, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року №974.
2. Підвищення тарифних розрядів, що передбачені пунктом 1, здійснюються у межах видатків на оплату праці, передбачених рішенням сесії районної ради від 23 грудня 2016 року №219 «Про районний бюджет Сокальського району на 2017 рік».
3. Начальникам відділу освіти райдержадміністрації Р. Монастирському, відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій райдержадміністрації М. Михайлюк забезпечити встановлення з 1 січня 2017 року в штатному розписі розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) на основі єдиної тарифної сітки, враховуючи пункт 1 даного рішення.
4. Оприлюднити це рішення у засобах масової інформації.
5. Контроль за виконанням даного  рішення  покласти  на постійну депутатську комісію з питань освіти,  культури,  туризму та духовного розвитку.
Голова районної ради                                                    Микола ПАСЬКО.