Голова районної ради Микола Пасько спільно з депутатом районної ради Романом Волосом, з робочим візитом побував у місті Дрогічин (Брестська область, Білорусь). Адже тут постане байдарковий центр в рамках Транскордонної програми «Польща-Білорусь-Україна».
Очільник Сокальщини зустрівся з головою районного виконавчого комітету Олександром Дорошенком, його заступником з питань соціальнокультурного комплексу, сфери ідеологічних відносин та інформаційної діяльності Володимиром Нередом, з головою Ради депутатів Світланою Бартош, а також із бурмістром гміни Дрогічин (Польща) Войцехом Божимом та куратором проекту Рафалом Сівеком.
Керівники трьох громад активно обговорили процес старту проекту «Єднає нас Буг», в рамках якого будівництво байдаркового центру у Сокалі та Дрогічині, а також закупівля плавального тренажера для польських партнерів.
Як зазначив голова Сокальської районної ради Микола Пасько, в такому міжнародному «стартапі» кожна зі сторін бере участь вперше. «Наші друзі з Дрогічина, маючи байдаркові туристичні маршрути та базу, прагнуть вдосконалюватися та навчити цього друзів. Таким, чином, партнерами у проекті стали колеги з Дрогічина, з якими співпрацює польська команда вже кілька років, та ми – сокальчани».
Як розповів бурмістр Дрогічина Войцех Божим, цікавою «фішкою» проекту стала альтанка у вигляді рупора. «За ідеєю, у ній, туристи, які здійснюють сплав по річці Буг, зможуть перепочити. На місці такої стоянки має бути встановлена означувальна таблиця з маршрутом та конкретною ділянкою перебування, альтанкарупор та сміттєвий бак». Войцех Божим також зауважив, що загальна протяжність байдаркового шляху становить 800 кілометрів, з яких 165 кілометрів – це український маршрут і близько 100 кілометрів по Білорусі.
Микола Пасько також висловив свою думку, щоб альтанки у вигляді рупора мали однаковий стиль у всіх трьох країнах учасників байдаркового проекту. «Коли висота вежі та її конструкція може по стилю відрізнятися одна від одної, то альтанки варто зробити максимально схожими, щоб туристи знали, що це один маршрут та один спільний проект трьох держав. А також, таблиці означення маршруту, щоб містили інформацію на трьох мовах». Відповідно пропозиція була підтримана польською та білоруською стороною одноголосно.
У контексті зустрічі обговорили питання початку реалізації проекту, а також визначилися з датою, з якої дається старт «машині».
Опісля офіційної зустрічі керманичі Дрогічинського районного виконавчого комітету та ради депутатів зробили екскурсію містом для гостей із Польщі та України. Білоруси з гордістю показали школу, у якій навчається понад тисячу учнів, Дім культури та плавальний басейн, інтерактивний клас та кімнатумузей у гімназії.
Найбільшою атракцією стало знайомство з ДніпровоБузьким каналом, який є своєрідним поділом між трьома державами. Голова Ради депутатів Світлана Бартош розповіла, що його унікальність в тому, що води течуть у Балтійське та Чорне моря. На цьому місці вони розділяються і це можна побачити у спокійну погоду.
Начальник відділу освіти, спорту і туризму Дмитро Ігнатчик розповів, що оглядова вежа, яка запланована у проекті, має стояти по іншу сторону каналу, щоб подорож до неї стала водною атракцією та родзинкою.
Проект «Єднає нас Буг» буде реалізований в рамках транскордонного співробітництва «PLBLUA 20172020». Його мета – пропагування байдаркового виду спорту на теренах трьох країн. Буде розроблено маршрути по річці Західний Буг (Україна), Буг (Польща) та ДніпровоБузькому каналу (Білорусія).
Світлана ПРИТУЛКО.
Фото автора.