26 січня відбулась XXVIII сесія Сокальської міської ради VII скликання, на якій депутати розглянули дев’ятнадцять питань з «різним».
Під час затвердження порядку денного, Богдан Шклянка вніс пропозицію питання «Звіт про виконання Плану соціальноекономічного розвитку Сокаля за 2017 рік», «Про виконання міських програм за 2017 рік» та «Про діяльність виконавчого комітету за 2017 рік» розглядати перед питанням «Про встановлення надбавок міському голові, заступнику та секретарю ради на 2018 рік». Підтримала цю пропозицію і Ольга Петринка. Однак, під час голосування вона не набрала необхідної кількості голосів.
Як повідомив міський голова, на президії обговорювалось чи є доцільність на цьому сесійному засіданні заслуховувати «Звіт про фінансовогосподарський стан підприємства КП «Сокальжитлокомунсервіс». Напередодні секретар міської ради Ігор Сидор надіслав депутатам листи, в яких просили надати перелік питань, відповіді на які депутати б хотіли отримати від керівника комунального підприємства. Враховуючи той факт, що остаточних фінансових даних підприємство не має і лише двоє депутатів надали інформацію, що саме їх цікавить по КП, запропонував це питання перенести на наступну сесію. Таке рішення викликало обурення у деяких депутатів. Так, Юрій Товарянський заявив «а чи взагалі доцільна думка депутатів? Підприємство пропрацювало майже рік, у 2017ому виділялось 5 млн. грн., на цей рік міською радою передбачено більше 7 мільйонів гривень. Невже громада не повинна знати, на що саме виділяються ці кошти? Директор комунального підприємства звітувати може чи не щодня: скільки витрачено пального, скільки покошено трави, скільки разів і де відгортали сніг, і т. д.» А ще нагадав, що в березні закінчується контракт з керівником КП, проте ще до цього часу він в повному обсязі не прозвітував про фінансовогосподарську діяльність «Сокальжитлокомунсервісу».
Уляна Покидко внесла пропозицію, щоб було винесено цей звіт на окремий день. Щоб не лише депутати, але й громада міста могла прийти заслухати його. А також висловила побажання, щоб разом із Валерієм Демідюком звітували фахівці ЖЕКу, котрі більш конкретно зможуть відповісти на запитання, які виникнуть у присутніх.
Оскільки керівник КП не був готовий доповідати, то більшість депутатів проголосували за виключення питання з порядку денного.
Відтак депутати затвердили постанову Сокальської міської територіальної виборчої комісії та ввели у депутатський склад нових депутатів: від партії ВО «Свобода» – Лілію Горбай та «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» – Олега Лащука. Вони зачитали присягу, після чого їх було включено в постійні депутатські комісії: Л. Горбай – комунального майна, а О. Лащука – з питань законності та правопорядку (Іван Пелип та Остап Климчук написали заяви про складання своїх депутатських повноважень).
Міські обранці розглянули заяви Мар’яни Яремчук та Олега Лащука про вихід зі складу виконкому. Затверджено нових членів – Мирославу
Баралус та Ганну Якимець.
Завідувач фінансовогосподарським відділом міської ради Людмила Ділай зачитала проект рішення, відповідно до якого пропонувалось міському голові, заступнику та секретарю встановити надбавки за виконання особливо важливої роботи – 50% від суми посадового окладу з врахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислугу років і 100% премії від посадового окладу, матеріальну допомогу в розмірі посадового окладу. Це питання довго обговорювали, звучали пропозиції про зменшення відсотків преміювання. Було вирішено рішення приймати по кожному посадовцю окремо. Голові та секретарю встановили надбавки за першим голосуванням, заступнику ж забракло одного голосу. Після недовгої дискусії Вадим Кондратюк вніс пропозицію встановити надбавку заступнику міського голови у розмірі 45%, пропозицію підтримало 14 депутатів, таким чином рішення було прийняте.
Під час розгляду земельних питань головний землевпорядник Любомир Миколайчук повідомив, що до міської ради надійшла заява від районної ради з проханням передати в спільну комунальну власність територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району, управління від імені яких здійснює Сокальська районна рада, земельну ділянку для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення, з метою розташування центру байдарочного туризму з благоустроєм, територію площею 1,0949 га.
Виступаючи перед депутатами, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, сказав:
– Цього року Сокальська районна рада, як партнер у міжнародних проектах, отримала перемогу у двох з них. Загальна вартість по проекту, про який говоримо, становить 1 млн. 200 тис. євро. Він має трьох міжнародних партнерів – це Сокальська районна рада (з боку України), місто Дрохичин (Польща) та місто Дрогічин (Білорусь). Проект передбачає створення туристичного маршруту, який би об’єднував р. Західний Буг з Балтійським і Чорним морями. Тобто, теоретично можна виплисти на човні зі Сокаля і доплисти до Балтійського моря, або через ДніпроБузький канал (знаходиться на території Білорусі) можна потрапити в Дніпро, а далі – в Чорне море. Доля коштів, яка припадає на українську сторону – 326 тисяч євро. Цей міжнародний проект передбачає три «твердих» (тобто інфраструктурних) частини: ознакування річки Західний Буг (Сокальська районна рада відповідає за усю українську частину річки: від Верхобужжя Золочівського району до кордону з Польщею), будівництво туристичнокаякового центру в Сокалі та спорудження оглядової вежі в с. Конотопи. Окрім цього, будуть передбачені зупинки для туристів. На розгляд сесії міської ради виноситься проект рішення, який стосується земельної ділянки під будівництво каякового центру. Там має бути розміщено кілька малих архітектурних форм без влаштування фундаментів. Для того, щоб можна було зберігати каяки, облаштують причал і центр туризму, де бажаючі ознайомлюватимуться з туристичними маршрутами. Тобто, це є така база для спортивних змагань і туризму.
У зв’язку з тим, що Сокальська районна рада є партнером цього міжнародного проекту, з’ясувалось, що тільки вона може виступати замовником робіт. Інакше міжнародні кошти не можуть бути використані. Зараз мова йде, щоб необхідну земельну ділянку передати у спільну комунальну власність району для того, аби Сокальська районна рада виступила бенефіціаром у цьому проекті і мала можливість його реалізовувати. Область нам йде на зустріч, готова навіть дофінансувати. Співвідношення реалізації проекту по коштах: 90 відсотків – кошти Євросоюзу, 10% – місцевий бюджет. Обласна рада готова нам допомогти фінансово, це 1 млн. 100 тис. грн.
У результаті реалізації проекту, на території міської ради передбачається встановити дві споруди контейнерного типу (МАФи), облаштувати паркувальний майданчик, біотуалети, смітники, під’їзні дороги, стежки. Після його реалізації спортивнооздоровчий комплекс буде передано на баланс комунальному закладу районної ради ФСК «Сокіл».
Також очільник районної ради повідомив міським депутатам, що якщо з якоїсь причини проект буде зірваний чи не реалізований однією зі сторін, то відповідно він не буде профінансований для всіх трьох міжнародних учасників. Якщо ж ми зірвемо проект, то потрапимо до «чорного списку», і район позбавлять права брати участь в наступних міжнародних проектах.
У депутатів виникло питання: навіщо передавати землю, чи не можна надати її в користування чи в оренду? Керівник відділу Держгеокадастру у Сокальському районі Сергій Бермес пояснив, що законодавство не передбачає можливості передати земельну ділянку в оренду чи в постійне користування. Виключно передача з однієї комунальної власності в іншу.
Віддати шматок землі у районну комунальну власність депутати не відразу погодились, оскільки, на їх думку, вже є певний гіркий досвід. Адже чомусь сокальські кінотеатр, костел, народний дім, стадіон не належать місту, а району. На що голова районної ради відповів, що через два роки прогнозується створення ОТГ і усе майно, розміщене на території ОТГ і є на цей час власністю районної ради, передадуть об’єднаній громаді, так як це відбулось з Великомостівською ОТГ.
Щодо форми власності, то Микола Пасько зазначив: «Для мене особисто різниці немає, який статус тої землі, основне – виконати міжнародний проект. Однак, мова йде про те, що замовником робіт має виступати районна рада. А без права власності на землю – це не можливо. Якщо ж об’єкт знаходиться на території міської ради, користуватись ним будуть переважно містяни. Окрім цього, благоустрій і інфраструктуру будуватимуть вже за гроші з районного бюджету».
За першим голосуванням не набралось достатньої кількості голосів. Тому, міський голова Вадим Кондратюк ще раз звернувся до депутатів: «Маємо можливість залучити європейські кошти. Прошу підтримати цей проект. Ми не маємо права провалити його і втратити кошти Євросоюзу».
Мар’яна Климців запропонувала зібратися ще раз, вивчити це питання, обговорити і прийняти рішення вже не в екстреному порядку: «Ми готові до співпраці, готові взяти участь у міжнародному проекті, але не так квапливо. Ми хочемо бачити нюанси, тому що маємо негативний шлейф досвіду».
Микола Пасько: «Сокальська міська рада на одній з минулих сесій вже затвердила детальний план території, депутати схвалили і площу земельної ділянки і схему розміщення споруд, всі нюанси обговорені. За міжнародним законодавством в умовах цього проекту передбачено, що якщо змінюється цільове призначення, то кошти, які були виділені Європейським Союзом, повертаються назад. Також відбувається моніторинг міжнародними організаціями. Адже проект реалізовується на території п’яти адміністративних одиниць Львівської області і від усіх ми отримали листи підтримки».
Після обговорення депутати прийняли рішення повернутись до голосування та підтримали цей проект рішення сімнадцятьма голосами (див. протокол голосування).
Наступними рішеннями депутати погодили низку земельних питань, серед яких: надали дозволи на виготовлення технічної документації із землеустрою, надали в оренду земельні ділянки, затвердили технічну документацію.
У вересні 2017 р. Кабміном прийнято постанову, якою затверджено порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів. Пунктом 4 передбачено, що облік дітей ведеться в межах відповідної адміністративнотериторіальної одиниці. Відтепер на рівні міста, міська рада відповідним рішенням має визначити уповноважений орган, який забезпечуватиме облік дітей шкільного віку. Ці обов’язки передаються у відділ адміністративних послуг. Це питання депутати підтримали.
Минулої сесії було прийнято рішення, що для звільнення від батьківської плати у ДНЗ м. Сокаль достатньо акту обстеження матеріальнопобутових умов. Секретар міської ради Ігор Сидор повідомив, що на практиці виявилось це рішення поспішним і не дало того ефекту, на який очікували. Тому його скасували.
Далі перший заступник міського голови Сергій Марчук прозвітував про виконання плану соціальноекономічного розвитку. Депутати також заслухали інформацію про діяльність виконавчого комітету міськради та про планування діяльності міської ради на 2018 р.
Директор КП «Сокальводоканал» Ігор Лащук повідомив, що 29 травня 2018 р. на підприємстві закінчується термін спецдозволу ліцензії на користування надрами. А для отримання нової ліцензії (на 20 років) необхідно 787 тисяч 48 гривень. Початкову суму підприємство вже проплатило Київському інституту. За словами директора КП, він уже розіслав відповідні листи у різні інстанції, планує звернутись до депутата Верховної Ради. Подібна проблема виникає і в КП «Сокальтеплокомуненерго». У 2018 р. закінчується дозвіл на викиди забруднюючих речовин. Конкретну необхідну суму на продовження дозволу на цей час не знають.
Відтак, перейшли до розгляду депутатських запитів і звернень. На цьому XXVIII сесія Сокальської міської ради завершила роботу.
Юлія СОРOЧУК.
Фото автора.