Головна Політика ХОЧА Й ДУМКИ РІЗНИЛИСЯ, але депутати районної ради за встановлення барельєфу Патріарху...

ХОЧА Й ДУМКИ РІЗНИЛИСЯ, але депутати районної ради за встановлення барельєфу Патріарху Йосипу Сліпому

За ініціативою голови Сокальської районної державної адміністрації H. Токая, на підставі ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 21 Регламенту Сокальської районної ради Львівської області VIІ скликання була скликана ХХХІІ позачергова сесія Сокальської районної ради. На розгляд сесії виносилось лише питання «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2018 рік», однак за рекомендацією президії ради у порядок денний було включено ще низку питань, по яких потрібно було прийняти рішення в найкоротший термін. Не обійшлось, звичайно, без дискусій щодо доцільності їх розгляду на цій сесії. Адже не дотримано термін висвітлення проекту рішення на сайті районної ради, не з усіма документами депутатам вдалось ознайомитись. Попри це, одержавши пояснення від головуючого, депутати підтримали порядок денний ХХХІІ позачергової сесії Сокальської районної ради.

Перед початком, голова районної ради Микола Пасько зазначив, що район отримав два нових «Школярики». Щодо визначення кому дістануться новенькі автобуси, він запропонував приймати рішення спільно Центру з обслуговування закладів освіти району, відділу освіти РДА та профільній депутатській комісії.

Після затвердження порядку денного, першим розглянули питання «Про перейменування Белзької загальноосвітньої школи ІІІІ ступенів в Белзький опорний заклад загальної середньої освіти ІІІІ ступенів, затвердження його Статуту, створення філій Белзького опорного закладу загальної середньої освіти ІІІІ ступенів Сокальської районної ради та затвердження Положень про філії». Доповідач, в. о. начальника відділу освіти РДА Леся Ковалишин пояснила, що розгляд на цій сесії є необхідним, оскільки «наближається початок нового навчального року і Цеблівська та Тяглівська школи не зможуть існувати без Белзького закладу, тому що всі повноваження щодо прийняття працівників, переведення учнів, заробітна плата та ін. приймає вже керівник опорного закладу».

Микола Пасько зазначив, що завдяки створенню опорної школи на заклад надійшло 900000 тис. грн. субвенції. 24 голосами депутати підтримали відповідне рішення, врахувавши поправку.

Ще одне освітнє питання було на сесії – «Про затвердження Програми підтримки і розвитку закладів дошкільної освіти Сокальського району на 2018 рік». За словами в. о. начальника освіти РДА, «реалізація цієї програми дасть можливість навчальним закладам реалізувати ті потреби, які в них є в частині покращення матеріальнотехнічної бази і реконструкції, капітальних ремонтів. А також реалізації загалом державної політики щодо належного функціонування дошкільних закладів».

Питань по цьому проекту рішення у депутатів не виникло, тому підтримали одноголосно.

Мабуть, хіба що лінивий не обговорював руїну в центрі Сокаля – кінотеатр. Це питання вже багато років «болить» мешканцям міста. Депутати неодноразово проводили різноманітні наради щодо вирішення подальшої долі приміщення. І щоб можливо було підготувати документи та залучити кошти для ремонту колишнього кінотеатру, його необхідно передати з балансу відділу культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА в оперативне управління Сокальському районному народному дому. «Виявилось, що такої назви, як «кінотеатр», в бюджетному кодексі немає, для районного рівня. Тобто, спрямувати кошти на такий заклад район не має права. Внаслідок спільно напрацьованих рішень було знайдено вихід: передати цей ЦНК з балансу відділу культури РДА на Народний дім і по коду народних домів можемо виділяти кошти на виготовлення проектнокошторисної документації. А тоді вже зможемо приймати рішення що ж далі робити, – пояснив Микола Пасько. – Право власності на майно є, таким чином маємо право залучати бюджетні кошти для порятунку цього приміщення». Одноголосним голосуванням депутати підтримали проект рішення.

Наступним розглядали питання «Про внесення змін до показників районного бюджету». Ключовим моментом якого є збільшення дохідної частини районного бюджету на розмір субвенцій з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціальноекономічного розвитку території. Субвенція становить 905 тис. грн.: для закладів освіти в сумі 675000,0 грн., з них:
– 385000,0 грн. – на капітальний ремонт покрівлі Волицької ЗОШІІІ ст.,
– 290000,0 грн. – на придбання комп’ютерної техніки та шкільного обладнання для Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №2,
– для закладів охорони здоров’я в сумі 230000,0 грн. – на капітальний ремонт приміщень бактеріологічного відділу клінікодіагностичної лабораторії КЗ СРРЛО Сокальська ЦРЛ.

Для розпорядника коштів КНП «Сокальська районна центральна лікарня» пропонується провести перерозподіл видатків, зменшивши видатки спеціального фонду, які виділялись на проведення капітального ремонту в сумі 500000,0 грн., та збільшивши видатки загального фонду на встановлення медичної інформаційної системи «Медікс» в сумі 200000,0 грн. та для забезпечення виконання заходів з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет (придбання інсуліну) в сумі 300000,0 грн.

Проектом рішення пропонується розподілити виділені кошти на Програму захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення населених пунктів та підтоплення на 2018 рік для місцевих рад району: Корчівській, Княжівській, Волицькій, Стенятинській – по 50000,0 грн. кожній.

Поправкою адміністрації збільшили суму на 200 тис. грн. субвенції з обласної ради.
Ще одну поправку вніс Олег Кожушко, запропонувавши зменшити статтю видатків коштів, а саме в рамках розробки Програми розробки містобудівної документації Сокальського району на 20162020 рр. на суму 95 тис. грн. і збільшити статтю видатків на реалізацію заходів Програми збереження пам’яток історії монументального мистецтва Сокальського району в сумі 95 тис. грн. для виготовлення та встановлення пам’ятного барельєфу Патріарху Йосипу Сліпому в м. Сокаль. Депутат запропонував встановити барельєф на соборі св. ап. Петра і Павла симетрично до встановленого барельєфу Митрополита Андрея Шептицького. Думки окремих депутатів з цього питання різнилися. Зокрема, Микола Поліщук підтримав встановлення пам’ятної дошки, однак не за бюджетні кошти. Запропонував зібрати гроші доброзичливців, добавивши, що готовий від себе особисто дати тисячу гривень.

Роман Токай:

– Я так розумію, що Ви плануєте забрати кошти, які були виділені сесією районної ради для розроблення проектної документації для забезпечення належного функціонування митного переходу в Угринові. Якщо вважаєте, що в нас все так ідеально на переході, то дивуюся.

Мирослава Баралус:

– Шановні депутати, в такій розгубленості ще не була ніколи. Це є двояка ситуація, адже такою своєрідною розмінною монетою стала пам’ятна дошка, вплутується релігія. Бюджет району є дуже великий, на мою думку. В програмі документації ви щороку виділяєте 300400 тис. грн., долучаються сільські ради, з області надходять кошти і ми поступово робимо оновлення документації, згідно з якою наші населені пункти мають право на якесь будівництво. На минулій сесії виділено ще 100 тис. грн. для розробки документації і треба впорядкувати територію, яка є від кордону до населеного пункту.

Володимир Пограничний поцікавився, на якій стадії перебуває виконання Програми і наскільки це буде критично, якщо зараз вилучити ці кошти.

– Справа в тім, що укладені угоди, працюється з тими організаціями і сільськими радами. Якщо ми розпочинаємо роботу тепер, значить освоюємо кошти, ніхто не буде починати роботи без грошей.

Віктор Притулко:

– Я так, як і попередні доповідаючі, за барельєф. Мене направду турбує тенденція, що багато рішень починаємо приймати, прикриваючись святими іменами. Чому спочатку приймаєм містобудівну програму, а тоді будемо забирати кошти, а потім – додамо? А як не додамо? Тож давайте візьмемо кошти десь інакше.

Олег Солодяк підтримав поправку і закликав інших проголосувати: «Думаю, що в вересні зробимо корекцію і 95 тис. грн. добавимо».

Роман Монастирський:

– Думаю, що встановити барельєф можна і на Покрову. Коли будуть кошти з перевиконання, зможемо нормальними шляхами ці питання вирішити. Не ламаймо зараз те, що прийняли.
Михайло Веклин:

– Погоджуюся з усіма виступаючими. Йосип Сліпий – мученик України і він заслуговує на вшанування. Але не можна так спонтанно – захотіли і знімаємо кошти. Мені встидно, що на митному переході немає нормальних умов для перебування людей. Давайте оголосимо і зберемо кошти на барельєф, і це буде навіть більша повага.
Роман Шевчук повідомив, що на комісії приймали рішення звернутись до міської ради, щоб вона профінансувала цей барельєф. Він також готовий внести свою лепту на його встановлення.

Олег Кожушко після тривалої дискусії зняв свою поправку, надіючись, що на наступних сесіях все ж таки кошти, які сплачують платники
податків у бюджет району, виділять на барельєф.

На завершення сесії депутати прийняли звернення щодо законодавчих змiн в частинi реструктуризацiї заборгованостi та списання пенi та штрафiв державних вуглевидобувних пiдприємств з Єдиного соцiального внеску i страхових внескiв та виплати заробiтної плати за червень 2018 року працівникам державного пiдприємства «Львiввугiлля».

Юлія СОРОЧУК.