Головна Політика Ігор Дацюк: Я не обіцяю «золоті» гори, але обіцяю працювати

Ігор Дацюк: Я не обіцяю «золоті» гори, але обіцяю працювати

На фото: голова Сокальської районної державної адміністрації Ігор ДАЦЮК та голова Сокальської районної ради Микола ПАСЬКО.

30 січня офіційно представлено нового голову Сокаль­ської райдержадміністрації Ігоря Дацюка. У сесійній залі керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська зачитала розпорядження Президента України Володимира Зеленського від 25 січня 2020 року №46/2020: «Про призначення Ігоря Дацюка головою Со­кальської районної державної адміністрації» та побажала керівнику мудрості, виваженості й конструктивної співпра­ці з органами місцевого самоврядування для розвитку Сокальщини. М. Вільшинська зазначила, що високих результатів в роботі можна досягти лише за умови тісної співпраці органів виконавчої влади та місцевого само­врядування, враховуючи інтереси та нагальні проблеми пересічних громадян району, просила звернути особливу увагу на воїнів АТО та родини загиблих, які нині, як ніхто, потребують як моральної, так і матеріальної допомоги. Ігор Дацюк пообіцяв найближчим часом зустрітися з жителями Сокальщини, які воювали і воюють в ООС та родичами загиблих воїнів АТО, щоб допомогти їм вирі­шити наболілі питання.

Опісля І. Дацюка з призначенням на посаду привітав голова районної ради Микола Пасько, який зазначив, що за цю депутатську каденцію уже мали як позитивний досвід співпраці з керівниками РДА, так і негативний. І зауважив, що коли немає єдиної думки щодо розвитку району чи щодо прийняття рішень, потерпає громада. Він також наголосив, що попереду дуже складний рік, адже нас чекає завершення адміністративно-територіаль­ної реформи. «Як результат, у 2020 році, можливо будуть ліквідовані Сокальський район, Сокальська районна ра­да та райдержадміністрація. Сподіваюсь, що ми разом пройдемо цей шлях гідно, продемонструємо злагоджену ефективну роботу. Я і депутатський корпус районної ради готові допомагати вирішувати важливі питання гро­мади. Серед найгостріших – проблеми вугільників та стан доріг. Сокальський район, єдиний у Львівській об­ласті, виділяє найбільше коштів на ремонт автошляхів. За останні чотири роки понад 50 мільйонів гривень було скеровано з районного бюджету на ці потреби. Ми роби­мо так не тому, що є такими багатими, а тому, що це для нас велика біда, – підсумував Микола Пасько та висловив сподівання на хорошу подальшу конструктивну спів­працю.

У свою чергу І. Дацюк зазначив, що докладатиме мак­симум зусиль, щоб рідний край розвивався та процвітав, бо є патріотом Сокальщини. Тож налаштований на кон­структивну співпрацю з районною радою, обласними депутатами, депутатами Верховної Ради України, асоці­ацією голів місцевих рад: «Перед нами стоїть чимало серйозних завдань. Попереду дуже непростий рік: завер­шення територіально-адміністративної реформи, прове­дення виборів до місцевих рад… Нам потрібно буде створювати ОТГ, однак пройти процес так, аби він прой­шов найменш болісно для громад, щоб вони не відчули жодного дискомфорту. Наболілою проблемою є дороги. Потрібно залучати багато коштів, щоб відновити автомо­більні дороги як державного, так місцевого значення. Зокрема, викликають занепокоєння тартаківський напрямок, дорога «Червоноград-Рава-Руська».

Сподіваюся, що буде втілений проєкт щодо польського кредиту на прикордонні дороги, які межують з Республікою Польща. Будемо прикладати зусиль, щоб його реалізувати у цьому році, як і багато інших проєктів у галузі освіти, культури, охорони культурних пам’яток та розвитку туризму, які сприятимуть залученню інвесторів та створенню нових робочих місць».
Ігор Дацюк пообіцяв працювати зі всіма, хто несе конструктив, хто буде мати хороші пропозиції, щоб втілювали різноманітні проекти в наш край. Він сподівається на підтримку очільників інших владних структур, депутатського корпусу та громадськості.

Депутат Львівської обласної ради Сергій Касян зауважив, що йому приємно бути на представлені на цю посаду нашого сокальчанина. Він пригадав 2015 рік, коли Ігор Дацюк брав участь разом з земляком Андрієм Дещицею у розробці і подачі пропозицій по інвестиційному проекту по прикордонних дорогах. Це найбільша інвестиція Сокальського району, яку потрібно завершити. У нас є багато питань, які потрібно вирішити, щоб достойно довести район до утворення ОТГ.
Свою підтримку новому голові висловили громадські активісти Григорій Казанівський з м. Сокаль та Остап Сидоряк з с. Борятин. Вони також акцентували увагу на життєво важливих проблемах для громади, які, на їх думку, вже багато років не вирішувалися на теренах Сокальщини.

Благословили на посаду очільника РДА священники Ярослав Кащук і Володимир Жарський.

– Тут говорили про багато проблем, але коли нема духу і духовності, то ті проблеми не вирішаться, – наголосив у вітальному слові настоятель катедрального храму св. ап. Петра і Павла м. Сокаль о. Ярослав Кащук. – Вони будуть вічно ходити за нами. Якщо немає духу – душа нації помирає. Ми
, тупо у хаосі очікуємо кінця. Ось якщо так далі буде, то Україна розтане як той сніг. І тоді вже не буде ні районної ради, ні РДА, не буде нікого… Тепер модним є слово «представлення». У нас вже було кілька представлень: новопредставленого Олега, новопредставленого Романа, новопредставленого Андрія. Я хотів би, щоб це було введення на посаду голови, що реально відповідає суті. Господь дивиться не на обличчя, а на серце людини, а Ігор Дацюк має добре серце. На Громадській раді він сказав: «Я не обіцяю золоті гори, але обіцяю працювати». Тож нехай ця праця буде благословенна, щоб просто і мудро ставитись до всіх, нікого не ображаючи і не засмучуючи, і праця для добра нашої сокальської святої землі.

Настоятель храму Вознесіння Господнього м. Сокаль о. Володимир Жарський зазначив, що «Сокальщина завжди славилася патріотизмом, працьовитими та талановитими людьми та красивим соколиним краєм. Ми це пам’ятаємо і хочемо, щоб новий голова РДА цю працю продовжив далі». Й прочитав уривок з Біблії, коли Господь явився Мойсею, який є повчальним для кожного з нас та по¬бажав, щоб Ігор Дацюк служив народу України, Сокальському краю, щоб зупинилася війна й наступив мир та припинився виїзд за кордон молодих фахівців, які можуть принести велику користь рідній державі.
Митрофорні протоієреї Ярослав Кащук і Володимир Жарський благословили нового очільника району на нові звершення на благо Сокальщини та окропили присутніх Йорданською водою.
Наостанку керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська закликала усіх любити свій край, рідну землю, Україну.

І додала: «Кожен працюймо на своєму місці так, як працюємо у себе вдома. Успіхів тобі, Сокальщино!».

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора