18 лютого у Сокалі відбулась ІV сесія VІІІ скликання Червоноградської районної ради. На неї зареєструвалися 34 районних обранці
На початку депутати виконали Державний Гімн України, а заступник голови райради Наталія Кохан привітала іменинників, які у міжсесійний період святкували дні народження.
Після цього депутати перейшли до затвердження порядку денного. Зокрема, згідно з рішенням Президії запропоновано було включити питання «Про зміну і встановлення меж сіл Романівка, Ульвівок, Трудолюбівка», цю пропозицію підтримано.
Голова районної ради Андрій Порицький вніс пропозицію, щоб «Звіт про роботу Комунального підприємства Сокальської районної ради «Сокальська районна друкарня» доповідав він, оскільки виконувач обов’язків керівника на лікарняному. Однак депутат Степан Фіялковський зауважив, що, оскільки немає представника підприємства, кому депутати зможуть поставити запитання? Тому запропонував це питання перенести на наступну сесію, щоб доповідала в. о. директора Наталія Підцерковна, депутати підтримали таку пропозицію. Володимир Огінський запропонував зняти з порядку денного питання «Про безоплатну передачу із спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району в комунальну власність Сокальської міської територіальної громади в особі Сокальської міської ради Львівської області КП «Сокальська районна друкарня», оскільки питання не пройшло комісії та детально не вивчене, немає погодження з міської ради. Депутати також більшістю проголосували й за цю пропозицію і питання було зняте з порядку денного.
На початку депутати розглянули звернення і запити. Прийняли звернення до Президента України, Прем’єр-Міністра України, голови Львівської державної адміністрації щодо критичної ситуації в роботі Червоноградської районної ради. Його зачитала депутат Оксана Мисак. Зокрема, там ідеться: «Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року «Про утворення та ліквідацію районів» в Україні утворено нові райони, відповідно до чого створено й нові районні ради. На сьогоднішній день районні ради ліквідованих районів перебувають в процесі реорганізації.
Проте у процесі нової адміністративно-територіальної реформи виникли колапси, оскільки станом на сьогоднішній день не створено місцевого фінансового органу, через який здійснюються фінансування для виплати заробітної плати працівникам виконавчого апарату новостворених районних рад, а також всі інші належні виплати, які передбаченні чинним законодавством працівникам виконавчих апаратів районних рад ліквідованих районів, які перебувають в процесі реорганізації.
У зв’язку з відсутністю такого механізму, новостворені районні ради, як правонаступники, не можуть провести розрахунок з працівниками районних рад, які підлягають вивільненню. На сьогоднішній день працівники таких бюджетних установ не можуть отримати заробітної плати та належних їм виплат під час процедури реорганізації. Якщо такий процес буде затягуватися і надалі, він спричинить порушення законодавства у галузі праці, що може мати наслідком фінансову відповідальність. Депутати Червоноградської районної ради вважають, що процес фінансування новостворених районних рад, а також реорганізованих районних рад затягнувся в часі. Такий фінансовий колапс повинен бути усунутий негайно!
У зв’язку з вище наведеним звертаємось до Вас з проханням невідкладно створити районні державні адміністрації в тих новоутворених районах, де вони відсутні та першочергово створити районні фінансові управління для виконання фінансових зобов’язань перед працівниками бюджетних установ, які залишаються на робочих місцях і які підлягають вивільненню».
Також депутати підтримали звернення щодо збільшення освітньої субвенції Сокальській міській раді (підготував Володимир Огінський), щодо необхідності проведення капітального ремонту дороги «Стаївка-Пристань» (Надія Лащівська), а звернення, яке зачитав депутат Геннадій Воловенко «Щодо необхідності проведення позачергової перевірки статутної діяльності КП «Червоноградтеплокомуненерго» Червоноградської міської ради не було підтримане.
Далі депутати затвердили звіт про виконання районних бюджетів Радехівського та Сокальського районів (доповідали начальники фінансових управлінь Оксана Петелька та Галина Леонова), затвердили розпорядження голови Сокальської РДА.
«Про стан утримання доріг загального користування Червоноградського району в зимовий період» мали доповідати представники Служби автомобільних доріг Львівської області, однак вони не прибули. Депутати обурювалися, адже питання важливе, до представників дорожніх служб є чимало запитань. Голова райради запропонував перенести питання на наступне засідання, а депутат Генна-дій Воловенко – щоб підготувати і прийняти звернення щодо незадовільної роботи дорожників.
Далі депутати внесли зміни до рішення сесії Радехівської районної ради, таким чином вони передали один автомобіль, який був на балансі Радехівської райради Лопатинській ОТГ.
Були підтримані депутатами проєкти рішень про зміну і встановлення меж сіл Волиця, Двірці Великомостівської міської ради, Рома-нівка, Ульвівок та Трудолюбівка
Сокальської міської ради.
Із звітом про роботу комунального підприємства Сокальської районної ради «Архітектурно-планувальне бюро» доповіла директор Тетяна Дідик, а про роботу КП «Телерадіокомпанія «Сокаль» – в. о. директора Марія Корінь.
Звіти керівників депутати затвердили.
На цьому сесія завершила роботу, депутати працювали злагоджено та конструктивно.
Ольга ДЕНИСЮК.
Фото автора.