19 лютого у полі неподалік села Бояничі, де колись був кар’єр, люди виявили величезну купу сміття. На місце події виїхали старости Світлана Коляда та Василь Панченко.
Сокальський міський голова Сергій Касян викликав наряд поліції.
Як вдалося з’ясувати, величезна купа непотребу була вивезена зі Львова, адже серед сміття знайшли квитанції про оплату комунальних послуг з обласного центру, чеки з львівських супермаркетів, копії документів. Депутат Червоноградської районної ради Ярослав Гаврилів дізнався, що майданчик, де вночі скинули сміття, напередодні, приблизно об 11:00 год. дня, розчистив від снігу трактор марки МТЗ. На місці працювали поліціянти та екологи.
Сокальський міський голова Сергій Касян зазначив: «Нам не потрібне львівське сміття, сокальська громада не буде замовчувати такі факти. Сокальська міська рада прийняла рішення про заборону прийому львівського сміття і це рішення є чинним. Вимагаю від правоохоронців знайти винних у цій справі та притягнути їх до відповідальності, буду це питання тримати на контролі».
Голова Червоноградської районної ради Андрій Порицький звернувся до міського голови Львова Андрія Садового «перестати робити такі «подарунки» громадам Червоноградського району. Люди обурені й готові повернути сміття назад. Адже не вперше мешканці Червоноградського району знаходять згуби у вигляді куп сміття, що походить зі Львова».
Депутат Львівської обласної ради Олег Фенчин так прокоментував цю ситуацію: «Мені не без різниці доля Червоноградського району і Сокальської громади. Вважаю, що мандри львівського непотребу потрібно зупинити! Найближчим часом, подам своє звернення до Львівської обласної ради та в правоохоронні органи щодо проблеми незаконного розвезення сміття… Хочу нагадати, що для вирішення цієї проблеми Львів в 2020 році уже отримав 25 млн. євро кредиту від ЄБРР та 10 млн. євро ґранту – безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Маю надію, що правоохоронні органи розслідують цю справу і доведуть її до логічного завершення! Хочу нагадати міському голові Львова Андрію Садовому, що з часу його обіцянок щодо вирішення питання львівського сміття, пройшло більше десяти років. Зробімо ж висновки».
Начальник Відділення поліції номер 2 Червоноградського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області Іван Шеремета повідомив, що «відомості зареєстровані в ІП НП, вирішується питання про внесення в ЄРДР. Ми володіємо певною інформацією, питання в зібранні доказів згідно з чинним КПК.
Поліція Сокальщини готова працювати з людьми, які на добросовісних громадських засадах хочуть покращити ситуацію в регіоні. З людьми, які не роблять щось заради власного піару чи дискримінації опонентів. Тому ми запрошуємо всіх до співпраці, оскільки, на жаль, працівник поліції в силу об’єктивних причин не завжди може бути в той час і в тому місці, де потрібно, а свідомі люди можуть вчасно проінформувати, інколи зафіксувати важливі відомості. А нерідко і безпосередньо допомогти, тому наголошую, що ми завжди раді тим, хто хоче розвивати наш регіон та покращувати безпеку громадян».
Василь СОРОЧУК.
Фото Ярослава Гавриліва.