Головна Право “Мандри” львівського сміття – зупинка біля Боянич на Сокальщині

“Мандри” львівського сміття – зупинка біля Боянич на Сокальщині

19 лютого у полі неподалік села Бояничі, де колись був кар’єр, люди виявили величезну купу сміття. На місце події виїхали старости Світлана Коляда та Василь Пан­ченко.

Сокальський міський голова Сергій Касян викликав наряд поліції.

Як вдалося з’ясувати, величезна купа непотребу була вивезена зі Львова, адже серед сміття знайшли квитанції про оплату комунальних послуг з обласного центру, чеки з львівських супермаркетів, копії докумен­тів. Депутат Червоноградської районної ради Ярослав Гаврилів діз­нався, що майданчик, де вночі скинули сміття, напередод­ні, приблизно об 11:00 год. дня, роз­чистив від снігу трактор марки МТЗ. На місці працюва­ли поліціянти та екологи.

Сокальський міський голова Сергій Касян зазначив: «Нам не потрібне львівське сміття, сокальська громада не буде замовчувати такі факти. Сокальська міська рада прийняла рішення про заборону прийому львівського сміття і це рішення є чинним. Вимагаю від правоохоронців знайти винних у цій справі та при­тягнути їх до відповідаль­ності, буду це питання тримати на контролі».

Голова Червоноградської районної ради Андрій Порицький звернувся до міського голови Львова Ан­дрія Садового «перестати робити такі «подарунки» гро­мадам Червоноградського району. Люди обурені й готові поверну­ти сміття назад. Адже не вперше меш­канці Червоноград­ського району знаходять згуби у вигляді куп сміття, що походить зі Львова».

Депутат Львівської обласної ради Олег Фенчин так прокоментував цю ситуацію: «Мені не без різниці доля Червоноградського району і Сокальської громади. Вва­жаю, що мандри львівського непотребу потрібно зупинити! Найближчим часом, подам своє звернення до Львівської обласної ради та в правоохоронні органи щодо проблеми незаконного розвезення сміття… Хочу нагадати, що для вирішення цієї проблеми Львів в 2020 році уже отримав 25 млн. євро кредиту від ЄБРР та 10 млн. євро ґранту – безповоротної фінансо­вої допомоги від еколо­гічних фондів. Маю на­дію, що пра­воохоронні органи розслідують цю справу і доведуть її до логічного завершення! Хочу нагадати міському голові Львова Андрію Садовому, що з часу його обі­цянок щодо ви­рішення питання львів­ського сміття, пройшло більше десяти років. Зробімо ж висновки».

Начальник Відді­лення поліції номер 2 Червоно­градського районного відділу поліції ГУНП у Львів­ській області Іван Шеремета повідомив, що «відо­мості зареєстровані в ІП НП, вирішується питання про внесення в ЄРДР. Ми володіємо певною інформа­цією, питання в зібранні доказів згідно з чинним КПК.

Поліція Сокальщини готова працювати з людьми, які на добросовісних громад­ських засадах хочуть покращити ситуацію в регіоні. З людьми, які не роблять щось заради власного піару чи дискримінації опонентів. Тому ми запрошуємо всіх до співпраці, оскільки, на жаль, працівник поліції в силу об’єктивних причин не завжди може бути в той час і в тому місці, де потрібно, а свідомі люди мо­жуть вчасно проінформувати, інколи зафіксувати важливі відомості. А нерідко і безпосередньо допомогти, тому наголошую, що ми завжди раді тим, хто хоче розвивати наш регіон та покращувати безпеку громадян».

Василь СОРОЧУК.

Фото Ярослава Гавриліва.