Головна Історія Біля стели Небесної Сотні сокальчани пом’янули світлу пам’ять невинно убитих

Біля стели Небесної Сотні сокальчани пом’янули світлу пам’ять невинно убитих

Минулої п’ятниці, біля стели Небесної Сотні сокальчани пом’янули світлу пам’ять невинно убитих, тих мужніх, нез­ламних українців та людей інших національнос­тей, чиї душі уже на небесах

Bони були розстріляні на Майдані Неза­лежності сім років тому.  Ведучий заходу Богдан Козій­чук наголосив, що «вчинок Героїв Небес­ної Сотні – то велика жертов­на любов, і якщо ми збагнемо це, то не буде зла по­між нас. Головне у світі – це любов, люди яких сьогодні поминаємо якраз засвідчили любов до Бога, до свого народу, до своєї країни».

Священники Ярослав Валюх, Володи­мир Жарський, Михайло Назар відправи­ли панахиду за убієнними.

«…Жертва Героїв Небесної Сотні має свої наслідки, ми можемо бачити зміни, які відбуваються, коли пройшло сім років по цій жертовності. Сповна зрозуміти цю жертву зможемо тоді, коли через кілька років читатимемо історію, дивлячись на те, як змінюємося ми і суспільство довко­ла нас. Тому сьогодні найбільше, що мо­жемо дати – це наша молитовна пам’ять про тих, хто пішов на вершину жертви, ті, хто пролили кров за кожного з нас», – звернувся до присутніх о. Ярослав Валюх.

Голова Сокальської райдержадміністра­ції Ігор Дацюк  зазначив, що «жертви людей, які загинули на Майдані, на вулиці Інститутській, – ця кров пролита не намар­но, пролита за ідеї свободи, за ідеї кращо­го життя, щоб нам і наступним поколінням жилося краще».

Заступник голови Червоноградської ра­йонної ради Наталія Кохан вважає, що портрети Героїв зі стели пам’яті мають бути в кабінетах можновладців. Маємо пам’ятати цих сім років болю, сім років скорботи. Нелегко нам дається наша Україна.

Сокальський міський голова Сергій Ка­сян: «Для мене особисто ці події запам’я­талися, бо ми одними з перших були на Майдані у Києві. 18 лютого мирна хода людей до Верховної Ради перетворилася на страшну трагедію. Ми хотіли щоб Яну­кович пішов, щоб наша країна рухалася до Євросоюзу. На жаль, була застосована сила влади до своїх людей. Досі мені перед очима Будинок офіцерів, де лежали поранені хлопці, серед них і сокальчани – Андрій Мандрик, Роман Лагно, Юрій Каплета. Згадую також народних депута­тів Степана Курпіля, Анатолія Гриценка, які визволяли поранених з Будинку офіце­рів. Дух українців не змогли перебороти жодні кулі, жодна ворожа сила і ми від­стояли рух України на Захід».

Присутні поклали квіти до стели Героїв Небесної сотні, а також долучилися до тихої акції «Ангели пам’яті», розвісивши поруч білих паперових ангелів.

На завершення скорботного віча слово мав активний учасник Майдану Валерій Завгородній: «У мене таке враження, що українську націю хочуть знищити. Я на Майдані був з  листопада 2013 року, відто­ді як побили студентів. Ми знали, що буде такий опір влади, що вони не піддадуться і не відступлять. У мене три дні народ­ження. Народився 18 серпня, і два – 18 лютого. На Майдані мене розстріляли, отримав два важкі поранен­ня, чудом вижив. А через рік, знову ж таки в цей день – 18 лютого – отримав пора­нення в Дебальцевому. Хочу подякувати батькам, рідним, хто молився за нас, щоб ми жи­вими повернулися додому. Україн­ська на­ція стане кращою, коли буде друж­нішою, коли поважатимемо один од­ного. Ми, українці, повинні розуміти: бо­ротьба не закінчилася, вона досі триває. На Сході України працюють російські снайпери, а наші спецслужби  відведені, то як це наз­вати? Мені прикро сьогодні це говорити, але всі кажуть: «Герої не вми­рають, ми їх не забудемо». Хто з присутніх може назвати імена кількох загиблих Героїв на Майдані чи в аеропорту? На жаль, забу­ваємо свою історію. Пам’ятають Героїв тільки ті, хто втратив когось у роди­ні. Ми забудемо все, час пройде, невже треба нам війни, щоб об’єднуватися за свою державу? Я люблю і поважаю всіх, хто лю­бить Україну, дякую вам за це!»

Дуже прикро, що на поминальний захід у Сокалі прийшло мало людей. Це ж наша історія, яку маємо передавати дітям та внукам. Байдужість до добра не приведе. Чула від багатьох людей, що нарікають на життя, кажуть: а що змінилося від Революції Гідності? Чому ці люди звикли, що хтось має щось зробити? Хтось має піти на Схід захищати Україну, тільки не я, хтось має змінити життя на краще. Ге­рої Небесної Сотні не могли самі змінити країну за кілька днів. Вони дали нам поштовх до змін, вони дали нам мрію, подарували надію на краще життя. А щоб ця мрія здійснилася – треба щодня кожному на своєму місці чесно працювати і бути патріотом своєї держави.

Ми повинні у молитвах згадувати полег­лих Героїв, які пожертвували своє життя за наше світле майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убієнних згуртує нас, дасть силу і наснагу для зміцнення Украї­ни на своїй землі.

Ольга ДЕНИСЮК.

Фото автора.