Головна Політика Народний депутат України Олег МУСІЙ : «СКУБАЙМО» ВЛАДУ, І ВОНА НАС ПОЧУЄ»

Народний депутат України Олег МУСІЙ : «СКУБАЙМО» ВЛАДУ, І ВОНА НАС ПОЧУЄ»

народний депутат України Олег Мусій звітує у Сокалі
народний депутат України Олег Мусій звітує у Сокалі

У 2016 році Олег Мусій став автором та співавтором 38 законопроектів і 14 проектів постанов Верховної Ради України та подав поправки до 6 законопроектів. Загалом це 52 законотворчих акти, під якими стоїть його підпис. Виступив у Верховній Раді України 56 разів (з трибуни – 25; з місця – 31).
За два роки діяльності до 1 січня 2017 р. О. Мусієм подано 100 законопроектів, 11 з яких стали законами. Головні їх теми: комплекс системних законопроектів щодо побудови в Україні нової національної системи охорони здоров’я європейського зразка; вдосконалення регулювання ринку ліків; захист інтересів шахтарів, військових; забезпечення соціальних гарантій; відновлення історичної справедливості та національної пам’яті українців. Зокрема набули чинності такі акти: «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (щодо призначення пенсії дружинам (чоловікам) загиблих (померлих) військовослужбовців, які зайняті доглядом за дітьми годувальника до 8річного віку та проходять військову службу)», «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо звільнення від призову на військову службу під час мобілізації близьких родичів осіб, які загинули під час безпосередньої участі в антитерористичній операції)», «Про Заяву Верховної Ради України з нагоди 10річчя ратифікації Україною Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну», «Про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі», «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі», «Про дострокове припинення повноважень Коцюбинської селищної ради у зв’язку з діями, що порушують Конституцію України і Закони України, підривають засади місцевого самоврядування, суперечать інтересам територіальної громади смт. Коцюбинське, та призначення позачергових виборів».
З ініціативи народного депутата України Олега Мусія започаткована і триває робота з опрацювання системоутворюючих законодавчих ініціатив, необхідних для побудови в Україні сучасної національної системи охорони здоров’я. Першим з таких документів є проект закону «Про засади державної політики охорони здоров’я» (№2409а). Це доктринальний документ у якому розкрите бачення перспективної моделі охорони здоров’я населення в Україні на основі врахування кращого національного досвіду і найважливіших констатацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейського союзу.

Другий за значущістю законопроект «Про організацію медичного обслуговування населення в Україні» (№4456). Запропоновані законопроектом зміни стосуються питань організації та фінансування медичного обслуговування населення, управління його якістю. Основною метою є створення законодавчого підґрунтя організації медичного обслуговування населення на основі впровадження сучасних досягнень доказового менеджменту охорони здоров’я. Він врегульовує питання рівня державних гарантій у сфері охорони здоров’я та гармонізує законодавчі, фінансовоекономічні та організаційні аспекти практичної реалізації положень 49 та 95 статей Конституції України щодо забезпечення населення безоплатною медичною допомогою. Не менш важливим є інший законопроект – «Про лікарські засоби» (№2162д), який створить законодавче підґрунтя для безперешкодного доступу громадян до необхідних медикаментів належної якості. У 2016 році народний обранець виголосив з трибуни 31 запит, з яких 7 до Кабінету Міністрів, серед них – щодо вжиття дієвих заходів захисту прав шахтарів при оформленні профзахворювань; щодо негайного втручання та оперативного реагування відповідних державних органів на техногенну катастрофу у Жовківському районі Львівської області – вилив води із вмістом кислих гудронів із Грибовицького сміттєзвалища. П’ятнадцять запитів скерували до керівників міністерств і відомств України, серед них – щодо вжиття невідкладних заходів з метою попередження техногенної катастрофи горіння териконів – Державну екологічну інспекцію і Державну службу України з питань праці; щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції (встановлення лічильників); щодо геноциду українського населення в окупованих районах Донецької та Луганської областей України, здійснюваного режимом Захарченка – Плотницького – Путіна. Шість – до Генеральної прокуратури України, зокрема, щодо притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до розкрадання бюджетних коштів у розмірі 331 мільйонa 850 тисяч гривень; щодо розслідування причин бездіяльності, що призвели до трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі Львівської області та законодавчого врегулювання у сміттєвопереробній галузі. Ще три до місцевих органів влади, в т. ч. стосовно вирішення питання щодо житлових умов шести родин Героїв Небесної Сотні, які наразі не мають власного житла або потребують покращення житлових умов.
Олег Мусій – заступник голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я. З його ініціативи торік пройшли слухання щодо сімейної медицини і два «круглих столи», в ході яких йшлось про профілактику і раннє виявлення онкозахворювань і обговорювались законодавчі ініціативи та закони, які необхідно приймати для побудови національної системи охорони здоров’я. Також доповідач розповів і про заходи, які він проводив у Верховній Раді, присвячені пропаганді здорового способу життя.
НЕ ВСІ КОШТИ ОСВОЇЛИ
У 2016 році завдяки Олегу Мусію з державного бюджету для 48 об’єктів Сокальського району були виділені дев’ять з половиною мільйонів гривень. Пізніше, завдяки перевиконанню державного бюджету було додано ще 2 мільйони, які теж скеровані на вирішення проблем Сокальщини, доповів народний депутат. З виділених 9 з половиною мільйонів гривень, не всі кошти були повністю освоєні, близько 4 мільйонів, які були виділені на ремонт аварійних відтинків доріг у с. Тартаків та с. Переспа, повернулись у державний бюджет. Депутат наголосив, що відповідальність за це лежить на Сокальській РДА та Львівській ОДА, які вчасно не оголосили тендери. «Добре, що з тих 9 580 тисяч гривень, які були виділені першим траншем, всетаки 5 мільйонів 400 тисяч гривень були використані на ремонт шкіл, дитячих садочків, народних домів, ФАПів, освітлення вулиць у селах, де громади вже втратили надію на фінансування, бо їхні проекти не пройшли обласний конкурс мікропроектів», – сказав він. О. Мусій подякував голові районної ради за співпрацю та співфінансування цих проектів.
На жаль, повернулися в державний бюджет й кошти, які були скеровані на гасіння терикону – це 15 мільйонів гривень, та 1 мільйон гривень на добудову басейну в Сокальській школіінтернаті. «Я ледве не на кожному пленарному тижні звертав увагу Прем’єра на екологічне лихо та потребу якнайшвидше погасити пожежу на териконі. Скажіть, люди добрі, скільки можна «вибивати» гроші, коли чиновники через свої амбіції та політиканство не хочуть вирішувати реальні проблеми, професійно неспроможні вчасно використати кошти?!», – з обуренням сказав нардеп.
Олег Мусій повідомив, що вже сьогодні формується заявка до Міністерства регіонального розвитку на фінансування об’єктів соціальної сфери в 2017 році, і звернувся до представників органів місцевої влади району бути активними, писати мікропроекти та подати перелік таких об’єктів, які громада хоче відновити. Це шанс залучити кошти для розвитку соціальної інфраструктури сіл Сокальщини. Депутат запевнив, що робитиме все від нього залежне, щоб отримати державну підтримку у вигляді субвенцій.
ПРО РОБОТУ В ОКРУЗІ
Народний депутат зазначив, що він особисто проводить прийоми громадян раз на місяць, також приймають людей помічники у громадських приймальнях. Вони ефективно працюють у Сокалі, Червонограді, Добротворі, Кам’янціБузькій. Вся робота максимально спрямована на покращення життя мешканців округу через налагодження взаємодії роботи з органами місцевого самоврядування, вирішення питань на державному рівні.
У 2016 році до нього на особистий прийом в Сокалі звернулось 479 громадян, а загалом в приймальню депутата – 1 тисяча 161 людина. Помічники народного депутата опрацювали 192 письмових звернення, підготували та надіслали 283 депутатських звернення. В основному, громадяни приходили з «хронічними», задавненими проблемами, з якими живуть давно, іноді приносять «стоси» документів, бо куди не зверталися, ніхто не допоміг. Люди часто приходять зі скаргами на бездіяльність місцевої влади, правоохоронних органів.
В результаті втручання Олега Мусія вдалося зробити багато корисного. Зокрема, відновлено пільгове перевезення жертв політичних репресій на внутрішньо обласних маршрутах ЛьвівСокаль, ЛьвівЧервоноград. Сокальською міською радою та Сокальською райдержадміністрацією вжито заходів по розміщенню переліку пільгових категорій в транспортних засобах на міському та приміських маршрутах. Львівським відділенням Антимонопольного комітету розглянуто справу про порушення законодавства ПАТ «Львівгаз» про захист економічної конкуренції, зокрема, щодо зобов’язання споживачів встановлювати лічильники за їх власний рахунок, за результатами якої на ПАТ «Львівгаз» накладено штраф в сумі 15000 грн. НКРЕ та Антимонопольним комітетом України зобов’язано ПАТ «Львівгаз» встановити лічильники газу за рахунок газорозподільного підприємства 7 споживачам, в яких були зняті лічильники на повірку з ініціативи газорозподільного підприємства. Сокальським районним судом пришвидшено розгляд справи та прийнятo рішення, яке стосувалося захисту 2 неповнолітніх напівсиріт, що дало можливість не втратити пенсію по втраті годувальника за 20152016 роки в значному грошовому еквіваленті. Сокальським об’єднаним управління Пенсійного фонду перераховано пенсію особі та виплачено заборгованість, яка склалася в результаті перерахунку в сумі 34 тис. грн. Видано «Сокальжитлокомунсервісом» акт обстеження зовнішніх та внутрішніх мереж електропостачання, що дало можливість скористатися правом на призначення субсидії на електропостачання за соціальними нормативами. Внесено зміни до постанови КМУ про повернення невикористаних сум субсидій в частині доповнення нормою про недопущення нарахування та обліку будьякої заборгованості на основному рахунку одержувача субсидій після відповідного розрахунку. ПАТ «Укртелеком» усунено пошкодження телефонних ліній абонентів та відновлено телефонний зв’язок в с. Лещатів та с. Тартаків, абоненту в м. Сокаль та ін. Міністерством аграрної політики вжито заходів щодо відновлення роботи Борокського спиртозаводу. Проведені перевірки агрофірм Реклинецької сільської ради по дотриманню правил використання пестицидів – виявлені порушення та надані вказівки. Враховано пропозицію по роботі Єдиного вікна для учасників АТО щодо формування єдиної бази вільних земельних ділянок для можливості виділення учасникам АТО. Задоволено звернення по демонтажу комина ПАТ «Укртелеком», який становить загрозу для мешканців сусідніх будинків по вул. Мишуги в м. Сокаль. Відтерміновано на рік розгляд Сокальською районною радою питання по пониженню ступеня Дібровської школи. Львівським обласним лабораторним центром держсанепідемслужби України проведено заміри атмосферного повітря на межі санітарнозахисної зони в населених пунктах Городище, Сілець, Соснівка, які перевищують 50%. Встановлено негативний вплив на здоров’я мешканців. Державною службою України з питань праці притягнуто до адмінвідповідальності директора Червоноградського спецуправління по гасінню териконів та рекультивації земель за порушення складування на териконі с. Городище Сокальського району, видано обов’язковий до виконання припис щодо негайного усунення виявлених порушень.
«ВЛАДА ВІДДАЛИЛАСЯ ВІД НАРОДУ»
Опісля Олег Мусій коротко зупинився на виступах у ЗМІ та на телебаченні, де намагається висловлювати свою точку зору та громадянську позицію щодо тих чи інших подій у країні та роботи у Верховній Раді. З цікавістю присутні слухали його розповідь про суспільнополітичну ситуацію у Верховній Раді та державі. Депутат назвав діяльність влади злочинною, бо вона після Революції Гідності дуже віддалилaся від народу, думає лише про власне збагачення, а не як покращити життя своїх громадян. До того ж маніпулює війною на сході України. Він вважає, що Верховна Рада восьмого скликання вже не відображає інтереси українців, більшість нардепів навіть не ходять на роботу. «Така законодавча влада компрометує найвищий законодавчий орган України не тільки в очах українців, які уже давно зневірились у ній, але й нашу державу у світі, – сказав він. – Вона себе вичерпала, проте сама себе не розпустить. Не зробить цього і Президент, бо йому вигідно мати такий парламент. Однак перезавантаження влади неминуче. І виборці мають вже зараз придивлятися до політиків та політичних сил, менше звертати уваги на публічні виступи, а більше аналізувати їхні дії, голосування, законотворчість, щоб потім не наступити на ті ж граблі. Україні потрібні мудрі, чесні, проукраїнські політики. Хотілося, щоб все відбулося мирно, шляхом виборів, без кровопролиття».
Торкнувся він і неминучих змін в галузі охорони здоров’я, наголосивши, що формування госпітальних округів – це добре, і мало б стати першим кроком реформування медичної галузі, однак це роблять «згори», не врахувавши побажання громад та мешканців, а намагаючись прискорити проведення адміністративнотериторіальної реформи.
ПОБАЖАННЯ ВИБОРЦІВ
Від імені членів спілки політв’язнів та репресованих та станиці УПА Мирослав Бабський подякував нардепу за відстоювання інтересів і прав репресованих та політв’язнів. Також цікавився чому ліквідували санепідемстанцію в Сокалі, бо нині ніхто не перевіряє безпеку продуктів харчування на ринку та в крамницях. Олександр Стадник скаржився на погану роботу правоохоронних органів. Надія Цюпа цікавилась чому в інших містах уже відбулася декомунізація і перейменували багато населених пунктів, а місто Червоноград не перейменували й досі. Їй також болить чому всі державні установи з Сокаля переносяться в Червоноград. Порушувалась питання й децентралізації. На що Олег Мусій сказав, що підтримує і відстоює позицію сокальчан по територіальних громадах, яка йде в розріз з планами державної обласної адміністрації: «Це ще один приклад того, що територіальні громади мали б сформуватися, як і майбутні госпітальні округи, тільки через діалог всередині тих громад, спитавши тих людей, які представляють кожне село на районному чи обласному рівні, а не вирішувати все десь там у Києві. Якщо громади вирішили, що має бути сім громад, то має бути сім, а не чотири».
Далі йшлося про необхідність залучення інвесторів в Сокаль, створення перспективи для розвитку молоді та роботу пунктів обігріву для людей під час морозів. Народний депутат наголосив, що «без підтримки людей важко щось зробити навіть… народному депутату». Володимир Іванюк просив прокоментувати конфлікт між провідним українським кардіохірургом, директором Інституту серця Борисом Тодуровим та керівництвом Міністерства охорони здоров’я. Ярослав Піхоцький та Тадей Маркевич запитували чи подешевшають ліки в аптеках, чому не всі медикаменти є якісні та коли буде впровадженa страхова медицина.
Від імені громади до народного обранця звернулася Варязький сільський голова Олександра Сухоручко з проханням допомогти селянам відстояти їхні права, оскільки посадові особи військової прокуратури Західного регіону України, Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України (військова частина 2144) хочуть забрати землю у жителів сіл Лешків та Русин, які є власниками земельних паїв.
Місцевий активіст Борис Кусий запитував чому демократичні сили в парламенті не хочуть об’єднатися, хіба не «в єдності сила народу», а ще хтось із залу – чому не збереглися цінності Майдану. На що пан Мусій відповідь, що Майдан ще не закінчився. «Вийшло так, що невеличка зграйка політиків, скористалася перемогою народу, і зуміла взяти владу в свої руки. І тепер маніпулює цим. Революція Гідності всіх нас змінила, відкрила очі та зробила вільними. Тепер треба відстоювати те, за що віддала своє життя Небесна Сотня», – підкреслив парламентар.
Житель села Переспа Богдан Трибушок вів мову про важливість обстеження малюків перед щепленням. Йшлося й про дуалізм гілок влади, недосконале законодавство та безвідповідальність чиновників на місцях…
Присутні у залі також привернули увагу народного депутата до проблеми пільгового перевезення пасажирів у районі, просили пояснити, чому перевізники підвищили тарифи на проїзд у громадському транспорті. Вони з болем розповідали про хамське ставлення водіїв до літніх людей. Ставили питання щодо майбутніх виборів до Верховної Ради, чому досі не притягнуто до відповідальності тих, хто розстрілював людей на Майдані?
Домашівський і Переспівський сільські голови Ольга Ващишин та Степан Кіндратюк дякували нардепу за сприяння у виділенні коштів для реалізації мікропроектів, завдяки яким відремонтували народні доми, ФАПи, школи, зробили вуличне освітлення, тощо. О. Ващишин наголосила, що ніщо так дешево не коштує і дорого не цінується як людяність. Вона подякувала пану Олегу за людяне ставлення до виборців та сприяння розвитку громад. Сокалець Ігор Бабський сказав, що Сокальщину у ВР представляв не один народний депутат, але жоден не зробив для району стільки, скільки пан Мусій за два роки. І навів приклад, завдяки йому нині власникам земельних садибних ділянок товариства «Мічурінець», а це люди старшого покоління, які не є заможніми, не потрібно виробляти нові свідоцтва на право власності на садові ділянки, оскільки можуть вчиняти нотаріальні дії за старими актами.
Питання зі залу «сипались» і «сипались»… Олег Мусій старався дати відповідь на кожне з них, записував пропозиції та побажання. Наприкінці зустрічі, яка тривала три години, подякував голові районної ради Миколі Паську та Сокальському міському голові Вадиму Кондратюку – за співпрацю на благо людей Сокальщини, а присутнім – за підтримку та небайдужість. Він наголосив, що від усіх нас багато що залежить. І чим частіше люди будуть «скубати» владу, тим більше шансів, що та їх почує, та почне виконувати свої обов’язки. Якщо не робити цього, то хтозна чи щось зміниться.
Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.