Головна Політика Не всі програми підтримані депутатами Сокальської міської ради

Не всі програми підтримані депутатами Сокальської міської ради

на сесії Сокальської міської ради
на сесії Сокальської міської ради

27 січня відбулася XVI сесія VII скликання Сокальської міської ради. В порівнянні з засіданнями останніх місяців вона найчисленніша – у сесійній залі зареєструвалось 22 із 26 міських обранців. Не порушуючи традицію депутати розпочали роботу зі cлавня та хвилини мовчання.
Обравши лічильну комісію та прийнявши порядок денний за основу, депутати внесли свої пропозиції. Ігор Кіраль звернувся до очільника міста з пропозицією зняти питання «Про затвердження міських програм Сокальської міської ради» у зв’язку з тим, що депутатській комісії не вдалось повністю ознайомитись і внести поправки та зауваження до цього проекту рішення. Богдан Шклянка його підтримав, однак у зв’язку з тим, що таке рішення депутатів призведе до затримки заробітної плати працівникам комунального підприємства, запропонував голосувати за кожну з програм окремо. Більшість його підтримала. Уляна Покидко зауважила, що цьогорічні програми не мають порівняльної таблиці з минулорічними.

Першим розглянули проект рішення «Про планування діяльності Сокальської міської ради на 2017 рік». Далі затвердили голову постійної депутатської комісії з питань законності та правопорядку, яку раніше очолював Ігор Сидор. Зараз він займає посаду секретаря ради. Тож депутати мали обрати нового голову. З цього питання виникла непроста ситуація, адже в її склад входять чотири депутати. Але обговоривши це питання, головою постійної комісії обрали Ігоря Кіраля.
Дискусійним було й наступне питання: «Про затвердження штатного розпису Сокальського ясла-садка №9 Сокальської міської ради». У 2015ому в садочку ліквідували цілодобову групу, в якій була посада вчителя-дефектолога, на якій працювала С. Цабан. Після скорочення зі штатного розпису ця посада була виведена. Працівниця дошкільної установи не погодилась на запропоновані їй посади і подала у суд, який задовольнив її позов. Листом управління Держпраці рекомендовано поновити працівницю на роботі. Оскільки є рішення суду, то необхідно відновити цю посаду у штатному розписі. А так, як ДНЗ знаходиться на балансі міської ради, це рішення мають прийняти депутати на сесії. Пояснити ситуацію прийшла завідувач ДНЗ №9 Леся Калька, яка розповіла, що багато років у садочку функціонувала цілодобова група (безкоштовна і знаходилась на балансі міської ради), та з часом потреба у ній відпала. Заради трьох вихованців і п’ятьох працівників недоцільно було її зберігати. Начальник юридичного відділу міської ради Христина Чернявська пояснила депутатам, що рішення суду оскаржується. Так, як Сокальську міську раду не залучили до судового процесу по справі жодною зі сторін, це дає підстави для оскарження рішення. Адже фінансування здійснюється міською радою. На запитання депутата Б. Шклянки щодо можливого неправомірного звільнення, юрист пояснила, що все відбулося правильно. Однак припустила, що, можливо, була помилка, оскільки адвокат позивачки і Червоноградський суд (за місцем прописки) не знають процесу фінансування в межах Сокаля. Бо ж фактично дошкільний заклад своїх рахунків не має, тому і відповідачем бути не може.
Після тривалого обговорення депутати прийняли рішення, що немає потреби (оскільки не було жодного звернення від батьків), відкривати в установі цю групу, а, відповідно, й вносити зміни у штатний розпис.
Наступне питання стосувалося всіх дошкільних установ міста. Щороку сесією міської ради приймається рішення про встановлення батьківської плати. Згідно з рішенням сесії, на 2017 рік плата батьків, або осіб, які їх заміняють, за харчування дітей дошкільного віку в комунальних дошкільних навчальних закладах становить 12 гривень, що складає 50 відсотків від вартості харчування дитини на день, та проводити доплату з міського бюджету в розмірі 12 гривень на харчування дитини в день. Звільняються від плати за харчування на 2017ий діти батьків або осіб, які їх заміняють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого), який встановлено Законом України «Про Державний бюджет України». Звільняються від плати за харчування на цей рік діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім’ях, діти, батьки яких проходять або проходили службу в зоні АТО на сході України, діти-інваліди, які відвідують дошкільні навчальні заклади, діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». Звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у ДНЗ проводиться щорічно і може переглядатися протягом року, але не більше одного разу, та запроваджується в місячний термін після подання в ДНЗ належних документів, які дають право на звільнення від плати за харчування в ДНЗ.
Ольга Петринка поцікавилась, яка ситуація з миючими засобами у дошкільних установах буде цього року. Адже у 2016ому вперше Сокальська міська рада прийняла рішення виділити кошти на миючі засоби для дошкільних закладів, щоб не збирали кошти з батьків вихованців. Начальник фінансово-господарського відділу міської ради Людмила Ділай повідомила, що це питання ще розглядатиметься на сесії, депутатам нададуть дані за минулий рік і прогнозовані потреби на 2017ий. Тож, рішення за ними.
Далі депутати проголосували за підвищення з 1 січня 2017 р. тарифних розрядів педагогічним працівникам закладів та установ освіти, що фінансуються за рахунок міського бюджету. Після чого перейшли до розгляду питання «Про затвердження міських програм Сокальської міської ради». Оскільки булa внесенa поправка до проекту рішення, за бажанням депутатів кожна з програм розглядалася окремо.
Програми:
– «Капітальний ремонт житлового фонду на 2017 рік». Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для її реалізації – 280000 грн. У Програму входить капітальний ремонт покрівлі будинків за адресою: пл. Січових стрільців, 9 (180 тис. грн.) і пл. Січових стрільців, 2 (100 тис. грн.). Це аварійні будинки. Уляна Покидко запропонувала залучити до цих робіт і підприємців, магазини яких знаходяться у вищезгаданих будинках. Під час голосування за цю програму не набралось необхідної кількості голосів (проголосували: «за» – А. Бабух, Ю. Вибранець, М. Климців, Ю. Ковалик, Н. Конічик, В. Михалевич, О. Петринка, В. Петрушка, В. Підкіпняк, І. Сидор, В. Трошин, В. Кондратюк; «проти» –•І. Драганчук, Б. Шклянка; «утримались» – М. Ваврів, О. Золотоверхова, І. Пелип, Н. Підцерковна, У. Покидко, О. Поліщук, Ю. Рижок).
– «Благоустрій міста Сокаля на 2017 рік». Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми – 5246300 грн. Входять такі заходи: обслуговування вуличного освітлення (511100 грн.); вуличне освітлення (450 тис. грн.); санітарна обробка вулиць міста (2644700 грн.); послуги у рослинництві (557400 грн.); догляд та утримання кладовищ (220000 грн.); збирання, підбирання та транспортування ТПВ (429000 грн.); встановленння технічних засобів регулювання дорожнім рухом (265900 грн.); поховання осіб без постійного місця проживання (6000 грн.); відлов собак (25000 грн); обслуговування годинника; виготовлення проекту будівництва вуличного освітлення вул. Шептицького (7200 грн.); розробка санітарної схеми (50000 грн.); ремонт фoнтану (80000 грн.)
Юрій Рижок поцікавився, як відбуватиметься відлов собак і куди їх діватимуть. Вадим Кондратюк повідомив, що міська рада у цьому напрямку працюватиме спільно з КП «Сокальжитлокомунсервіс» та волонтерською організацією «Зоозахист». На господарському дворі облаштують вольєри, а в майбутньому, можливо, буде створений притулок для тварин.
На утримання кладовищ при формуванні бюджету виділено 220 тис. грн. при умові, що буде прийнятий ще один працівник в КП «Сокальжитлокомунсервіс» для їх обслуговування. Це питання виносилось і на погоджувальній раді. В. о. керівника підприємства Галина Рекус пояснила, що в обов’язки трьох працівників кладовищ входитиме копання ям для поховання. Ольга Петринка запитала, коли ці працівники виконуватимуть роботу по копанню ям. Вадим Кондратюк пояснив, що прийняти ще одного працівника не можуть поки не прийнята програма. Після її затвердження оплата за послуги (копання ям) для поховання здійснюватиметься офіційно через касу.
15тьма голосами депутати підтримали програму (проголосували: «за» – А. Бабух, М. Ваврів, І. Драганчук, О. Золотоверхова, Н. Конічик, В. Михалевич, І. Пелип, О. Петринка, В. Петрушка, Н. Підцерковна, У. Покидко, І. Сидор, В. Трошин, Б. Шклянка, В. Кондратюк; «утримались» – Ю. Вибранець, М. Климців, Ю. Ковалик, В. Підкіпняк, О. Поліщук, Ю. Рижок).
– «Розробка схем та проектних рішень міста Сокаля на 2017 рік». Обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми 335000 грн. ДПТ очисних споруд (75 тис. грн.), ДПТ церкви по вул. Я. Мудрого (2500 грн.), ДПТ парку по вул. Підкови (22500 грн.), ДПТ тимчасових споруд пл. Січових стрільців (2500 грн.), ДПТ продуктового ринку по вул. Героїв УПА (2500 грн.), ДПТ під електростанціями в м. Сокаль (50 тис. грн.), друга частина топо-геодезичної зйомки (180 тис. грн.).
Бурхливе обговорення відбулось і по цій програмі. Декілька з депутатів виступили проти будівництва церкви по вул. Я. Мудрого, пояснюючи тим, що це думка мешканців цього мікрорайону. Вадим Кондратюк підкреслив, що рішенням лише передбачаються кошти для виготовлення детального плану території. А всі питання щодо затвердження розглядатимуться пізніше, після громадських слухань. Мар’яна Климців запитала навіщо зараз виділяти кошти, якщо громадським слуханням можливе прийняття зворотнього рішення.
Ігор Кіраль повідомив, що спілкувався з головами кооперативів будинків біля колишнього «Барвінка», які проти встановлення продуктового ринку. Щодо церкви також є люди, котрі висловлюють супротив.
Міський голова ще раз пояснив, що мова не йде про надання дозволу на розміщення того чи іншого об’єкта, а лише про виготовлення детального плану. Начальник відділу земельних ресурсів, архітектури та містобудування Любомир Миколайчук нагадав, що на бюджетній сесії все це ними вже затверджено, а зараз потрібно лише внести у програму.
Лише семеро депутатів підтримали програму (голосування: «за» – М. Ваврів, І. Пелип, О. Петринка, У. Покидко, І. Сидор, В. Трошин, В. Кондратюк; «проти» – А. Бабух, І. Кіраль, М. Климців, В. Петрушка; «утримались» – Ю. Вибранець, І. Драганчук, О. Золотоверхова,Ю. Ковалик, Н. Конічик, В. Михалевич, Н. Підцерковна, О. Поліщук, Ю. Рижок, Б. Шклянка).
Майже аналогічно проголосували депутати за програму «Землеустрій міста Сокаля на 2017 рік». Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для її реалізації – 47250 грн. Перелік робіт: ПЗ очисних споруд по вулиці Яворницького (7500 грн.), ПЗ церкви по вул. Я. Мудрого (750 грн.), ПЗ парку по вулиці Підкови (6750 грн.), ПЗ міського парку на пл. Січових стрільців (9750 грн.), ПЗ для влаштування продуктового ринку по вул. Героїв УПА (750 грн.), ПЗ під електростанцію по вул. Чайковського (6000 грн.), ПЗ території спортивного ядра на пл. Січових стрільців (750 грн.), ПЗ для відведення та винесення в натуру території історичного ареалу міста (15000 грн.).
Більшістю голосів були підтримані наступні програми: «Спорт для всіх в місті Сокалі на 2017 рік». Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми – 171540 грн. Передбачається виділення коштів на зарплату, обладнання та інвентар, оплату послуг, відрядження та окремі заходи; «Підтримка матеріальнотехнічної бази ясласадків м. Сокаль на 2017 рік». Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми – 625000 грн. Кошти виділяються для співфінансування до мікропроектів. ДНЗ №№1, 7 та 8 беруть участь у конкурсі мікропроектів, обов’язковою умовою якого є співфінансування; «Соціального захисту окремих категорій населення м. Сокаль на 20172018 рр.». Виділяється 47 тис. грн. на поховання (люди непенсійного віку), допомогу учасникам АТО і на обігрівачі особам, котрі•не в змозі їх придбати і встановити; «Реконструкція та капітальне будівництво об’єктів комунальної власності міста Сокаль на 2017 рік» – 730000 грн. Перелік об’єктів: ПКД очисних споруд (600000 грн.) та реконструкція котельні ясласад №9 (130000 грн.).
Далі депутати дали згоду на списання основних засобів КП «Сокальтеплокомуненерго», що є спільною власністю територіальної громади Сокаля, як таких, що не підлягають подальшій експлуатації, а саме чотири лічильники; надали дозвіл КП «Сокальтеплокомуненерго» на демонтаж основних засобів, які знаходяться на котельні по вул. Стуса, 6а у м. Сокаль з подальшим внутрішнім переміщенням на об’єкти КП «Сокальтеплокомуненерго». А також основних засобів з балансу КП «Сокальжитлокомунсервіс»: бензопили STIHL, дата придбання листопад 2009 року, вартість придбання 1541,67 грн., залишкова – 0,00 грн.; а також надали дозвіл КП «Сокальжитлокомунсервіс» здійснити списання з балансу 16 багатоквартирних одноповерхових будинків.
Наступними у порядку денному були земельні питання. І тут не обійшлось без суперечок, звинувачень один одного. У зв’язку з тим, що не було проектора, а відповідно й можливості наочно відслідковувати земельні ділянки, про які йшла мова, депутати від «Самопомочі» прийняли рішення не голосувати за ці питання. Таке рішення викликало обурення в решти обранців. Любомир Миколайчук зазначив, що воно є безпідставним. Адже всі документи на руках, питання пройшли земельну комісію. Віталій Трошин також висловив своє нерозуміння такої поведінки: «в людей готова вже документація, чому ж не підтримати?»
У «різному» до депутатів звернулась заступник начальника відділу Сокальського бюро правової допомоги Василина Кіщак. Вона розповіла про зміни до Закону «Про безоплатну правову допомогу», що вступили в дію з 5 січня 2017 року, зокрема, у частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу; про проведення інформаційноконсультативних заходів за «круглим» столом у приміщенні Бюро правової допомоги з питань, які найчастіше виникають у територіальних громадах та при зверненні громадян, про проведення консультування із залученням компетентних спеціалістів з різних галузей права, за їх згодою, а також відповіла на запитання депутатів.
На цьому сесія Сокальської міської ради завершила роботу.
Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.