Головна Політика ПЕРША ОПОРНА ШКОЛА В РАЙОНІ – БЕЛЗЬКА

ПЕРША ОПОРНА ШКОЛА В РАЙОНІ – БЕЛЗЬКА

27 червня розпочала роботу XXXI сесія Сокальської районної ради VІІ скликання.
Під час затвердження порядку денного депутати підтримали більшість пропозицій, які були подані на Президію райради. Розгляд фінансового блоку питань планується розглянути на другому пленарному засіданні.

У Олега Кожушка виникло запитання щодо проекту рішення «Про затвердження в новій редакції статуту закладу освіти» (школа мистецтв ім. Віктора Матюка), чи був відповідний лист від відділу культури РДА про необхідність внесення змін? Попросив більш ретельно підготувати статут до розгляду.•В. о. начальника відділу культури РДА Уляна Осміловська повідомила, що питання пройшло відповідні депутатські комісії, на яких було узгоджено та винесено на розгляд сесії. Головуючий Микола Пасько, в свою чергу, зазначив, що «статут Сокальської школи мистецтв прийнятий ще у 1997 році. Ми це питання вже декілька разів обговорювали, відділ культури подавав пропозиції, доопрацьовували. Усі процедури дотримано. Приводити cтатут до вимог Закону про освіту необхідно, адже на даний час він суперечить йому, при чому кардинально». Пропозиція депутата О. Кожушка щодо доопрацювання цього питання не набрала необхідної кількості голосів.

Роман Монастирський нагадав, що на бюджетній комісії депутати просили, щоб їм надіслали дані по об’єктах, які пропонуються в питанні розподілу по бюджету, однак інформація не надійшла. Володимир Пограничний сказав, що і по програмі по культурі депутати просили надати інформацію. Микола Пасько повідомив, що ці питання розглядатимуться на наступному пленарному засіданні, а інформацію по закладах освіти депутатам надішлють.

Відтак, після обговорення та затвердження порядку денного, перейшли до його розгляду. Першим і дуже важливим рішенням стало створення в районі опорної школи на базі Белзької загальноосвітньої школи ІІІІ ступенів Сокальської районної ради.
Головний спеціаліст відділу освіти РДА Любов Тот доповіла, що відповідно до Положення про опорний округ, рік тому проходив конкурс між навчальними закладами щодо визначення опорного навчального закладу. За рішенням конкурсної колегії Белзька загальноосвітня школа може претендувати на статус опорного навчального закладу з філіями (Тяглівська і Цеблівська школи). Враховуючи те, що в найближчому майбутньому буде створено Белзьку ОТГ, 26 депутатів підтримали відповідний проект рішення.

З питання щодо затвердження нового статуту Сокальської школи мистецтв ім. В. Матюка доповіла директор школи мистецтв Оксана Думанська. Вона також подякувала депутатам за підтримку школи у 20172018 навчальному році. «На сьогоднішній день статут, який діє в Сокальській школі мистецтв ще з 1997 року. Якось так склалося в історії нашої школи. А керівник зобов’язаний стежити за всіма змінами в законодавстві. Статут – це по суті збірка законів, і я прошу прийняти його та допомогти нам працювати в правовому руслі. Адже він розроблений на основі нового Закону про освіту, Закону про позашкільну освіту, діючого положення про початковий і позашкільний мистецький навчальний заклад, Цивільного і господарського кодексів України. Переглянутий юристами районної ради, внесено поправки, розглянуто на профільних депутатських комісіях. Відповідно до нових законів, змінено формулювання багатьох термінів («навчальновиховний процес» на «освітній процес», «позашкільний навчальний заклад» на «заклад позашкільної освіти», новий термін «здобувачі освіти» та ін.), розширено повноваження колегіального органу управління закладу позашкільної освіти – педагогічної ради. Відповідно до Закону про освіту більша відповідальність покладена на керівника закладу та більше повноважень надано засновнику. Засновник затверджує установчі документи закладу, її нову редакцію та зміни, кошторис та приймає фінансовий звіт, здійснює контроль за фінансовогосподарською діяльністю, приймає і звільняє з посади керівника у порядку визначеному законодавством, a свої повноваження може делегувати уповноваженому органу та ін. Закон України про позашкільну освіту надає більші можливості для розробки освітніх програм, що дуже важливо, адже на сьогоднішній день важливо, щоб викладач і творчий колектив мав більше можливостей для реалізації».

Роман Монастирський поцікавився чому в статуті не прописано, що керівника закладу обирається на конкурсній основі, запропонував це зробити. Оксана Думанська погодилась, додавши, що «керівник приймається і звільняється засновником так, як це прописано в законі». Ще одне зауваження від депутата було в тому, що не прописана участь батьків в керуванні школою, а це сьогодні – найнагальніше. Доповідач зазначила, що про батьків згадується у розділі про учасників процесу.
Роман Шевчук вніс поправку щодо призначення керівника закладу за результатами конкурсу.

Олег Кожушко звернувся до голови РДА: «Чи віддаєте свої делеговані повноваження, якщо так, то навіщо Ви потрібні?» Оксана Думанська відповіла: «Раніше відділ культури подавав статут для затвердження, тепер ж відповідно до нового Закону про позашкільну освіту заклад позашкільної освіти діє на підставі статуту, який затверджується засновником. Раніше звучало «подається органами виконавчої влади», зараз такий пункт виключений зi Закону».

Михайло Веклин: «Я не розумію, чому такий дебош утворився навколо статуту. Mінус тільки попереднім керівникам за те, що з 1997 р. його не змінювали. Людина попрацювала, створила нормальний статут, якщо маєте якісь поправки – вносьте, затверджуємо і голосуємо». За новий статут Сокальської школи мистецтв проголосували 22 депутати.

Наступними рішеннями районні обранці надали дозволи на оренду приміщень двох об’єктів, списання автомобіля ЦРЛ (з поправкою Б. Краська) – доповідав начальник відділу управління комунальним майном районної ради Тарас Кравчук.
Затверджено й Програму профілактики злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку в Сокальському районі, покращення матеріально технічного забезпечення Сокальського відділення поліції. За повідомленням начальника поліції Володимира Звадюка, «практично 60% комп’ютерної техніки – приватна, вже застаріла. У зв’язку з тим, що вільних коштів на даний час немає Олег Солодяк вніс поправку, що суму коштів (а на це потрібно 325 тисяч гривень) замінити словами «у межах наявного фінансового ресурсу». В цілому це рішення підтримало 28 депутатів.
Затверджено й зміну меж села Тартаків. Була розроблена відповідна документація із землеустрою, яка пройшла державну експертизу та отримала позитивний висновок. В межі Тартакова пропонувалось включити 183 га, в основному це сільськогосподарські землі, також входять землі водного фонду. Зміна межі обґрунтована генеральним планом населеного пункту.

Дев’ять наступних питань стосувались затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (землекористувач ТзОВ «Стенятинське»). Це питання обговорювалось уже не вперше. На комісії з питань АПК, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій виникали певні застереження.
Олег Кожушко поцікавився у начальника відділу Держгеокадастру у Сокальському районі Сергія Бермеса, «на яких підставах «Західний Буг» обробляє ці землі. Внаслідок таких проектів рішень, сільська рада отримуватиме менше коштів, ніж до цього. Тоді який зміст державної політики: погіршувати ситуацію з дохідною частиною сільської ради?» Право суборенди не зареєстроване. Згідно з методикою, ці землі дійсно дешеві.

Вніс ясність в це питання Стенятинський сілький голова Григорій Студінський:

– Договір оренди землі з Сокальською РДА та ТзОВ «Стенятинське» був укладений у 2007 р. Я б хотів, щоб керівник підприємства Богдан Ратинчук пояснив, як веде виробництво, не маючи зареєстрованих працівників, не маючи техніки, не сплачуючи податків до бюджету всіх рівнів. Ці ділянки з 2012 р. обробляє ПП «Західний Буг», де він працює керівником скоморохівського підрозділу, відповідного договору оренди не уклав. Крім того, у нас були перевірки з геокадастру з використання земель по сільській раді (у квітнітравні), інспектор взяв на замітку той факт використання земельних ділянок. Усі вони використовуються як рілля. Орендна плата за них, загальна площа трохи більше як 74 га – це кращі землі запасу державної власності – становить до місцевого бюджету 24 тис. грн. в рік, буде 18 тис. грн. В той час мешканці села платять за оренду землі в 3,5 рази більше. Стенятинська сільська рада неодноразово зверталася до Сокальської РДА, в правоохоронні органи з проханням внести зміни в діючий договір оренди землі. На жаль, він не переглядався.

Стенятинська сільська рада звертається до вас і вважає, що затвердження технічної документації з нормативногрошової оцінки землі в такому вигляді суттєво зменшить орендну плату за землю, і відповідно зменшить надходження до місцевого бюджету. А це, в свою чергу, призведе до погіршення матеріального стану громади. Тож, депутати, громада, сільський голова просять вас звернутись до Сокальської РДА, щоб переглянути договір оренди землі від 29.12.2007 р. і щодо використання землі іншим сільськогосподарським виробником без належного на те дозволу орендаря.

У випадку невиконання наших прохань, вимог, керуючись статтями 18, 26, 42, 71 Закону Укрaїни «Про місцеве самоврядування», будемо змушені ініціювати звернення до суду в інтересах держави в особі Стенятинської сільської ради з метою розірвання цього договору і винесення цих земельних ділянок на торги.

Після тривалого обговорення, спроби знайти правильний механізм вирішення цієї проблеми, депутати не підтримали жодного з дев’яти питань, затвердження технічної документації для ТзОВ «Стенятинське». Вони вирішили підготувати та прийняти відповідне звернення до правоохоронних органів.

Останнім на цьому пленарному засіданні розглянули питання «Про затвердження міжбюджетних угод на 2019 рік», яке виноситься на розгляд сесії щороку. Цим рішенням повертаються кошти за пролікованих хворих мешканців Сокальського району у відділення лікарні Червонограда (1 млн. 730 тис. грн.) та лікарень Львова (270900 грн.).

3 липня відбулося друге пленарне засідання XXXI чергової сесії Сокальської районної ради VII скликання.

Депутати розглянули і підтримали такі питання:
«Про затвердження розпоряджень голови Сокальської районної державної адміністрації»;
«Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2018 рік»;
«Про внесення змін до районних Програм на 2018 рік»;
«Про внесення змін до Програми розроблення містобудівної документації в Сокальському районі на 20162020 роки»;
«Про внесення змін в Програму збереження пам’яток історії та монументального мистецтва Сокальського району на 2018 рік»;
«Про внесення змін у Програму пропагування Сокальського району на території України та за кордоном: культурний розвиток Сокальського району у 2018 році»;
«Про затвердження Програми компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян на залізничному транспорті у Сокальському районі на 2018 рік»;
«Про внесення змін до Програми соціального захисту дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності у Сокальському районі на 2018 рік»;
«Про перейменування Сокальського навчальновиховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія» імені Олега Романіва Сокальської районної ради Львівської області в Заклад загальної середньої освіти Сокальський ліцей №1 імені Олега Романіва Сокальської районної ради Львівської області та затвердження нової редакції Статуту»;
«Про перейменування Сокальської спеціалізованої школи ІІІІ ступенів №3 Сокальської районної ради Львівської області в Заклад загальної середньої освіти Сокальський ліцей №3 Сокальської районної ради Львівської області та затвердження нової редакції Статуту»;
«Про прийняття в спільну комунальну власність територіальних громад Сокальського району приміщення спортзалу, що знаходиться в с. Хоробрів вул. Шевченка, 52».
Питання «Про затвердження Положення про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора комунальної установи «Інклюзивноресурсного центру» Сокальської районної ради Львівської області» – не набрало необхідної кількості голосів.

Третє пленарне засідання відбудеться 9 липня.

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.