Головна Політика Приміщення кінотеатру у Сокалі продадуть на аукціоні, у Борятині та Сільці будуть...

Приміщення кінотеатру у Сокалі продадуть на аукціоні, у Борятині та Сільці будуть нові керівники навчальних закладів, розпочнеться ремонт дороги Червоноград

Під головуванням голови районної ради Миколи Пaська 15 серпня відбулася сорок перша сесія районної ради сьомого скликання

В роботі пленарного засідання, окрім 31 депутатів районної ради, взяли участь ексголова райдержадміністрації Андрій Дяченко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, працівники виконавчого апарату районної ради, представники громадськості, освітяни, представники ЗМІ.

Перед початком роботи сесії голова районної ради Микола Пасько, заступник голови Василь Бойко та ексголова РДА Андрій Дяченко від імені всіх депутатів привітали депутатів-іменинників, які святкували свої Дні народження в міжсесійний період.
Перш ніж перейти до розгляду питань порядку денного, головуючий надав слово Андрію Дяченку, котрий подякував депутатському корпуcу, працівникам районної ради, апарату РДА за плідну працю за такий короткий час. Він коротко зупинився на основних здобутках за цей період, підкреслюючи, що це не лише заслуга голови РДА, а всіх, хто на своєму місці приймав правильні рішення та працював на благо громади:

– Планів було багато. Для мене основне, що ми напрацювали дорожню карту і поставили для себе пріоритетні завдання. У вересні розпочнеться ремонт основних напрямків доріг – це Переспа, Жвирка, Тартаків, Перетоки, Забужжя. Хочу запевнити в тому, що розпочнеться ремонт дороги Червоноград – РаваРуська. На превеликий жаль, ми втратили 4 млн. грн. на газопровід по Мурованській сільській раді. Аналогічна ситуація була по Острову, та ми вчасно втрутились і змогли допомогти. Щиро дякую всім за роботу. Життя продовжується, є люди, є район. А ми маємо робити те, щоб Сокальщину розвивати.

У відповідь від імені депутатського корпусу та й громади за спільну працю подякував Микола Пасько: «Ця праця була в унісон з органами місцевого самоврядування, дякую за знаходження спільної мови та компромісу з кожним депутатом і спільно вирішення усіх питань, які обов’язково будуть на користь громади».

Відтак, після обрання лічильної (Олег Солодяк, Володимир Пограничний, Ярослав Гаврилів) та редакційної (Віктор Притулко, Євгенія Плетінка, Мирослава Ігнатюк) комісій, перейшли до розгляду порядку денного.

Начальник фінансового управління РДА Галина Леонова доповіла питання «Про виконання районного бюджету Сокальського району за перше півріччя цього року» (доповідь друкується нижче), «Про затвердження розпоряджень голови Сокальської районної державної адміністрації», «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2019 рік».

По завершенню доповіді перейшли до запитань.

Роман Монастирський: «Якщо міняємо напрямок робіт по Домашеву, це вже не реконструкція, а капітальний ремонт, мені здається виготовлення ПКД – розкіш».

Відповідь надав начальник ЦОЗО Микола Мисак: «Є будівля, яка функціональне призначення має як їдальня, її частинка використовується для трудового навчання. Попередньо мали намір виготовити проект реконструкції споруди для спортивного залу. Зараз звертаємось до районної ради з проханням виділити кошти на виготовлення проекту капітального ремонту цієї будівлі з влаштуванням ігрової кімнати. Будемо частково міняти функціональне призначення і зробимо невелике перепланування, яке пов’язано з створенням ігрової кімнати. Цей проект потребуватиме в перспективі і експертизи».

Олег Кожушко: «419 тисяч гривень виділяємо на Програму підтримки органів виконавчої влади, дайте, будь ласка, розшифровку.

Г. Леонова: «419 тисяч розподіляється для Центру надання адміністративних послуг для отримання дозволу на виготовлення ID карток та міжнародних паспортів для населення району; і зарплати з нарахуваннями».

Ігор Гуз: «Досить сильна підтримка футболу і волейболу у районі. У ДЮСШ «Буг» є секція боксу, діти не мають елементарного спортивного спорядження, щоб займатися. Будь ласка, треба виділити кошти на їх закупівлю».

Наступним питанням депутати розглянули «Про соціальне та матеріальне забезпечення демобілізованих учасників АТО та ООС, сімей загиблих, а також військовослужбовців, що отримали поранення в зоні проведення антитерористичної операції та операції об’єднаних сил на Сході України». Начальник управління соціального захисту населення Володимир Огінський надав депутатам інформацію за звітний період.

На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків Сокальського району станом на 1 липня перебуває 711 учасників бойових дій, які брали участь в АТО/ООС. Із них 15 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 25 членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців та 6 дітей, батько, яких загинув в АТО.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України забезпечено виплату щорічної разової допомоги ветеранам війни. У 2018 р. – 716 ветеранам війни внаслідок АТО на загальну суму 909,555 тис. грн. 2019 рік – 776 ветеранам війни, внаслідок АТО на загальну суму 1 027,135 тис. грн.

В ході реалізації державних програм: – санаторнокурортним лікування охоплено: 2018 рік – 19 учасників АТО, на що використано 155,5 тис. грн. Станом на 1 липня ц. р. – 4 учасники АТО, на що використано 33,0 тис. грн. Психологічною реабілітацією охоплено: 2018 рік – 7 учасників АТО (56,1 тис. грн.), станом на 01.07.2019 р. – 2 учасників АТО, на що використано 18,2 тис. грн. Професійна адаптацією, а саме курси водіїв охоплено: 2018 рік – 18 учасників АТО (119,8 тис. грн.), станом на 1 липня – 7 учасників АТО (44,0 тис. грн.); компенсацію за належні для отримання житлових приміщень: 2018 рік – одному учаснику АТО з числа внутрішньо переміщених осіб у розмірі 542,2 тис. грн.

В ході реалізації обласних Програм:
– сімейним відпочинком охоплено: 2018 рік – 22 батьків загиблих учасників АТО, поранених учасників АТО та їхніх членів сім’ї, на що використано 26,4 тис. грн.; 2019 рік – 6 осіб (7,2 тис. грн.);
– надано адресну грошову допомогу на реабілітацію або санаторнокурортне лікування особам з інвалідністю внаслідок війни І, ІІ, ІІІ груп з числа осіб, які брали участь в антитерористичній операції (ООС) та Революції Гідності, 2018 рік – 14 особам на суму 160,0 тис. грн., 2019 рік – 6 особам на суму 70,0 тис. грн.,
– щомісячно проводиться виплата допомоги (2,5 тис. грн.) дітям військовослужбовців, які загинули під час участі в АТО, 2018 рік – 6 дітям (165,0 тис. грн.), 2019 рік – 5 дітям (75,0 тис. грн.);
– надано одноразову адресну допомогу демобілізованим воїнам, які повернулися з АТО і звільненим особам, безпосереднім учасникам АТО, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України, 2018 рік – 33 особам (99,0 тис. грн.), 2019 рік – 23 особам (69,0 тис. грн.);
– надано грошову допомогу внутрішньо переміщеним учасникам АТО на вирішення побутових проблем, 2018 рік – 3 особам, (24,0 тис. грн.), 2019 рік – 2 особам (16,0 тис. грн.);
– одноразову грошову допомогу за встановлення пам’ятних знаків на могилах загиблих/померлих учасників АТО/ООС та Героїв Небесної Сотні: 2018 рік – 5 сім’ям загиблих на суму 159,8 тис. грн., 2019 рік – не було звернень.
Відповідно до «Програми соціального захисту окремих категорій громадян Сокальського району на 2018 та 2019 рік» забезпечено реалізацію заходів з підтримки учасників бойових дій АТО/ ООС, а саме:
– надано одноразову грошову допомогу членам сімей загиблого військовослужбовця, який загинув, помер під час виконання чи проходження військової служби: 2018 рік – 29 осіб (із них 23 особи по 2,5 тис. грн., та 6 осіб (діти) по 5 тис. грн.) на суму 87,5; 2019 рік – 31 особам на суму 90,1 тис. грн.;
– надано одноразову грошову допомогу особі, яка здійснила поховання військовослужбовця, особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС): 2018 рік – 2 особи на 30,0 тис. грн., 2019 рік – звернень не було;
– забезпечено соціальні гарантії та пільги бійцямдобровольцям АТО: 2018 рік – 6 осіб на суму 2,6 тис. грн., 2019 рік – 4 особи на суму 19,6 тис. грн.;
– надано одноразову грошову допомогу особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, бійцямдобровольцям, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (АТО), операції об’єднаних сил (ООС): 2018 рік – 5 особам на суму 108,0 тис. грн., 2019 рік – виплата не проводилась;
– виплачено одноразову грошову допомогу членам сім’ї військовослужбовця, який потрапив у полон, вимушено рахується такими що тимчасово відсутній у частині (безвісти пропавші): 2018 рік – 3 особам на 10,0 тис. грн., 2019 рік – 3 особам на 10,0 тис. грн.;
– виплачено одноразову грошову допомогу громадянам, які мають статус інваліда війни, з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції та осіб, які отримали тілесні ушкодження під час участі у Революції Гідності: 2018 рік – 15 особам на суму 45,0 тис. грн. (по 3 тис. грн.), 2019 рік – виплата ще не проводилась.
– виплачено одноразову грошову допомогу в 2018 р. – 473 учасникам бойових дій, які брали участь в АТО на загальну суму 753,0 тис. грн., 2019 році – 84 учасникам бойових дій на суму 22,8 тис. грн.

Упродовж 2018ого 62 дітей учасників бойових дій, охоплених відпочинком в санаторних закладах, із них 36 дітей в санаторному закладі «Ровесник» за кошти з місцевого бюджету, на що освоєно 147,0 тис. грн.

Упродовж звітного періоду 2019 року 61 дитина учасника бойових дій охоплена відпочинком в санаторних закладах, із них 36 дітей в санаторному закладі «Ровесник» за кошти з місцевого бюджету, на що освоєно 150,0 тис. грн.

Для покращення медичного забезпечення учасників АТО прийнято районну Програму медичного забезпечення демобілізованих учасників АТО та членів сім’ї загиблих військовослужбовців під час АТО на сході України, а також поранених в ході Революції Гідності, в ході її реалізації надано допомогу 203 особам на суму 203,0 тис. грн.

Враховуючи звернення учасників бойових дій АТО щодо забезпечення земельними ділянками, органами місцевого самоврядування та держгеокадастром задоволено:
– 303 заяви на виділення земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку;
– 250 заяв на виділення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства;
– 151 заяву на виділення земельної ділянки для ведення садівництва.

Протягом звітного періоду на обліку в Центрі зайнятості перебувало 26 осіб, з яких працевлаштовані 12.

Для постійного спілкування та встановлення проблемних питань та контролю за їх вирішенням, закріплено 41 уповноваженого працівника соціальної сфери.

З ціллю консультування та координації вирішення проблемних питань, які виникають в учасників бойових дій АТО та їх сімей, працює «Центр допомоги учасникам АТО», яким протягом звітного періоду надано 1258 консультацій.

З метою удосконалення обліку забезпечення демобілізованих учасників АТО створено централізований реєстр учасників АТО, який постійно в онлайн режимі оновлюється.
Далі депутати розглядали зміни щодо територіального устрою Сокальського району. Як пояснила начальник відділу містобудування та архітектури Мирослава Баралус, «відповідно до прийнятої 6 червня 2019 р. Постанови Кабінету міністрів України залучається м. Соснівка в межі Сокальського району. Для того, щоб впорядкувати всі документи, розроблено Програму розроблення Схеми планування території та проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж Сокальського району на 20192020 роки».

Далі депутати внесли зміни до Програми енергозбереження для населення Сокальського району на 20172019 роки, а саме змінили суму, яка була збільшена у фінансовому рішенні.

Наступним у порядку денному було питання затвердження звіту про виконання районної програми забезпечення житлом дітейсиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Сокальському районі на 20162018 роки, за 2018 рік.

Доповідала начальник Служби у справах дітей Галина Федаш. У 2018 р., за її словами, придбано 4 житлових будинки дітям по даній Програмі на загальну суму 2 764 400 грн.

Чимало запитань у депутатів було до п. Галини.

Володимир Пограничний: «Чи моніторите ви як використовується зараз житло, в яких умовах проживають діти?»

– Опікуни дітей є відповідальними за збереження житла і вони будуть подавати звіти щодо його збереження.

Роман Шевчук: «Не ви придбали і не ми придбали житло, а придбала громада Сокальського району для своїх людей, які потребують допомоги. Маю запитання по конкретному будинку (для дітей Євгенії Плетінки, у смт. Жвирка – авт.). Невже комісія не бачила, що житло не відповідає будівельним вимогам, які є задекларовані в будівельному паспорті. А як ви, як начальник Служби, слідкували за цією процедурою придбання, чи не вникали у справи? На мою думку, ви своєї функції не виконали до кінця».

– Не Служба у справах дітей оглядає будинок, це робить комісія. На момент огляду він був у хорошому стані. Що на даний час з ним, не знаю. Те, що ми в акті написали «будинок складається з цегли», так і в технічному паспорті було написано: «з цегли, шлакобетону», ну не дописали ми шлакобетон.

Євгенія Плетінка: «Щодо черги, я не знаю чиє тут недоопрацювання. Дітей ще у 2012 році позбавили батьківського піклування і вони вже на той момент житла не мали. Чому їх ніхто не поставив на чергу – не знаю. Як ви перевіряли будинок, що були великі заборгованості по комунальних платежах? В договорі прописано що заборгованості немає. Так само, що будинок зі шлаку я побачила вже у нотаріуса в останні дні року, коли вже терміново потрібно було підписувати договір, відкладати не можна було. Ви показуєте фото в перший день, коли ми прийшли оглядати будинок, а що потім з ним сталося – не знаю. Я не ходила туди, бо усім займалася Служба. Хтось, напевно, мав контролювати усі процеси?»

– Ви повинні були контролювати. В договорі прописано, що всі заборгованості вони зобов’язуються сплатити.

Коментуючи дискусію, головуючий на сесії Микола Пасько зазначив, що «дуже прикро що немає розуміння ситуації, немає кінцевого результату».

Михайло Веклин: «Складається враження, що кругом усі винуваті – тільки ви праві. Напевно, в акті передачі мало б усе бути прописано: чи квартира з меблями передається чи ні, хто повинен контролювати весь процес передачі. Моя пропозиція завершити обговорення, на сесії присутній прокурор, нехай би він дав оцінку цій ситуації».

Ігур Гуз: «Коли купуєте житло, ви повинні бути посередником, повинні супроводжувати сім’ї до кінця. Людина розраховувала на одні речі, а в результаті отримала інше».

– Ви не думали, що будуть такі претензії. Немає таких зобов’язань, що ми, як орган опіки і піклування, маємо вести дітей і опікуна до кінця. Чомусь людина звернулась аж через місяць.

По даному питанню побажали виступити і присутні в залі. Депутати надали слово Ганні Яцишин. Жінка висловила свою підтримку начальнику Служби у справах дітей.
Ще одна прийомна мама, на вихованні якої четверо прийомних дітей, Магдалина Чава: «Ми перша прийомна сім’я, створена у Сокальському районі. З Галиною Федаш знайомі з 2006 року, знаю її лише з хорошої сторони. Щодо черги – ми були першими і отримали перші. Щиро вдячна всім вам за те, що мої діти мають житло. Старшій дитині ми змогли самі придбати, середній син, після одруження, пішов на своє житло. Ніколи не було жодних конфліктів ні з сторони Служби, ні з сторони соціального центру».

Виступила перед депутатами і Євгенія Шутовська: «В мене не стільки виступ, як запитання до керівника Служби у справах дітей. Згідно з якими нормами і положеннями ви написали акт обстеження, коли в технічному паспорті написано: «шлакобетон», а в ваших актах обстеження – цегла. Шестеро дітей ви впхнули в будинок шлакобетонний, в якому порушені всі норми».

Галина Федаш у відповідь пояснила: «в акті написано цегла, шлакобетон – не дописали ми це слово».

Підсумовуючи усе сказане, Микола Пасько звернувся до депутатів:

– На трибуні розказували, що дослухались, купили квартиру воїну АТО. Він не був в черзі, був викинутий з неї. Знайшли хлопця громадські активісти. Хочу сказати таку річ – за цю квартиру заплатила повністю громада району, а по Програмі мало б бути 60% обласних коштів. Але в області вже не знайшли коштів. Через недолуге управління цим процесом, змушені були з районного бюджету фінансувати повністю. Нагадаю, що ми прийняли мільйон до співфінансування ще минулого року при прийнятті бюджету. Який вже місяць? Чи ми отримали хоч одну пропозицію щодо закупівлі житла? Я дуже прошу нехай кожен відповідає за свою працю».
Депутати не затвердили звіт начальника Служби у справах дітей, лише четверо було «за».

Прийнявши рішення працювати без перерви на обід, районні обранці надали дозволи на списання комп’ютерів, а також оренду приміщень для філій школи мистецтв та перейшли до розгляду низки питань, пов’язаних із завершенням терміну контракту деяких керівників освітніх закладів.

Заслухавши директора Сокальської малої академії наук учнівської молоді Світлану Мусій, директора Низівської загальноосвітньої школи ІІІ ст. Марію Грицик, директора Горбківської ЗШ ІІІ ст. Ірину Ковалів, директора Боб’ятинського НВК «Загальноосвітня школа ІІІ ступенівдитячий садок» Василя Басалика, директора Савчинської ЗШ ІІІІ ст. Володимира Чуба, директора Тудорковицького НВК «ЗШ ІІІ ст. дитячий садок» Оксану Швець, депутати не підтримали відповідні проекти рішень. Таким чином, керівники цих установ продовжують працювати на довгостроковій основі. Були у порядку денному також питання щодо звільнення директорів Стенятинської, Войславицької шкіл та Сокальського БДЮТ, але за пропозицією Р. Монастирського, їх виключили з розгляду на сесії.

Після цього прозвітувала про роботу голова постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, туризму та духовного розвитку Оксана Береза.

Наступним депутати затвердили питання «Про виключення об’єкту з переліку об’єктів спільної комунальної власності територіальних громад Сокальського району», які можуть надаватись в концесію». Це рішення стосувалось конкретно колишнього кінотеатру, що у м. Сокаль. Микола Пасько: «Було виготовлено ПКД, яке передбачало збереження цієї будівлі (ремонт плоского даху, заміна вікон і дверей, ремонт фасаду). Вартість після експертизи по ПКД – 3 млн. 696 тис. грн. 28 березня 2019 року депутати не підтримали пропозицію виділення цих коштів». Роман Монастирський та Ігор Гуз запропонували передати цей об’єкт органу місцевого самоврядування, так як через рік буде утворена територіальна громада і доцільніше було б щоб кошти від продажу отримала сокальська громада, а не район. Головуючий пояснив, що «ще у 2017 році запропонував міському голові забрати цей об’єкт, але це питання зависло. Ми узаконили всі моменти. На сьогоднішній день жодного звернення від міської ради немає». Відтак, депутати включили кінотеатр в перелік об’єктів, що підлягають приватизації.

З метою дотримання прозорості процесу продажу майна спільної комунальної власності територіальної громади, депутати затвердили проект рішення «Про окремі питання забезпечення вимог Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» (з поправкою Василя Сорочука, де затверджено персональний склад аукціонної комісії).

Ще одним рішенням депутати оголосили конкурси на посади керівників закладів освіти району: Борятинського навчальновиховного комплексу «Загальноосвітня школа ІІІ ступенівдитячий садок» та Сілецької загальноосвітньої школи ІІІІ ступенів імені Івана Климіва«Легенди» Сокальської районної ради; затвердили Положення про порядок складання Річного фінансового плану комунального некомерційного підприємства районної ради «Сокальська центральна районна лікарня».

В. о. керівника Червоноградської місцевої прокуратури Ярослав Гарасимчук надав інформацію щодо результатів діяльності Червоноградської місцевої прокуратури на території Сокальського району впродовж першого півріччя цього року (друкується в сьогоднішньому номері газети).

Присутні у залі представники громади району мали декілька запитань до прокурора.
Євгенія Шутовська: «По Службі у справах дітей застосована лише одна стаття, невже не можна було застосувати жодних інших статей? Адже це підробка документів, шахрайство, службова недбалість і т. д.»

– В залежності від результату досудового розслідування, здобутих доказів, проведених слідчих дій кваліфікація може бути змінена чи доповнена.
Мирослав Якимів та Олександр Стадник висловили своє незадоволення діяльністю прокурора.

На завершення засідання чергової сесії депутати розглянули та затвердили запити та звернення, зокрема, «Про звернення до голови Львівської ОДА, голови Львівської обласної ради, голови постійної комісії з питань бюджету та соціальноекономічного розвитку щодо завершення будівництва басейну у Сокальській санаторній школіінтернат»; депутатські запити Ігоря Плечіня до головного лікаря КНП Сокальська ЦРЛ щодо діяльності та капітальних ремонтів КНП «Сокальська ЦРЛ».

Наостанок слова попросила Мирослава Михайлюк. Вона пояснила ситуацію, що склалася, по відношенню до неї, й повідомила, що у випадку невиконання рішення суду щодо відновлення її на посаді, в подальшому діятиме згідно з законом, й можливо, буде блокований рахунок райдержадміністрації. Адже їй вже мають виплатити зарплату, починаючи з 15 березня ц. р.

Депутати виконали Славень і на цьому сесія районної ради завершила роботу.

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.