Головна Свято Наприкінці липня мешканці села Поториця відзначають День села

Наприкінці липня мешканці села Поториця відзначають День села

Щорічно за традицією наприкінці липня мешканці села Поториця відзначають День села

Тож 28 липня поторжани радо зустрічали гостей. Сюди з’їхалися люди, які тут народилися, виросли, щоб згадати дитинство, юність, поділитись думками, розповісти про себе. Концертна частина відбулась біля Народного дому. За традицією урочистості розпочалися з Божого благословення, яке дав місцевий парох отець Богдан Гой. Цьогоріч поторжани відзначили 527 років з дня першої письмової згадки.
З вітальним словом до жителів села звернувся Поторицький сільський голова Тарас Юхим. Він побажав святкового настрою, здоров’я та благополуччя односельчанам, селу – розквіту, громаді – добробуту, й наголосив, що такі свята дають людям надію на краще життя і спонукають вірити в себе і у свої можливості. Опісля подякував людям, які небайдужі до проблем громади та беруть активну участь у житті села та вручив подяки меценатам Василю Мусі, Петру Ковалику, Ігорю Ляховському, Богдану Гладуну, а також президенту футбольного клубу «Фенікс» Сергію Марушу. Відзначили й тих, хто допомагав під час підготовки до святкування, а також старожилів села, багатодітні родини, обдарованих дітей Поторицької школи та подружні пари, які відзначили золоте весілля.

Цього дня на футбольному полі відбувся матч між командами «Воля» (Поториця) і ФК «Домашів». Поторицькі копуни здобули перемогу – 5:0. І це теж додало гарного настрою поторжанам, як і виступ народного колективу «Галицькі візерунки» Комарівського народного дому, духового оркестру районного народного дому під керівництвом Петра Криштофа.

Протягом усього свята аматори художньої самодіяльності Поторицького народного дому дарували односельчанам та гостям святковий настрій. Радо вітали гостей і наймолодші жителі села своїми таночками та піснями.

До концерту підійшли з творчістю, готувалися серйозно під керівництвом художнього керівника Богдана Барчука та директора Народного дому Юлії Новосад, адже таке дійство у селі буває раз на рік. Мешканці села та гості свята з радістю підспівували виступаючим, аплодисментами підтримували танцюристів та співаків. Вели дійство Ірина Булка та Наталія Шендюх. Організатори свята потурбувалися про дозвілля кожного – діти розважалися на батутах, під час свята тривали для них атракціони, а ще бажаючі могли посмакувати солодкою ватою, морозивом, тістечками. А для молоді пізніше відбулася дискотека, яку розпочали вокалісти Аня Михайлюк та Володимир Сич.

Ось так, із щасливими очима дітвори та піднесеним настроєм дорослих пройшло свято у Поториці. Бажаємо громаді села й надалі такої згуртованості, яку вони проявили під час святкування Дня села.

Тарас ЮХИМ, Поторицький сільський голова.
Фото Юлії Новосад.