Головна Свято 23 серпня Сокальщина урочисто відзначила День Державного Прапора України

23 серпня Сокальщина урочисто відзначила День Державного Прапора України

З цієї нагоди біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Сокалі відбулося урочисте віче. В ньому взяли участь представники влади району та міста, громадських та політичних організацій, жителі міста. Державний Прапор України урочисто підняли на флагштоці члени Сокальської станиці братства вояків ОУНУПА Михайло Куцяба та Максим Савка, учасники військових дій на Сході України та Майдані Роман Коваль, Богдан Микита, пластуни станиці Сокаль Олесь Бубела та Анастасія Сольвар, дошкільнята Ілларія Ситничук та Дмитро Іванко.

Учасників заходу благословив настоятель церкви Вознесіння Господнього ПЦУ м. Сокаль о. Володимир Жарський. Голова районної ради Микола Пасько та почесний голова Сокальської станиці Братства вояків ОУНУПА Михайло Куцяба привітали присутніх зі святом, побажали міцного здоров’я, миру, злагоди, взаємної шани та глибокої віри у гідне майбутнє рідної землі.

А вже на День Незалежності, 24 серпня, в храмах Сокальщини пройшли святкові Богослужіння за Україну, відбулося покладання квітів до могил борцям за волю України, урочисті віча.

У Сокалі святкування розпочалися зі святкових Богослужінь у храмах. У катедральному соборі св. ап. Петра і Павла Владика СокальськоЖовківської єпархії Михаїл Колтун відслужив архиєрейську Службу Божу. По її завершенні всі виконали духовний гімн «Боже Великий, Єдиний…»

Опісля, святкова колона за участю представників духовенства, влади, політичних та громадських організацій, депутатів різних рівнів пройшла вулицями міста. До пам’ятників Тарасу Шевченку, Євгенові Петрушевичу, могил борцям за волю України, меморіальних дошок Степану Бандері та В’ячеславу Чорноволу, стели пам’яті Героїв Небесної сотні, могил Героїв, які загинули в зоні проведення АТО було покладено квіти.

Віче з нагоди Дня Незалежності відбулося біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв Сокальщини та всіх інших українців, які загинули під час Революції гідності та під час антитерористичної операції на сході України.

Сокальчани мали змогу побачити величного князя Володимира Великого (Павло Дак) та його бабусю, теж відому київську княгиню Ольгу (Уляна Осміловська), українську дівчину, яка потрапила в полон до турків та, згодом, стала їхньою правителькою – Роксолану (Роксолана Жушма). Прочитала вірш про Україну Наталя Глушко. А у виконанні начальника відділу культури Руслани Антонюк ми почули чарівний спів, який лунав на весь центр міста. Ведучими заходу були Неля Прихідько та Анатолій Гаврилюк.

Присутніх привітали Владика СокальськоЖовківської єпархії Михаїл Колтун, настоятель катедрального собору св. ап. Петра і Павла о. Ярослав Кащук (всі помолились за Україну); голова Сокальської районної ради Микола Пасько, котрий наголосив, що цей міні концерт йому дуже сподобався, поділився тим, що молодь все активніше бере участь у таких заходах.

Під час святкування пройшов конкурс малюнкa на асфальті, організований Сокальським будинком дитячої та юнацької творчості (директор Марія Поліщук), виступ духового оркестру (керівник Петро Криштоф), виставки історикокраєзнавчого музею (Василь Волошин) та музею «Людина. Земля. Всесвіт» (Анатолій Покотюк).
Концертну програму, яка згодом відбулася на площі Січових стрільців, для сокальчан підготували учасники художньої самодіяльності району, а також гості з м. Попасна, що на Луганщині. З нагоди Дня Незалежності України в Сокалі відбулося чимало спортивних заходів: спартакіада серед людей з інвалідністю, Кубок Незалежності району з футболу, турніри з волейболу, баскетболу та шахів.

Як сказав президент України Володимир Зеленський, виголошуючи свою промову на Майдані Незалежності: «Усі ми різні, але ми єдині!».

Варто зауважити, що на цих урочистих заходах у Сокалі, починаючи з церкви, завершуючи концертом на площі, було мало людей. Чому така байдужіть до Державного свята? Бути єдиними потрібно і у будні, і у свята.

Павло ДАК.
Фото Василя Сорочука і Юлії Сорочук.