Головна Політика Районна програма «Дороги Сокальщини» під зривом через невиконання своїх обов’язків Службою автомобільних...

Районна програма «Дороги Сокальщини» під зривом через невиконання своїх обов’язків Службою автомобільних доріг у Львівській області

За ініціативою голови Сокальської районної державної адміністрації Романа Токая 20 жовтня була скликана ХХІІІ позачергова сесія Сокальської районної ради VII скликання.
Поки депутати реєструвались в системі електронного голосування «Голос», головуючий виголосив декілька оголошень. Микола Пасько довів до відома як депутатів, так і усіх присутніх, що 17 жовтня на засіданні у Мінську Спільний Моніторинговий Комітет (СМК) затвердив результати першого конкурсу проектів, поданих в рамках ТЦ «Спадщина». СМК прийняв рішення про надання грантів сімнадцяти проектам, відібраним з 146 повних заявок, отриманих на другому етапі конкурсу. У списку переможців є Сокальський район: проект «Bug unites us – creation of two crossborder touristic kayak trails», учасниками якого є партнери з трьох країн (ПольщаБілорусіяУкраїна), а загальний бюджет становить 1285060,25 євро.

Голова Сокальської районної ради подякував депутатам, котрі взяли участь в урочистій сесії з нагоди 75річчя створення УПА та Дня захисника України. Очільники району привітали депутата Романа Шевчука, котрий святкував день народження у міжсесійний період.

Відтак, у сесійній залі зареєструвалось 26 депутатів і вони розпочали роботу із затвердження порядку денного.
Головуючий пояснив, що сесію скликано у зв’язку з прийнятим рішенням Кабінету міністрів України щодо виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціальноекономічного розвитку окремих територій, в тому числі на об’єкти в Сокальському районі. А щоб їх освоїти, необхідно прийняти у районний бюджет, і лише після цього субвенційно передати головним розпорядникам коштів.

На спільному засіданні комісії з питань бюджету районної ради та президії виникла пропозиція заслухати питання про стан виконання Програми «Дороги Сокальщини». Таким чином, до розгляду пропонувалось два питання.

Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2017 рік доповідала начальник фінансового управління РДА Галина Леонова. Вона пояснила, що проектом рішення проводяться уточнення дохідної частини районного бюджету на суму 1 млн. 756 тис. грн. Депутатам надано перелік об’єктів, на які виділяються ці кошти. Це:

– капітальний ремонт приміщення дитячого відділення Сокальської ЦРЛ – 78 тис. грн.;

– капітальний ремонт приміщень (заміна вікон) Волсвинської ЗШ III ступенів с. Волсвин – 100 тис. грн.;

– капітальний ремонт вуличного освітлення в с. Боб’ятин – 145 тис. грн.;

– капітальний ремонт даху дитячої дошкільної установи с. Низи – 55 тис. грн.;

– капітальний ремонт приміщення Народного дому с. Глухів – 25 тис. грн.;

– капітальний ремонт даху Народного дому в м. Великі Мости – 300 тис. грн.;

– капітальний ремонт ДНЗ «Сонечко» (з влаштуванням вертикальної гідроізоляції фундаментів) в смт. Жвирка – 290 тис. грн.;

– капітальний ремонт дитячого навчального закладу с. Переспа Переспівської сільської ради – 273 тис. грн.;

– капітальний ремонт будівлі (заміна даху) та ремонт приміщень ДНЗ «Колосок» с. Поториця – 225 тис. грн.;

– капітальний ремонт приміщення дитячої дошкільної установи, а саме заміна вікон та дверей в ДНЗ с. Реклинець – 135 тис. грн.;

– забезпечення звукопідсилювальним та світловим обладнанням Народного дому с. Сілець – 60 тис. грн.;
– капітальний ремонт Народного дому с. Тудорковичі – 60 тис. грн.

Але згідно з розпорядженням Кабміну по цій субвенції необхідне співфінансування з місцевих бюджетів: для установ районного бюджету – 3%, а для місцевих рад – 1%. Таким чином, проектом рішення районної ради пропонується співфінансування районних установ по об’єктах, на які виділяється субвенція з державного бюджету. Тому для відділу освіти Сокальської РДА пропонується додатково 3 тис. грн. на капітальний ремонт приміщення (заміна вікон) Волсвинської школи. А для Сокальської ЦРЛ – 12 тис. 650 грн. на капітальний ремонт приміщення дитячого відділення ЦРЛ. Ці кошти пропонуються до виділення за рахунок зменшення резервного фонду районного бюджету.
Крім цього виникла потреба провести уточнення показників районного бюджету на два об’єкти, які потерпіли внаслідок буревію (відбувся в ніч на 6 жовтня). А саме – пошкоджено покрівлі будівель Двірцівської амбулаторії і Савчинського народного дому. «Проектом рішення пропонується виділити для цих об’єктів 280 та 100 тис. грн. відповідно», – додала начальник фінансового управління. Однак, так як депутатом обласної ради Сергієм Касяном було подано лист в облраду з проханням виділити кошти з обласного резервного фонду на ці об’єкти, то пропозиція Сокальської РДА полягає в тому, щоб виділити по 50 тисяч гривень на кожен з них.

С. Касян зазначив, що листом до голови обласної ради він просив виділити з резервного фонду 500 тисяч грн. Попри це, звернувся до депутатів районної ради з проханням підтримати пропонований проект рішення і виділити співфінансування, в такому випадку обласна рада буде більш лояльна.
Депутат Микола Поліщук поцікавився, яка робота проведена з виконавцями робіт по цих об’єктах і з виконавцями технічного нагляду, а також які вжиті до них заходи.

Савчинський сільський голова Василь Калька пояснив, що роботи виконані були належним чином. Комісія, яка виїжджала на місце, визначила, що відстань між латами навіть менша, ніж це вимагається. Мурлати були закріплені анкерами в плиту, однак це не завадило негоді підірвати дах разом з кроквами як парашут, догори дригом поставити і протягнути повністю по металопрофілю і зупинитися аж в огорожі школи. На жаль, пошкожень зазнала не лише покрівля Народного дому, але і помешкання жителів (а кожен в себе робить на совість). Тому, звинувачувати виконавця робіт недоречно, вважає сільський голова.

Роман Шевчук поцікавився скільки сільська рада співфінансувала коштів на цей дах у минулому році і чи готова нині дофінансувати роботи по відновленню покрівлі. На що В. Калька повідомив, що левова частка суми на ремонт була якраз від сільської ради і вони готові співфінансувати.
Володимир Пограничний повідомив, що це питання жваво обговорювалося на спільному засіданні комісії з питань бюджету та президії районної ради. А оскільки погіршуються погодні умови, то необхідно якнайшвидше здійснити ремонт покрівлі. Звернувся також до головних розпорядників коштів з проханнямзастереженням, щоб кошти були активно використані, щоб на об’єктах здійснили передбачені роботи, гроші щоб не повернулися у державний бюджет, як це було минулого року. До речі, він наголосив, що ці кошти виділені завдяки народному депутату Олегу Мусію.

Микола Пасько зазначив, що під час спільного засідання депутати дійшли висновку, що потрібно у районі мати кошти на проведення незалежної експертизи різного роду. І на це треба написати відповідну програму.

Роман Монастирський сказав, що у переліку об’єктів немає жодного з досить великої Белзької округи: чи це у зв’язку з тим, що у них відсутні жодні проблеми чи вони не зверталися?
Олег Солодяк запропонував зупинити дискусію, оскільки поступила інформація депутата обласної ради. «Варто проголосувати, бо за нас ніхто цю роботу не зробить, а освоювати кошти потрібно вже сьогодні».

Депутати в цілому підтримали цей проект рішення з поправкою РДА.

Інформацію щодо стану виконання робіт по Програмі «Дороги Сокальщини на 20152017 роки» надав Степан Шевчук. Він розповів про дороги, на яких уже проведені ремонтні роботи та на яких ремонтні роботи ще здійснюються або не розпочинались. На жаль, станом на 20 жовтня по трьох дорогах у районі ремонт ще не розпочатий. Це: Сокаль – Стоянів (на території Тартаківської сільської ради), Тартаків – Княже та на території Жвирківської селищної ради. Більш детально він зупинився на тому, що зроблено за місяць, відколи доповідала Ірина Задолинна. За цей період зроблена дорога Хоробрів – Опільсько (на території Хоробрівської сільської ради), Сокаль – Бояничі (ямковий ремонт), Жвирка – Завишень, Сокаль – Червоноград – Забужжя (на території Опільської сільської ради), Сокаль – Стоянів (на території Переспівської сільської ради). Ремонтні роботи проводяться на дорогах: РаваРуська – Гайок (Двірцівська та Бутинська сільські ради), Шарпанці – Тартаків (Лучицька та Боб’ятинська сільські ради), Скоморохи – Роятин, Варяж – Бояничі.

Петро Андрущак поцікавився: чому не проводяться роботи у Тартакові, адже це була одна з пріоритетних доріг. Ремонт мав розпочатись з 1 жовтня, до сьогодні жодних дій. Юрій Козійчук зазначив: «складається враження, що комусь Тартаків стоїть як кістка в горлі. Минулого року 3 млн. грн. на дорогу Сокаль – Стоянів від Олега Мусія не використали. Цього року 1 млн. 750 тис. грн., а ще Тартаківська сільська рада виділяє. І знову нічого не робиться. Назвіть число, коли буде зроблена дорога, і мені більше нічого не треба». На що С. Шевчук відповів, що в Тартакові складний об’єкт і ніхто не хоче за нього братися. Сергій Ходор звернув увагу на ремонт дороги Скоморохи – Роятин, де роботи здійснюються неякісно. Два місяці тому відбулось фрезерування, усе залишили на узбіччі. Зараз зайшов грейдер і усі ці відходи загорнули на полотно, яке було зафрезероване.

Свої думки також висловили Ярослав Гаврилів, Олег Солодяк, Євгенія Плетінка, Роман Волос, Ігор Плечінь, Олег Іванчина. Підсумовуючи, голова районної ради Микола Пасько сказав: «Нас не чують…»

Під час сесії депутати внесли наступну поправку до проекту рішення: «Звернутись до Львівської ОДА, Служби автомобільних доріг у Львівській області з приводу реальної загрози невиконання Програми «Дороги Сокальщини на 20152017 роки» та термінового вжиття заходів щодо її виконання».

На цьому завершено позачергову сесію Сокальської районної ради.

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.