Головна Політика Сокальчани висловились проти захоронення львівського сміття на території міста

Сокальчани висловились проти захоронення львівського сміття на території міста

21 квітня у Львівській ОДА керівники Львова, області та мери 20 міст (серед них міський голова Сокаля) підписали Меморандум про співпрацю щодо прийому львівського сміття на полігони області. Згідно з ним Сокаль мав би приймати щодня 30 тонн сміття зі Львова.Та нагадаю, що депутати міської і районної рад на сесіях прийняли рішення не приймати сміття з обласного центру. Тому питання щодо можливості розміщення на сокальському сміттєзвалищі твердих побутових відходів, які утворюються у Львові, винесли на громадське обговорення.

26 травня в приміщенні районного Народного дому зібралось близько семидесяти осіб. Сокальський міський голова Вадим Кондратюк пояснив значення Mеморандуму. У випадку, якщо м. Сокаль прийматиме сміття зi Львова, то буде виділено додатково 1 млн. грн. на ремонт об’їзної дороги міста, закуплено спецавтомобіль для збору твердих побутових відходів вартістю 2 млн. грн.; бульдозер з відвалом – 2 млн. грн.; сміттєсортувальний комплекс – 5,5 млн. грн. і на рекультивацію сміттєзвалища (2 млн. грн.).

За інформацією від КП «Сокальжитлокомунсервіс» згідно з попередніми замірами орієнтовна ємність сокальського звалища твердих побутових відходів складає 27 тисяч тонн. В середньому на добу у Сокалі збирається 30 т сміття, в рік – близько 10 тис. т. Тож це сміттєзвалище зможе приймати сміття тільки 23 роки.

До міста повторно звернулася Львівська міська рада і обласна адміністрація з проханням розглянути можливість прийому сміття з Львова.

До присутніх звернувся директор департаменту розвитку та експлуатації житловокомунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. Він розповів, що оголошено конкурс на будівництво двох заводів (Миколаївський і Дрогобицький райони), які прийматимуть сміття з усієї області. До 1 червня буде визначено два інвестори, котрі будуватимуть їх. Закликав сокальчан допомогти Львову.

Детальніше про стан сокальського сміттєзвалища ще раз розповів керівник КП «Сокальжитлокомунсервіс» Валерій Демидюк.

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури м. Львів Олександр Одинця зазначив, що «підписуючи Меморандум, фактично ми звертаємося до вас з проханням про тимчасову допомогу». Робота по цій проблемі ведеться як в місті, так і в області.

Сокальчан цікавила проблема контролю кількості завезеного сміття, оскільки ваг немає, а якщо ж все таки прийматимемо, то через рік у нас виникне така ж ситуація.

Присутні пояснювали, що проблему львів’ян розуміють. Однак, вони самі значною мірою в цьому винні. Уже давно повинні були зібратися і повпливати на владу міста, заставити продумати цю ситуацію ще задовго до її виникнення. Мільйонне місто і не може вплинути на міську раду?

Все що нам обіцяють це, звичайно, добре. Та сокальчани не вірять обіцянкам: «ви прийміть сміття, а ми зробимо».

У підсумку вирішено рекомендувати сесії міської ради не давати дозвіл на розміщення на сокальському сміттєзвалищі твердих побутових відходів, які утворюються у Львові, а Сокальському міському голові відкликати свій підпис під Меморандумом, укладеним між владою Львова, області та містами Львівщини про прийом львівського сміття.

Юлія СОРОЧУК.