Головна Політика СПІЛЬНО РЕАЛІЗОВУЮТЬ ПРОЕКТИ

СПІЛЬНО РЕАЛІЗОВУЮТЬ ПРОЕКТИ

Делегація Сокальської районної ради з робочим візитом 17 січня побувала в Замойському повіті (Польща). У її складі були голова районної ради Микола Пасько, заступник голови районної ради Василь Бойко, депутат районної ради Василь Сорочук, головний спеціаліст з інформаційних технологій районної ради Ганна Бродюк, начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галина Леонова. Представники нашого району зустрілись із новообраним старостою Замойського повіту Станіславом Гречком, віцестаростою Вітольдом Маручем та іншими посадовими особами.

Зустріч відбулась в рамках реалізації спільного міжнародного проекту «Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) і Сокальському (Україна) у поєднанні з промоцією екологічних проектів» (Програма транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 20142020»). Згідно з проектом, у Жвирківській селищній, Опільській та Савчинській сільських радах будуть капітально відремонтовані три комунальні дороги. Аналогічні роботи проведуть і на певному відтинку дороги у Замойському повіті. Розмір гранту Європейського Союзу для дорожнього проекту – 2 025 509,74 євро, з них грант ЄС для України – 265 119,39 євро.

Учасники зустрічі обговорили стан реалізації вищеназваного проекту, терміни його виконання, механізм оплати ремонтних робіт.

Очільник районної ради Микола Пасько повідомив, що Сокальський район спільно з польськими та білоруськими партнерами у 2018ому став переможцем ще у двох проектах в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 20142020». Це туристичний – «Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів» і медичний – «На допомогу. Підвищення доступності медичних послуг в надзвичайних ситуаціях через співпрацю служби екстреної медичної допомоги в прикордонному районі Польщі, Білорусі та України».

М. Пасько порушив проблему закриття пішого переходу УгринівДолгобичів. Староста Замойського повіту Станіслав Гречко пообіцяв обговорити це питання з керівництвом Люблінського воєводства.

Під час зустрічі присутні також обмінялись пропозиціями щодо подальших можливих напрямків співпраці в галузі культури та освіти. Зокрема, староста Станіслав Гречко запропонував надати можливість дітям старшого віку здобувати освіту у польських школах, а голова районної ради Микола Пасько запропонував погодити календарний план проведення культурних заходів для участі в них творчих колективів та молоді як з польської, так і української сторони.

На завершення голова Сокальської районної ради Микола Пасько подякував за дружній прийом і запросив польських партнерів Замойського повіту відвідати Прибузький край.

Наш кор.