Головна Політика В Сокалі відбулася нарада голів та секретарів місцевих рад, яку вів голова...

В Сокалі відбулася нарада голів та секретарів місцевих рад, яку вів голова РДА Ігор Дацюк

ПРО ВЕСНЯНИЙ ПРИЗОВ, КОРОНАВІРУС ТА ІНШЕ

5 березня відбулася нарада голів та секретарів місцевих рад, яку вів голова РДА Ігор Дацюк. У вступному слові го­лова районної ради Микола Пасько розповів присут­нім, що у Львові відбулись публічні обговорення змін до Консти­туції України за участю представників Міністерства розвитку громад та територій України, народних депутатів від Львів­щини, громадських організацій, представників об’єднаних територіальних громад, районних рад та райдержадмініс­трацій, науковці, експерти у сфері конституцій­ного права. Сокальщину представляв заступник голови Сокальської райради Василь Бойко. Серед найбільш обго­ворюваних питань – розмежування повноважень органів державної влади і органів місцевого самоврядування, врегулювання державного нагляду за рішеннями органів місцевого само­врядування. Очільник районної ради звернувся до керівни­ків міс­цевих рад з проханням зосередити увагу на пріори­тетних інтересах громад, завершенні мікропроєктів, а також на вирішеннi тих завдань, які перед органами міс­цевого само­врядування ставить час. Зокрема, це децентра­лізація, ремонт доріг, виконання бюджету, реформування закладів освіти, медицини та інше.

Про зміни у вчиненні нотаріальних дій присутніх поінфор­мувала приватний нотаріус Вікторія Ніткевич, наголосивши на основних аспектах нового законодавства.

Військовий комісар Сокальського РВК Любомир Бродюк вів мову про підготовку до весняного призову на строкову військову службу, який розпочнеться з 1 квітня й триватиме до 30 червня ц. р. Він звернувся до сільських голів, які є військовозобов’язані, стати прикладом для громадян й пройти військово-лікарську комісію, а також наголосив, що обов’язком місцевих рад є оповіщення та забезпечення їх прибуття до військкомату. Окрім того, вони повинні сприяти набору громадян на службу за контрактом. Однак не усі керівники усвідомлюють свою відповідальність за це. Тож тут є певні недопрацювання: підлягало оповіщенню 1247 громадян, а з’явилося 654. Щодо інших 593 осіб, які не були оповіщені, матеріали передані в поліцію. Л. Бродюк зазначив, що найгірша ситуація з оповіщенням в Угнівській, Белзькій міських, Волицькій, Волсвинській, Стенятинській, Тартаківській сільських радах. Доповідач повідомив, що минулого призову призвали до війська 33 особи, а цього планують 46, які служитимуть півтора року. Військовий комісар запев­нив, що в зону проведення операції об’єд­наних сил вони не потраплять, а також нагадав, що почес­ний обов’язок кожного мужчини захищати свою Батьківщину.

Про нову небезпечну хворобу – коронавірус, епідемія якої загрожує світу, а також про вжиття заходів протидії поши­рення випадків захворювання COVID – 19 у Сокаль­ському районі вели мову в. о. завідувача Червоноградського міськра­йонного відділу ДУ «Львівський обласний лаборатор­ний центр МОЗ України» Людмила Гіль та лікар-інфекціоніст КНП СРР ЛО «Сокальська центральна районна лікарня» Ярослав Ворона. Доповідачі розповіли про ознаки та сим­птоми коронавірусу, як розпізнати це захворювання і як можна захистити себе, щоб не заразитись та відповіли на запитання.

Начальник відділу безпеки середовища життєдіяльності управління держпродспоживслужби Мирослава Опаровська ознайомила присутніх із нововведеннями у законодавстві про питну воду та водовідведення.

Начальник відділу Сокальського бюро правової допомоги Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ольга Пирська акцентувала увагу на змінах в заповнені електронних декларацій 2020 року, зокрема на переліку відомостей, які декларант має подавати про себе і членів сім’ї.

Наостанку начальник фінансового управління Сокаль­ської РДА Галина Леонова проаналізувала виконання бюджету району за 2019 рік у розрізі основних доходів та видатків по бюджетах місцевих рад, порівнювала їх. Опісля розповіла про виконання бюджету Сокальського району за два місяці 2020 року.

Любов ПУЗИЧ.