Головна Політика ВІДСТОЮВАТИ СВОБОДУ І ДЕМОКРАТІЮ

ВІДСТОЮВАТИ СВОБОДУ І ДЕМОКРАТІЮ

Голови Червоноградського та Сокальського партійних осередків ПП «Європейська Солідарність» Петро Остапюк та Олег Фенчин, депутати  Сокальської міської та Червоно­градської районної рад від ПП «Європейська Солідарність» та тисячі патріотів України – ветерани, волонтери, активісти, партійці «ЄС», не­байдужі громадяни, які з’їха­лись із всієї України, зібрались біля Печер­сь­кого суду, щоб підтримати п’ятого Президен­та України, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка, проти яко­го влада Зелен­ського влаштувала політично вмотивовану справу. Активісти наголошува­ли на неприпус­тимості політичних репресій і го­тові відстою­вати правду та європейські цін­ності, під­кресливши, що українське сус­пільство не допустить руйнування демократії в державі та відверте невігластво щодо за­конів України.

Печерський районний суд не зміг обрати запобіжний захід п’ятому президенту Украї­ни, народному депутату Петру Порошенку. Зокрема, після 5 годин судді Олексія Соко­лова (його у свій час призначив сам Поро­шенко) у нарадчій кімнаті відповідне рішення оголосив секретар суду. Зокрема, суд оголо­сить рішення 19 січня о 14:00 год. Після такого оголошення нардепи «ЄС» і Порошенко заспівали в залі колядку. Політик в оточенні нардепів «Євросолідар­ності» та адвокатів покинув суд і пішов до людей, котрі весь день стояли біля будівлі на його підтримку. Він подя­кував активістам і сказав, що розраховує побачити їх біля суду 19 січня.

Як пояснили представники обвинувачення, П. Порошенка потрібно взяти під варту, бо він нібито може впливати на хід справи і свідків, якщо буде на свободі.

Обвинувачення вимагало запобіжний захід у вигляді три­мання під вартою упродовж двох місяців з альтернативою застави в 1 мільярд гривень.

Натомість адвокати попросили суд відмовити прокурорам у клопотанні, зважаючи, що Петро Порошенко прибув доб­ровільно на засідання суду, тому точно не ухиляється від розгляду справи. Вони також наполягають, що Порошенко не є підозрюваним, бо належним чином не повідомлений про підозру.

Зауважимо, що під час засідання і прокурори, і суддя говорили дуже тихо. На фоні мітингу, який відбувався на вулиці на підтримку Порошенка, їх практично не було чути ні адвокатам, ні журналістам.

Петро Порошенко у судовому засіданні зазначив, що влада прийняла рішення призначити йому безкоштовного адвоката, позбавивши Новікова та пана Голованя обов’язків його адвокатів. За його словами,  безкоштовний адвокат вийшов і сказав, що це провакація влади і він у цій прово­кації, безумовно, не буде брати участі. Натомість прокура­тура і ДБР заявили, що нічого про це не знають.

Учасникам багатотисячного мітингу, які приїхали на за­хист Порошенка, сказали готуватись до будь-якого сценарію.

Зокрема, депутат Сокальської міської ради Микола Пась­ко про підсумок понеділка, сказав, що «зірвано бездарний сценарій влади: картинки для зеканалів не вийшло. Чи не вперше в післямайданний період було зібрано в столиці всі регіони України. Ми почали відроджувати відчуття гор­дості за свій народ».

Як відомо, у грудні 2021 року Державне бюро роз­слідувань оголосило Петру Порошенку підозру у держзраді та сприянні терористичним організаціям. Петра Порошенка та інших фігу­рантів підозрюють у тому, що вони за державні кошти купували в ОРДЛО вугілля. За даними слід­ства, протягом 2014-2015 років окупаційній владі було передано понад 200 млн. грн., усього ж схема коштувала держбюджету близько 1,5 млрд. грн.

На початку січня Печерський суд наклав арешт на майно Поро­шенка.

Уранці 17 січня 2022 року Поро­шенко прилетів з Варшави (Поль­ща) до Києва і прийшов на судове засідання в Печерському районно­му суді Києва. Правда, на митному контролі у Порошенка забрали пас­порт. Пізніше експрезиденту все ж його повернули і він зміг перетнути кордон. За його словами, паспорт у нього вилучили нібито для того, щоб «встановити його особу».

ДБР під час обрання запобіжного заходу Порошенку опублікувало обставини та деталі функціонуван­ня злочинної схеми постачання впродовж 2014-2015 років вугілля із тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним органі­заціям «ЛНР» та «ДНР» групою громадян України.

Підготував Василь СОРОЧУК.