Головна Політика Завершила роботу XIX сесія VII скликання Сокальської районної ради

Завершила роботу XIX сесія VII скликання Сокальської районної ради

Депутати затвердили технічну документацію про нормативну грошову оцінку земель несільськогосподарського призначення; нормативну грошову оцінку земель несільськогосподарського призначення; надали дозвіл на оренду приміщень та заслухали інформацію про проведення інвентаризації та якісного стану меліоративних споруд і каналів у Сокальському районі та встановлення їх балансоутримувачів. Доповідали Сергій Бермес, Тарас Кравчук і Олег Тарасюк.

Дискусійними видались питання по освіті. Першим розглядали «Про перейменування Сокальської гімназії імені Олега Романіва Сокальської районної ради в Сокальський навчальновиховний комплекс «Загальноосвітня школа ІІІІ ст. – гімназія» імені Олега Романіва Сокальської районної ради». Начальник відділу освіти РДА Роман Монастирський пояснив, що створюється початкова школа, в якій з 1 вересня планується набрати перший клас. А так, як запроваджений на базі Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №4 проект «Інтелект України» виправдав усі сподівання, то й у найкращому закладi освіти району вирішено працювати за цією програмою. Щодо самої назви «гімназії», то відповідно до майбутньої реформи освіти такого статусу у новому проекті Закону про освіту не передбачається.

Заступник голови районної ради Василь Бойко звернув увагу депутатів на наступний нюанс. Минулого року згідно з постановою Кабінету міністрів, на басейн школи-інтернату було виділено 1 млн. грн. Однак, через помилку, допущену в назві закладу, кошти не освоїли. Така ж ситуація на цей момент із Сокальською гімназією. Цього року обласна рада прийняла програму на підтримку розвитку освіти Львівської області. На зміцнення матеріальнотехнічної бази Сокальської гімназії цим рішенням передбачається 800 тис. грн. І запропонував відтермінувати прийняття цього рішення допоки не будуть освоєні кошти. Тому воно не набрало необхідної кількості голосів.

Далі депутати розглядали питання «Про створення опорної школи на базі Великомостівської ЗШ IIII ступенів.
Начальник відділу освіти, депутат Р. Монастирський пояснив, що вже надійшло 823 тисяч грн. для школи на матеріальнотехнічне забезпечення як опорній. А вразі не надання статусу школа не зможе їх освоїти.

Проте і тут не обійшлось без дискусій. По суті ніхто з депутатів не сумнівається, що Великомостівська школа буде опорною у майбутній ОТГ. У поправці Василя Бойка виписана процедура, яка повинна прийматись рішенням по опорній школі відповідно до Постанови Кабміну. За словами автора поправки, ця процедура не була дотримана. Конкурс, як засновник, повинна проводити районна рада. А проект рішення поданий некоректно. Він зазначив, що при необхідності буде скликана позачергова сесія по цьому питанню.

Микола Пасько також додав, що конкурс, який проводився у 2016 році – це обласний конкурс на найкращий проект опорної школи. Думками з цього питання поділилися Ігор Хом’як, Оксана Береза, Олег Кожушко, Ярослав Гаврилів. Була поправка ще від РДА.

У результаті тривалих перемовин депутати в цілому не підтримали цей проект рішення з поправками, хоча за основу проголосувало 29 присутніх у залі. Поправка В. Бойка – «за» – 16, поправка РДА – за» – 13, в цілому – «за» – 14.
Далі сесія надала дозвіл на списання медичного обладнання (два електрокардіографи Юкард100, введених в експлуатацію у 2006 і 2010 роках), доповідав головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед. А також затвердила програму «Національнопатріотичного, військовоспортивного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних силах України на 20172020 роки». Як зазначив військовий комісар Сокальського РВК Микола Лисак, це є перший крок до виховання громадської свідомості молоді.

Сесія затвердила Програму збереження пам’яток історії та монументального мистецтва Сокальського району на 2017 рік (доп. начальник відділу культури Мирослава Михайлюк). І позитивно також прийняла рішення з поправкою В. Бойка щодо питання «Про створення та затвердження статуту Сокальської дитячоюнацької спортивної школи «Буг» Сокальської районної ради»•(доп. Тарас Кравчук і Андрій Мандрик).

Депутати затвердили:

– міжбюджетні угоди на 2018 рік про передачу видатків по наданню медичної допомоги мешканцям Сокальського району в медичних закладах Львова на суму 292000 грн., Червонограда – 1690000 грн. (доп. начальник фінансового управління РДА Галина Леонова). Свої думки висловили Микола Поліщук, Ігор Хом’як, головний лікар ЦРЛ Роман Швед.

– Статут «Сокальський районний народний дім» Сокальської районної ради Львівської області в новій редакції;

– технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 18,9303 на території Телязької сільської ради (за межами населеного пункту) сільськогосподарського призначення для продажу права оренди на земельних торгах для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Сесія погодила оголосити ботанічною пам’яткою природи місцевого значення тюльпанове дерево на території Варязької сільської ради та липу Пресвятої Богородиці на території Великомостівської міської ради.

Також внесено зміни в Програму пропагування Сокальського району на території України та за кордоном: культурний розвиток Сокальського району у 2017 р.
Взято до відома інформацію про використання коштів на капітальні видатки у 2017ому та надання планівграфіків виконання робіт.

Прийнято звернення до апарату Верховної Ради України щодо усунення розбіжностей в назві сільської ради шляхом внесення змін до реєстру ВРУ «України: Адміністративнотериторіальний устрій» в частині визнання законною назвою Тудорковицька сільська рада Сокальського району. (Проблема в тому, коли до ВРУ звернулись з проханням про призначення виборів сільського голови в цій сільській раді, проте в реєстрі ВР такої назви не виявили, натомість записано «Тудорковичівська сільська рада». Через те оголосити вибори парламент не зміг).
Начальник відділу ЖКГ, цільових програм та інфраструктури Сокальської РДА Степан Шевчук надав інформацію «Про виконання районної програми «Дороги Сокальщини».

За надану допомогу захисникам Вітчизни громадський активіст Олег Чепіль (громадська організація «Народне слово – Закон») вручив подяки заступнику голови районної ради Василю Бойку, директору ПАФ «Білий Стік», депутату Олегу Іванчині, фермеру, депутату Михайлу Веклину. Нагороджений нею й директор ТзОВ «Сотеко» Сергій Костюк.

Голова фракції «Батьківщина» Олег Кожушко поділився враженнями від поїздки у м. Перемишль (Польща), де проходив міжнародний фестиваль «У ніч на Івана Купала». На ньому виступали і сокальчани. Наш район представляли колективи «Метаморфози» та «Забавлянка». Під час фестивалю учасники оглянули історичні куточки міста та відвідали відомий Український народний дім. За словами депутата О. Кожушка, об’єднання українців у Перемишлі прагне читати та мати українську книгу. Тому попросив усіх підтримати акцію «Українська книга» для Українського народного дому у Перемишлі. Голова районної ради Микола Пасько запропонував україномовну літературу приносити у редакцію часопису «Голос знад Бугу».

Юлія СОРОЧУК.