Головна Політика Звіт про роботу депутатської фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» в Сокальській...

Звіт про роботу депутатської фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» в Сокальській районній раді за 2017 рік

До депутатської фракції «Батьківщина» в Сокальській районній раді входять чотири депутати. Голова фракції Олег Кожушко також є у складі постійної комісії з питань бюджету, соціальноекономічного розвитку та інвестицій; заступник голови фракції Богдан Красько працює в постійній комісії з питань євроінтеграції, взаємодії з місцевими радами, децентралізації, регламенту, депутатської етики, законності та взаємодії зі ЗМІ; секретар фракції Василь Сорочук – у складі постійної комісії з питань промисловості, інфраструктури, комунального майна та підприємництва; член фракції Олег Іванчина працює в постійній комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій. Крім того, голова та секретар фракції постійно виносять резонансні та найзначущі питання порядку денного сесій на розгляд бюро Сокальської районної організації політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», до складу якого вони входять.
Протягом 2017 року відбулося десять сесій Сокальської районної ради, з них три – позачергові та одна – урочиста. Загалом на 16 пленарних засіданнях розглянуто понад 200 різноманітних питань. Відповідно перед сесіями проводили засідання депутатських комісій, президії та фракції, на яких розглядали питання порядку денного сесій, та приймали необхідні рішення з тих чи інших питань розвитку Сокальського району.
Депутатами та фракцією «Батьківщина» протягом року подавалися до районної ради численні депутатські запити та звернення. Всі вони були підтримані районною радою. Велике спасибі за розуміння колегамдепутатам та апарату ради за підготовку.
Найважливіші з них: щодо недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель (одноголосно підтримано радою двічі, в квітні та грудні); щодо перегляду орендних ставок на тваринницькі господарські двори, щодо нагородження Почесною грамотою Міністерства культури начальника відділу культури РДА Мирослави Михайлюк; щодо представлення до почесного звання заслужений працівник фізичної культури та спорту України марафонця Василя Тетерка; щодо присвоєння звання Герой України Василю Макуху (посмертно); щодо передачі будівель і споруд копальні «Візейська» у власність територіальної громади с. Сілець та можливих негативних наслідків її ліквідації, щодо питань екологічної безпеки та стану автомобільних доріг загального користування; щодо виділення коштів на покращення функціонування діючих об’єктів галузей освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, а також спорудження нових, численні соціальні звернення тощо).
Окремо хочу згадати про те, що фракція «Батьківщина» була ініціатором скликання урочистої сесії районної ради на честь святкування 75ої річниці створення Української Повстанської Армії. На цій сесії, яка проходила в районному Народному домі, вшанували почесними нагородами кілька десятків наших, на жаль, забутих славних земляків – загиблих у боротьбі за Україну Провідників ОУН та УПА (дивись Мартиролог полеглих Героїв ОУНУПА), а також ще живих ветеранів визвольних змагань (пізніше, згідно з прийнятою програмою, кожному з них було надано матеріальну допомогу в розмірі 1000 грн.). Велика подяка від імені громади Сокальським районній раді та райдержадміністрації за організацію та проведення цього величного для всіх українців свята. Ось що дійсно об’єднує громаду в єдине ціле!
Окремо необхідно зупинитися на законотворчій роботі нашої фракції. Депутати виступали ініціаторами і співавторами, а також підтримували під час голосування багато прийнятих районною радою місцевих програм та проектів рішень, зокрема, програм:
– національнопатріотичного, військовоспортивного виховання та підготовки молоді до служби у Збройних Силах України (гра «СокілДжура»);
– «Дороги Сокальщини» (до речі, єдиний район в області, який прийняв таку програму, на її реалізацію скеровано майже 20 млн. грн.);
– виплати одноразової адресної допомоги громадянам району;
– збереження об’єктів культурної спадщини в районі (дерев’яні та інші церкви, культові споруди);
– збереження пам’яток історії та монументального мистецтва району (зокрема, паспортизація пам’ятників та меморіалів); програми пропагування Сокальського району на території України та за кордоном (згідно з якою були виготовлені книжки та буклети до ювілеїв наших славних земляків Віктора Матюка, Василя Макуха, Андрія П’ясецького, а також Героя України В’ячеслава Чорновола).
Окремо зупинюся на одному із заходів, рішення про проведення якого було прийняте з ініціативи фракції «Батьківщина»: про відзначення у Сокальському районі 70х роковин з часу проведення польською владою операції «Вісла» – примусових депортацій українців з українських етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Підляшшя та Холмщини (28.0412.08.1947р.).
Всі, мабуть, пам’ятають про цей сумносвятковий захід за с. Тудорковичі, біля р. Західний Буг, де встановлено єдиний (!) в Україні пам’ятник нашим землякам – жертвам депортацій… До нас, депутатів, підходили старші люди і зі слізьми на очах дякували за збереження історичної пам’яті… Такі події не забуваються!
І знову висловлюю подяку від громади Сокальським районній раді та райдержадміністрації за організацію та проведення цього заходу. Потрібно, друзі, проводити заходи, які об’єднують людей, а не навпаки!
Не можу не згадати й презентацію виставки «Трагічні скрижалі української науки» в Сокальській Малій академії наук за участю професора Василя Шендеровського, де серед інших двоє вчених – вихідців зі Сокальщини: фізик і математик Ігор Богачевський та історик Матвій Яворський, і погруддя отцякомпозитора Віктора Матюка, встановлене в Сокальській дитячій школі мистецтв, і видані власними силами книжки видатних діячів Української революції 19171921 років: полковника Євгена Коновальця – «Причинки до історії Української революції», Миколи Міхновського – «Самостійна Україна», Симона Петлюри – «Московська воша», а також придбані згідно з програмою українські книги, які були передані під час міжнародного фестивалю «Сокальські візерунки» Українському народному дому в м. Перемишль. Всі ці добрі справи реалізовані за ініціативи та завдяки матеріальній підтримці депутатівчленів фракції «Батьківщина», а також з допомогою багатьох добрих людей та релігійних громад. За що велика їм усім подяка!
Звітуючи перед громадою, не можу не згадати ще один важливий момент в діяльності фракції «Батьківщина». Як всі ви пригадуєте, у 2016 році стали очевидними негативні тенденції в розвитку Сокальського району і ми цей рік закінчили з вкрай поганими результатами діяльності. Оскільки, згідно з чинним законодавством, районна рада делегує повноваження райдержадміністрації, то, відповідно до закону, на лютневій сесії заслухали звіт голови Сокальської РДА і дали йому принципову оцінку. Всі мабуть пам’ятають, що Сокальська районна рада висловила недовіру тодішньому голові РДА. Через місяць Президент звільнив його зі займаної посади. І, чесно кажучи, наша фракція абсолютно не шкодувала про зроблений вибір. Справи в районі після нашого спільного рішення пішли на краще, виконавча влада стала більш відповідальною і позитивні результати не заставили на себе довго чекати.
Також щиро вдячний моїм колегамдепутатам за активну участь у зборі підписів громадян Сокальського району під вимогою щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення.
Декілька слів про прийом громадян депутатами від партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина». Колеги постійно здійснюють прийом у своїх виборчих округах, адже всі вони мажоритарники. Також прийом громадян проводиться у громадській приймальні Сокальської районної організації політичної партії «ВО «Батьківщина» за адресою: м. Сокаль, вул. В. Стуса, 1а, тел. 22793, email:sokal@batkivshchyna.lviv.ua
У 2017 році депутати фракції «ВО «Батьківщина» надали одноразову матеріальну допомогу 34 громадянам на загальну суму сорок тисяч гривень.
Активні наші депутати і в громадськополітичному житті району, зокрема: надають посильну допомогу військовослужбовцям АТО, церковним громадам, допомагають в організації культурномасових заходів, постійно в контакті зі своїми первинними партійними організаціями, проводять відповідну роз’яснювальну роботу щодо необхідності створення об’єднаних територіальних громад на території Сокальського району.

Олег КОЖУШКО,•голова фракції «ВО «Батьківщина» в Сокальській районній раді.
НЕ ШКОДУЄМО ЗА ЗРОБЛЕНИЙ ВИБІР