Головна Право Звітує Червоноградська прокуратура

Звітує Червоноградська прокуратура

Сокальським відділом Червоноградської місцевої прокуратури впродовж 12 місяців 2016 року вживались організаційнопрактичні заходи щодо покращення прокурорської діяльності, реального усунення порушень законів, поновлення інтересів держави, забезпечення правопорядку, протидії та профілактики злочинів, притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності, відновлення довіри населення до органів прокуратури, що дало позитивні результати.
Зокрема, забезпечено реалізацію принципу публічності та прозорості діяльності прокуратури. З цією метою в 2016ому здійснено понад півсотні виступів та публікацій в місцевих електронних та друкованих засобах масової інформації. Налагоджено тісну співпрацю з громадськістю, роз’яснювальну роботу щодо наявних повноважень органів прокуратури в період конституційних та законодавчих змін.
Вдалося стабілізувати криміногенну ситуацію в районі, як наслідок – зменшилась кількість зареєстрованих злочинів на 142, або на 9,25%, кількість вчинених корисливих злочинів, зокрема, крадіжок (455 проти 503), грабежів (12 проти 15), поменшало шахрайств (з 114 у 2015 році до 81 в 2016 році), хуліганств (15 проти 28), не вчинено жодного вбивства (в 2015 р. – 2). Покращився стан розкриття злочинів на території району, при цьому досягнуто показника вище середнього по області.
Вказаному, зокрема, сприяли проведені місцевою прокуратурою впродовж року 2 координаційні наради керівників правоохоронних органів, розроблені та реалізовані за результатами проведення таких заходи. Також це більше 100 проведених оперативних нарад з участю працівників відділення поліції.
Упродовж 2016 року прокурорами здійснювалось процесуальне керівництво у понад півтори тисячі кримінальних проваджень, розпочатих у поточному році, а загалом у більше 2 тис. За цей період закінчено 1261 кримінальне провадження або 56,1%. До суду скеровано понад півтори сотні кримінальних проваджень з обвинувальними актами, з яких 15 з угодою про примирення між потерпілим та підозрюваним та 3 з угодою про визнання винуватості.
Взято понад 200 участей в суді в порядку кримінального, та близько 60 – в порядку цивільного судочинства.
За ефективного підтримання державного обвинувачення, судом постановлено рішення стосовно 117 обвинувачених.
Забезпечено відшкодування шкоди завданої кримінальними правопорушеннями в розмірі 198 тисяч гривень.
В ході здійснення нагляду за додержанням законів органами які проводять досудове розслідування прокурорами надано близько 400 письмових вказівок слідчим, скасовано понад 70 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень, особисто проведено прокурорами майже півсотні слідчих дій, скеровано більше 30 листів про усунення порушень закону, в тому числі при проведенні досудового розслідування, керівництву Сокальського відділення поліції та 14 – керівництву ГУ НП у Львівській обл.
Також місцевою прокуратурою продовжується приділятись особлива увага щодо виявлення та запобігання адміністративним корупційним правопорушенням. Зокрема, в минулому році складено протокол про вчинення корупційних адміністративних правопорушень у бюджетній сфері, прокурорами забезпечено участь в розгляді судом 9 корупційних протоколів, в тому числі щодо депутатів та голови однієї з сільських рад району, які приймали рішення в умовах конфлікту інтересів при голосуванні за виділення собі чи близьким родичам земельних ділянок. В порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» внесено 39 подань.
Впродовж 2016 року проведено комплексні перевірки Сокальської виправної колонії №47 та ізолятора тимчасового тримання Сокальського відділення поліції. Внесено 9 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 3 службові особи, скасовано 2 незаконні рішення комісії установи.
Внесено 7 подань в порядку ст. 539 КПК України про заміну штрафу на інший вид покарання, які судом задоволено. Зареєстровано 8 кримінальних проваджень за фактами ухилення від сплати штрафу, 6 з яких скеровано до суду з обвинувальними актами.
Особлива увага надається стану додержання вимог законів при провадженні досудового розслідування у кримінальних провадженнях стосовно неповнолітніх. Так, впродовж 12 місяців 2016 року 7 неповнолітніми вчинено 6 злочинів. Стосовно 1 неповнолітнього обирався запобіжний захід у виді домашнього арешту.
Реалізуючи представницькі повноваження впродовж 2016 року прокуратурою скеровано до суду 15 позовів (13 з яких в інтересах держави) на загальну суму 96 тис. грн. На цей час судом розглянуто та задоволено 12 позовів на суму 60 тис. грн., реально виконано рішень суду на 24 тис. грн. Робота на вказаному напрямку триває.
Упродовж 2016 року розглянуто 584 звернення, з яких у 308 надано роз’яснення, 10 задоволено, решту звернень направлено за належністю в інші відомства. Більшість звернень надійшли до місцевої прокуратури поштовим зв’язком, понад 100 прийнято прокурорами на особистому прийомі. Забезпечено прийняття та реєстрацію електронних звернень.
Робота щодо зміцнення стану законності на території району триває.
Ярослав ГАРАСИМЧУК, заступник керівника Червоноградської місцевої прокуратури.