Головна Свято Хлівчани відсвяткували День села – 600 років відтоді, як в історичних документах...

Хлівчани відсвяткували День села – 600 років відтоді, як в історичних документах вперше з’явилася згадка про цей населений пункт

У суботу, 10 серпня, день села урочисто відзначили у Хлівчанах. Цього року минає 600 років відтоді, як в історичних документах вперше з’явилася згадка про цей населений пункт. Піснями, танцями, конкурсами, веселими розвагами святкували цю подію місцеві мешканці та запрошені гості.

Привітати Хлівчани з такою поважною датою приїхали заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко, начальник відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігії Руслана Антонюк, директор «Центру з обслуговування закладів освіти Сокальського району» Микола Мисак.

Розпочались урочистості молебнем біля фігури Божої Матері. З вітальним словом до присутніх звернулись місцеві священнослужителі Федір Магора та Андрій Красильников, Хлівчанський сільський голова Іван Русин. Старожил села Теодор Матвій зробив короткий екскурс в історію Хлівчан.

Не з пустими руками приїхав привітати ювілярів і заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко. Він вручив грамоти колективу Хлівчанської сільської ради та окремим мешканцям села за активну громадську позицію, подарував книги місцевій бібліотеці, а громаді – ікону. Вітаючи присутніх від імені голови Сокальської райради та депутатського корпусу, Василь Бойко наголосив: «Село Хлівчани відоме своїми трудовими досягненнями, щирими і працьовитими людьми та історичними надбаннями. 600 років – це дата, коли можна говорити і про певні напрацювання, здобутки і традиції. Мені приємно зазначити, що тут живуть активні і талановиті люди, які вміють працювати і відпочивати».

Завершилась урочиста частина святковим концертом, який був підготовлений місцевими художніми колективами. Він ще раз засвідчив, наскільки багата сокальська земля талантами. Глядачі із захопленням зустрічали кожен концертний номер і проводжали артистів щирими оплесками.

Ганна БРОДЮК.
Фото автора.