Головна Свято На площі Січових стрільців у Со­калі 21 травня відбулося Свято Ге­роїв. Фото

На площі Січових стрільців у Со­калі 21 травня відбулося Свято Ге­роїв. Фото

«ВОЛЯ ДІСТАЄТЬСЯ В БОРОТЬБІ…»

На площі Січових стрільців у Со­калі 21 травня відбулося Свято Ге­роїв. Розпочалось воно урочистим походом чот від катедрального хра­му св. ап. Петра і Павла на площу Січових стрільців.

Представники Сокальського осе­редку молодіжної організації «Пла­ст» внесли Державний прапор України.

Ведучі заходу Сергій Гето та Со­фія Марущак наголосили, що «у кожного з нас із ним свої рахунки, а в України – особливі. Більше 350-ти років на шляху боротьби за не­за­лежність, український народ зав­жди приносив у жертву своїх най­кращих синів і дочок. Останніми у цьому списку стали Герої Небесної Сотні та російсько-української війни. Чи можемо ми, живі, забути невинно убієнних? Звичайно ж – ні! Схилімо низько голови перед па­м’яттю людей, яких було убито у мирний цивілізований час XXI століття, та хвилиною мовчання по­­м’янемо полеглих Героїв».

Під звуки хвилини мовчання вони зачитали імена загиблих. А це: Андрій Атаманюк, Руслан Бабій, Ігор Білик, Юрій Бочек, Ігор Білик, Роман Галас, Олег Галатюк, Денис Громовий, Артур Євдокімов, Дмитро Желіско, Андрій Калиш, В’ячеслав Карп’юк, Степан Климчук, Сергій Ковальчук, Степан Козак, Антон Козачук, Роман Коляда, Андрій Костинецький, Сергій Кошмал, Роман Лагно, Валентин Прихід, Володимир Савич, Віктор Сибаль, Віктор Сивак, Ярослав Слободюк, Микола Соломенюк, Руслан Солтис, Борис Степанюк, Олександр Сьотка, Володимир Томчишин, Віталій Тхір, Іван Хемич, Роман Шпак.

Учні поклали квіти, а священник Андрій Дутчак відправив панахиду на Сокаль­сь­кому цвинтарі біля мо­гил полеглих (такі заходи відбули­ся по старостинських округах Со­кальської ОТГ).

До учнівських чот, педагогів, усіх присутніх звернулися о. Андрій Дутчак та міський голова Сергій Касян.

Урочистим маршем та ходою з піснею пройшли чоти:

– «Ягода» Варязької ЗШ І-ІІІ ст.

– імені Героїв національно-визвольних змагань Волицької ЗШ І-ІІІ ст.;

– «Перемога» Жвирківської ЗШ І-ІІІ ст.;

– імені Валентина Прихода Забузької ЗШ І-ІІІ ст.;

– імені Андрія Костенецького Ільковицького НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»;

– «Прометей» Княжівської ЗШ І-ІІІ ст.;

– імені Чупринки Лучицького НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»;

– «Незламні духом» Перетіцького НВК «ЗШ І-ІІІ ст – дитячий садок»;

– імені Володимира Макари Поторицької ЗШ І-ІІІ ст.;

– імені Громового Савчинської ЗШ І-ІІІ ст.;

– імені Сидора-«Шелеста» ЗЗСО І-ІІІ ст. Сокальського ліцею №1 імені Олега Романіва;

– імені Романа Лагно Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №2;

– імені Василя Мартиновича Дишканта Сокальського ліцею №3;

– «Соколи» Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №4;

– імені «Героїв Майдану» Сока­ль­ської ЗШ І-ІІІ ст. №5;

– ім. Данила Галицького Стеня­тинської ЗШ І-ІІІ ст.;

– «Орел Сизокри­лий» Тартаків­ської ЗШ І-ІІІ ст.

Мелодійно підтри­мували чоти духо­вий оркестр під ке­рівниц­твом Юрія Світаль­ського.

Концертні номери також пред­ста­вили зразковий хореогра­фічний ко­лек­тив «Прес­тиж» (керівник Мар’яна Блащук) та зразко­вий ансамбль «Кри­ш­таль» (керів­ник На­талія Кришталь­ська).

Відділ освіти, мо­лоді та спорту Со­ка­ль­ської міської ради нагоро­див учнівські чоти грамотами за участь у Святі Героїв та грошовими серти­фікатaми.

Їх вручили міський голова Сергій Касян, начальник відділу освіти, молоді та спорту міської ради Леся Кова­лишин та начальник відділення рекрутингу та комплектування І відділу Черво­ноградського РТЦК та СП Олек­сандр Дерун.

Нагородження відбу­лося в рам­ках «Програми націо­нального-патріотичного, військово-спортив­ного виховання та підго­товки мо­лоді до служби в Збройних силах України на 2021-2025 рр.» Со­кальської міської ради.

Над площею полинули слова: «Жи­ви, Вкраїно!!! Земле наша рідна! Принижень годі і страху тобі… Твоєму небу з пшеницями видно, як твоя воля дістається в боротьбі».

 

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.