Головна Свято ОБ’ЄДНАЙМОСЯ В ІМ’Я УКРАЇНИ!

ОБ’ЄДНАЙМОСЯ В ІМ’Я УКРАЇНИ!

Рівно 100 років тому, 22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві відбулося об’єднання Української Народної Республіки і ЗахідноУкраїнської Народної Республіки, лідери яких підписали історичний Універсал Директорії УНР, більш відомий як Акт Злуки. Цій знаменній даті була приурочена святочна академія, яка відбулася в Сокальському районному Народному домі. Патріотичний захід зібрав повний глядацький зал. Тут були присутні представники влади, релігійних конфесій, політичних партій, громадських організацій, підприємств й установ району, учнівська молодь і небайдужі мешканці.

Урочистим звучанням Славня розпочалося свято. Митрофорний протоієрей о. Ярослав Кащук благословив присутніх та окропив освяченою йорданською водою.
З вітальними словами звернулись заступник голови районної ради Василь Бойко та заступник голови райдержадміністрації Микола Поліщук. «День Соборності України. Сторіччя назад українець подав руку українцю. Відтак здійснилася мрія багатьох поколінь українців: об’єднатися в єдину державу. І сьогодні свято в душі кожного… На сході також відзначають день Соборності. Мені телефонували з Попасної, і просили привітати сокальську громаду з цим святом, яке символізує те, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної, що ми – єдина держава і єдиний народ. Нині бійці 24 бригади захищають територіальну цілісність України на Сході. Делегація зі Сокальщини сьогодні бере участь у святкуваннях Дня Соборності на Софійській площі…», – наголосив у своєму виступі М. Поліщук.

Звертаючись до учасників зібрання, заступник голови районної ради Василь Бойко зазначив: «У цей день ми особливо повинні задумуватись над істиною: незважаючи на те, де народилися чи живемо – на Поліссі чи на Донбасі, Слобожанщині чи Галичині – ми є українцями, нащадками лицарів Київської Русі й запорізьких козаків. Це усвідомлення, а також любов до рідної землі й земляків, насправді, важливіше за будьякі партійні уподобання й політичні розбіжності. Впевнений, що лише спільними зусиллями ми здатні зробити наш край ще прекраснішим, а Соборну Україну – могутньою та економічно розвинутою державою. Єдність, братерство, взаємодопомога роблять нас гідними нащадками наших величних волелюбних пращурів. Лише спільно ми можемо відстояти свою країну. В єдності – наша сила!»

Ведуча свята Руслана Антонюк ознайомила присутніх з історичними обставинами проголошення IV Універсалу Центральної Ради, Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, розповіла, як українці долали тернистий шлях до соборності і чому об’єднання України відбулось суто символічно і не вдалось завершити процес формування однієї української держави.

У патріотичному концерті, підготовленому художніми колективами району, взяли участь хор «Надбужжя» РНД м. Сокаль (керівники Богдан Кійко та Роман Козярський), зразковий хореографічний колектив «Дивосвіт» Сокальської школи №2 (Оксана Бубела), народний фольклорний хореографічний колектив «Бужани», (Світлана Батюк), хореографічний колектив РНД «Веселка» (Надія Ганіткевич), народний вокальний ансамбль «Надія» НД с. Сілець (Оксана Папура), народний вокальний ансамбль «Любисток» РНД (Лілія Конончук), народний вокальний ансамбль «Гармонія» НД с. Завишень (Олег Федюк), ансамбль «Ледіс» дитячої школи мистецтв ім. В. Матюка (Ірина Когут), народний духовий оркестр РНД (Петро Криштоф), вокалісти Вероніка Левицька, Софія Черняк та Ольга Шевчук. Михайло Куцяба прочитав вірш «Злука» Мар’яни Буряк. Глядачі теплими оплесками підтримували кожного учасника концерту.

Опісля сокальчани урочистою ходою з жовтосиніми прапорами, під супровід народного духового оркестру, прийшли до пам’ятника першому президентові ЗУНР Євгену Петрушевичу. Пластуни та військові поклали квіти до його підніжжя, а священики відслужили панахиду. Митрофорний протоієрей, настоятель катедрального храму св. ап. Петра і Павла о. Ярослав Кащук закликав присутніх, зокрема, політиків, відкинути всі амбіції, свої інтереси, об’єднатися в ім’я України та любити свого ближнього. Завершився захід виконанням гімну України.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.