Головна Свято ПОКРОВА ОБ’ЄДНУЄ УКРАЇНЦІВ УСІХ ПОКОЛІНЬ

ПОКРОВА ОБ’ЄДНУЄ УКРАЇНЦІВ УСІХ ПОКОЛІНЬ

14 жовтня – святковий для всіх нас день – 76а річниця створення Української Повстанської Армії, вояки якої, не шкодуючи свого життя, боролися за Незалежність України. А ще Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника Вітчизни. Тому віддаємо данину вдячності тим, кому зобов’язані мирним небом та щасливим життям.

Сьогодні екзамен на мужність та любов до України здають патріоти, ті, хто зі зброєю в руках боронить нашу землю на східних теренах держави, беручи приклад зі своїх попередників. Серед них сокальчанин Павло Максимець.

Нелегку долю приготував Павлові Господь, він – сирота. Виховувався в Червоноградській школіінтернаті, згодом вступив у ВПУ №11 м. Червоноград, а потім у Ставропігійське училище у Львові. Після їх закінчення двадцятирічний хлопець добровольцем пішов воювати на схід України. Служив в складі 8ого окремого батальйону, виконував бойові завдання в зоні проведення АТО – антитерористичної операції (нині ОСС – операція об’єднаних сил).

Нещодавно Павло прийшов на ротацію. Та йому нелегко адаптуватися у мирному житті, бо не має даху над головою. Колишній учасник АТО проживає в друга в Ужгороді. І, звичайно, мріє про власне помешкання й родину. На жаль, він й гадки не мав, що мрія у недалекому майбутньому може стати дійсністю: в Сокальському районі діє Програма, яка забезпечує житлом таких як він, дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Відповідні соціальні служби мали здійснювати супровід дитинисироти під час його навчання в училищі, однак «втратили» його з поля зору.
Але світ не без добрих людей. Голова громадської організації «Народне СловоЗакон», волонтерка Євгенія Шутовська під час однієї з поїздок на схід України познайомилася з бійцем Павлом Максимцем, дізнавшись, що він земляк, перейнялася його долею. Згодом з’ясувала, що він, як сирота, має право на отримання житла: в Сокальському районі існує така програма для дітейсиріт, позбавлених батьківського піклування, і він в списках тих, хто має право на його отримання. Це підтвердив йому й командир.
Хлопець, отримавши відпустку, приїхав у Сокаль і разом з п. Євгенією зустрівся у районній раді з її очільником Миколою Паськом. Вони поцікавилась у голови районної ради, чи є можливість придбати квартиру Павлові ще цього року. Керівник розповів, як проходить процедура придбання житла для дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. А це за кошти районного і обласного бюджетів та запевнив, що Павло отримає квартиру, якщо не цього року, так у наступному, адже Сокальська районна рада планує•у 2019ому виділити на це кошти.

Наш кор.