Головна Свято Садочку “Калинка” у Сокалі виповнилося 55 років

Садочку “Калинка” у Сокалі виповнилося 55 років

СЛАВНИЙ ЮВІЛЕЙ «КАЛИНКИ»

Нещодавно радісну подію відзначили дошкільнята та випускники садочку №1 м. Сокаль «Калинка» – 55 років, відколи відкрився цей дошкільний заклад. На урочистості, які проходили в районному народ­ному домі, прийшло чимало людей – адже з садочком у різні роки по­в’язано життя майже половини жи­телів Сокаля. Хтось сам його відві­дував, чиїсь – діти, внуки. 55 років для історії – це всього лиш мить, а для багатьох поколінь випускни­ків, ветеранів праці та нинішніх ви­хователів – це незабутня подія, яка дарує яскраві спогади про будні в садку.

Найперше слово мав о. Ярослав Валюх: «Мене в залі питають, чи я ходив у цей садочок, чи може мої діти тут виховувались? У мене інша історія – я народився і виріс у Дрогобичі, з півтора року ходив у садочок, а моя вихователька була зі Сокаля. І про це дізнався лише тепер, коли зустрів її на церковно­му подвір’ї біля церкви св. ап. Пет­ра і Павла. Дуже любив вихова­тельку, називав її мамою, тому що бачив її більше, ніж свою маму. Вже чотирнадцять років, як двері «Калинки» відкриті для мене. Можу прийти туди в будь-який час, зав­жди бачу як розвиваються дошкіль­нята. Там між вихователями, батьками, дітьми родинні відноси­ни, всі почуваються, як вдома. Нині зустрів людину, яка каже: «Нашому садочку – 55, а я у ньому працюю 45 років. Це свідчить про те, що ціле життя людей пов’язане з цим закладом. Я дарую для садочку ікону «Пресвята родина», бо це є образ того, чим має бути цей зак­лад – на іконі Дитя Ісус почуває себе в безпеці, там само нехай наші діти почувають себе у безпеці в садочку. На калиновій китиці є багато зерен, тож нехай вас теж буде багато, але будьте тим єдиним гроном, єдиним цілим».

Колишня завідувач садочка «Калинка» Любов Петелицька зі щемом у серці пригадала, як нелегко було їй колись керувати, як вона проводила роботи по газифікації, каналізації. Колись в садочку було майже 300 дітей з усього міста, приймали малюків з тримісячного віку. Важко було пра­цювати, коли групи переповнені, діти навіть не мали де сісти – дово­дилось шукати кошти аби купити килими на підлогу, посуд. На її тен­дітних жіночих плечах садочок від­родився, був одним з кращих. Жінка не уявляє свого життя без нього, де пройшла її молодість. Працюючи там, народила сина, тому з радістю в очах тішилась за колег, які нині там працюють, і за малюків, які мають дуже гарні умо­ви для розвитку.

Сокальський міський голова Ва­дим Кондратюк теж колись вихову­вався в садочку «Калинка», при­гадав роки дитинства, наголосив, що працювати у садочку – дуже важко і відповідально, адже батьки вручають вихователям найдорож­че, що мають – дітей. Міський голо­ва подякував вихователям за їхню титанічну працю і вручив завідую­чій дитсадочку «Калинка» Ользі Красільчук подарунковий сертифі­кат на суму 35000 грн. для покра­щення матеріально-технічної бази дитсадку дошкільної установи.

У садочку працюють креативні, творчі вихователі, які крім занять з дітьми, ще й самі у позаробочий час розвиваються. Так, вони підго­тували для глядачів цікаву кон­цертну програму. Вихователі ство­рили ансамбль «Калинковий батальйон», написали пісню «Садо­чок», презентувавши її глядачам. Також вони танцювали танець з українськими хустинами. А ще навчили декламувати вірші та тан­цювати своїх вихованців – глядачі довго аплодували і вихователям, і дошкільнятам. Активну участь в концертній програмі взяли колишні випускники, які нині працюють у різних сферах.

Голова Сокальської райдержад­міністрації Ігор Дацюк зазначив: «Для вихователя справжня цінність – вдячність вихованців, їх батьків. Я пам’ятаю часи, коли садочки хоті­ли закривати. І нині тішуся, що лю­дям, які там працювали, вдалось його зберегти, нині в ньому повно дитячого сміху, вирує життя, діти, які там виховуються – це наше майбутнє. На керівника лягає вся невдячна рутинна робота. Тому бажаю Ользі Степанівні, щоб ви і надалі продовжували розвивати садочок, так як це робите зараз». Він вручив завідувачу «Калинки» Ользі Красільчук Почесну грамоту за сумлінну працю.

Голова районної ради Микола Пасько звернувся до працівників садочка, дітей, глядачів: «Сокаль­ська районна рада завжди підтри­мує садочки району, в тому числі і «Калинку», адже садочки фінансу­ються з районного бюджету, а пізні­ше кошти передаються в міський бюджет у вигляді субвенції. Мені приємно, що колектив, який там працює, хоче щоб садочок був кращим. Дякую колективу за те, що окрім виховання дітей вони зна­ходять час і можливості ще й писа­ти проєкти і їх вигравати. Сокальська районна рада домогла садоч­ку в реалізації проєктів – замінено вікна і двері в 2018-ому, а в цьому році також виділено кошти для оновлення матеріально-технічної бази. Від імені депутатського корпу­су та районної ради висловлюю подяку колективу, який заслужив на гарні слова. Бажаю усім міцного здоров’я, педагогічного натхнення, миру та душевної злагоди». Очіль­ник районної ради щиро подякував працівникам дитячого садочка та його керівнику за душевне багат­ство, любов до своєї професії і ви­ховання маленьких українців. Микола Пасько також вручив грамоту колективу за багаторічну сумлінну працю на освітянській ниві, високий професіоналізм та значний особистий внесок у справу навчання і виховання дітей, а для дітей подарував цінний подарунок.

Завідувач дошкільного закладу «Калинка» Ольга Красільчук подя­кувала гостям, батькам дошкіль­няток, вихователям за спільну працю на благо розвитку садочка.

Вірю, що «Калинка» переживе ще не одну славну дату, всі добрі справи, які щоденно роблять заві­дуюча, вихователі, батьки – будуть тільки примножуватись, а на по­двір’ї дитсадка «калинчат» щороку більшатиме.

Ольга ДЕНИСЮК.

Фото автора.