Головна Свято Свідоцтво про народження – у пологовому

Свідоцтво про народження – у пологовому

З ініціативи Головного територіального управління юстиції Львівщини спільно з управлінням соціального захисту населення Сокальської РДА в області запроваджено сервіс із оформлення допомоги при народженні дитини в пологовому відділенні. У березні цей пілотний проект стартував на Львівщині. Жителька Тудоркович Наталія Левчук, яка 12 березня народила донечку в пологовому відділенні Сокальської ЦРЛ, стала першою породіллю Сокальщини та другою жінкою в Львівській області та в Україні, яка у пологовому відділенні одразу зареєструвала народження немовляти, місце проживання та оформила соціальну допомогу при народженні дитини. 22 березня начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський приїхав до Сокаля, щоб урочисто вручити пані Наталії пакет документів. Він привітав породіллю та бабусю з народженням доньки Веронічки та подякував начальнику Сокальського РВ ДРАЦС Вірі Шавалюк, начальнику відділу соціальних виплат та компенсацій Управління соціального захисту населення Сокальської РДА Богдану Семчуку, а також завідувачу пологового відділення Сокальської ЦРЛ Надії Кравцовій за співпрацю у реалізації проекту. Він підкреслив, що тепер українські матері, крім свідоцтва про народження дитини та реєстрації місця проживання немовляти, – послуг від Міністерства юстиції України, які вже надають у пологових будинках з минулого року, отримають ще одну, що значно спрощує процедуру отримання грошової допомоги і позбавить батьків багатьох клопотів з документами та ходіння по чиновницьких кабінетах. Це є пілотний проект, який надає новий рівень сервісу. Сокаль є другим містом в області (перше Перемишляни), де вперше започаткували цю послугу соціальні служби. Координатором процесу буде районний відділ державної реєстрації цивільного стану, який взаємодіятиме з медичною установою та управлінням соціального захисту РДА. Пан Ярослав висловив сподівання, що ця послуга є корисна та потрібна для людей, тож поступово буде запроваджене в усіх пологових будинках Львівської області, а згодом і в Україні. Адже матері, які народили дитину, зможуть спокійно доглядати за немовлям і чекати надходження грошової допомоги на банківський рахунок. До речі, можливістю отримання свідоцтва про народження у пологому будинку торік скористалося понад 5 тисяч матерів. Він побажав матері, щоб маленька Вероніка стала для неї надією, щоб росла здоровою на радість мамі та бабусі.

З народженням доньки п. Наталію також привітала начальник Сокальського відділу ДРАЦС Віра Шавалюк, та побажала мамі та бабусі, щоб їхня дівчинка виросла справжньою україночкою, та вручила їй подарунок – вишиванку та український віночок. Начальник відділу соціальних виплат та компенсацій Управління соціального захисту населення Сокальської РДА Богдан Семчук вручив пані Наталії повідомлення про надання державної допомоги сім’ям з дітьми. Жінка вже у квітні отримає одноразову допомогу при народженні дитини, а в подальшому буде отримувати допомогу щомісячно до досягнення дитиною трирічного віку.
Породілля та її мама, Надія Левчук, були розчулені такою увагою. Остання зі сльозами на очах подякувала пану Ярославу за увагу до них, наголосила, що нововведена послуга – добра справа, яка позбавить жінок зайвих клопотів та переживань щодо виготовлення необхідних документів, дозволить їм дбати про дитину.
Начальник Сокальського районного відділу ДРАЦС Віра Шавалюк зазначила, що відтепер кожна породілля за бажанням зможе отримати у пологовому відділенні Сокальської ЦРЛ такий пакет документів. Тут згідно з графіком, який затвердив начальник управління юстиції Львівської області, у вівторок, середу, четвер, п’ятницю з 14.00 до 16.00 год. приходитиме працівник Сокальського РВ ДРАЦС і прийматиме документи на реєстрацію народження дитини, а за бажанням – реєстрацію місця проживання. Мами подають копії паспорта й ідентифікаційного коду, соціальний рахунок для отримання допомоги, відкритий у банку, копію свідоцтва про народження дитини, заповнюють заяви, а через декілька днів зможуть отримати документи. Нові послуги, що надає Сокальський РВ ДРАЦС скеровані на те, щоб жінка, яка народила, мала змогу без зайвих труднощів та зволікань отримати належні їй соціальні виплати. Чимало батьків уже скористалися попередніми нововведеннями та поверталися додому з пологового відділення, маючи на руках свідоцтво про народження дитини.
Батько новонародженого Дмитро Чернецький приємно вражений, що тут на місці можна отримати усі необхідні документи. Він чув, що таке запроваджують в Україні, але не сподівалися, що цю послугу уже надають працівники районного відділу ДРАЦС у Сокальському пологовому відділенні. Вважає, що це потрібно та корисно для людей. Батькам, які в перші дні народження дитини мають і так багато клопотів, не треба бігати по державних установах за довідками та вистоювати у чергах. І це дуже добре. Співробітникам соціальних служб простіше оптимізувати робочий час й піти назустріч жінкам, бо тим іноді ні на кого залишити дитину вдома.
Сподіваємось, що старт цієї пілотної ініціативи Головного територіального управління юстиції Львівщини у Сокалі стане добрим почином і невдовзі надання послуг буде затребувано і впроваджено в Україні, бо має добрі наміри – спростити механізм оформлення документів, щоб й матері після народження дітей не витрачали часу і не стояли в чергах, щоб здати документи на оформлення соціальної допомоги на дитину та інші соціальні виплати, а потім ще раз, щоб їх забрати. Натомість приділять його малюкам, яким потрібні материнська увага, турбота, любов та ласка.
Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.